Jaką kamerę wybrać?

xych

New member
Witam,
chciałbym kupić sobie kamerę cyfrową do nagrywania filmików "speed painting" takich jak ten (wpiszcie sobie na YouTube "Speed painting portrait Britney Spears" - pierwszy filmik u góry) i wrzucania ich potem na YouTube.
Budżet 1500 zł.
Kartę pamięci będę musiał sobie kupić oddzielnie bo taki filmik robi się 6-10 h więc musi być 32 GB albo więcej chyba że będzie miała dużo pamięci wbudowanej
Zamiast stabilizatora obrazu będzie porządny statyw
Żywotność baterii nie ma znaczenia bo kamera będzie cały czas na statywie podłączona do zasilacza

Właściwie jedyne co wymagam od mojej przyszłej kamery to żeby miała:
- dobrą jakość nagrywania najlepiej taką jak na wyżej wspomnianym filmiku lub lepszą
- kilkukrotny zoom optyczny
- no i żeby w miarę dobrze radziła sobie z nagrywaniem w pomieszczeniach przy zmiennym świetle - z tym będzie chyba najtrudniej za te 1500 zł, a jeśli by nie dało rady i kupiłbym sobie jakąś lampkę żeby oświetlić rysunek to czy uzyskam dobrą jakość nagrania przy takim sztucznym świetle.

Jakieś propozycje???

Czy powinienem zwrócić uwagę na inne właściwości bo ja jestem w tym temacie zielony :/

Z góry dziękuje za pomoc.
 

fiacior

New member
1500zł za kamerę dobrze sobie radzącą w słabszym świetle to ja moge ci polecić kamery Sanyo, sam posiadam, sa niedrogie ale dają radę.

Timelapse Stairs on Vimeo

Tu masz filmik z Sanyo WH1, ale zwróc uwagę na Sanyo FH1 albo SH1.
Pozdrawiam
 

xych

New member
A i jeszcze mam takie pytanie:

Co wpływa na jakość nagrywania przy słabym świetle. Jak widzę na Allegro 2 kamery i chcę je porównać to na jaką właściwość mam patrzeć (oprócz ceny :p) żeby wiedzieć która lepiej nagrywa w pomieszczeniach?? Czy liczy się coś jeszcze poza rozdzielczością nagrywania?
 

Gucio50

New member
Bez reklam
A i jeszcze mam takie pytanie:

Co wpływa na jakość nagrywania przy słabym świetle. Jak widzę na Allegro 2 kamery i chcę je porównać to na jaką właściwość mam patrzeć (oprócz ceny :p) żeby wiedzieć która lepiej nagrywa w pomieszczeniach?? Czy liczy się coś jeszcze poza rozdzielczością nagrywania?

Tylko cena i producent

Jak masz dwie kamery Sony, obie o dobrych parametrach, jedna za 2000 a druga za 5000, to poza kilkoma bajerami, ta droższa ma lepszy obiektyw, lepszą matrycę w każdych warunkach naświetlania.


Dotyczy to też aut. Jest mercedes za 120000 i za 300000.
Różnica jest w komforcie jazdy, najogólniej rzecz ujmując.


Więc recepta jest prosta.
Wybierasz swojego ulubionego producenta, a potem kupujesz taka kamerę na jaką Cię jeszcze stać. Amatorskie kamery Sony na skapiec.pl masz od 1600zł do 7000. Wybieraj.
 

pdkl

New member
Do góry