Jaka kamere wybrac ?

piterjazz

New member
witam,

Nosze sie z zamiarem kupienia kamery do uzytku domowego ale cos z wyzszej polki. Bylem w sklepie i ktos bardzo zachwalal Sony HDR-RS10 czy jest to dobry wybor ? ewentualnie jak byscie mogli poleciec cos innego wg was lepszego, byc moze ta kamera sony wcale nie jest dobra...

pozdrawiam i dziekuje za sugestie
 

piterjazz

New member
Właściwie to ma byc kamera do uzytku domowego, zadnych zastosowan profesjonalnych badz pol profesjonalnych. Byc moze troche przesadzilem piszac ze ma byc to kamera z wyzszej polki, a co sadzicie o tym HDR-SR10 bo mam mozliwosc kupna za 2600 z jakimis dodatkami i tyle mniej wiecej chcialbym wydac za taka kamere.

pozdrawiam
 

Hopkirk

New member
Co do SR10 to w sumie wydaje się ok, choć to nie najwyższa półka. Jeśli masz możliwośc kupna za 2600zł to przepłacasz - na ceneo są do kupienia spokojnie za 2400zł.

Za podobną cenę (2600zł) możesz ją kupić także w salonie firmowym Sony, ale po negocjacjach. A jak będziesz bardzo mocno negocjował to być może dostaniesz jeszcze gratis program do montażu Sony Vegas 8.0 pro wart przynajmniej kilkaset złotych.

Co jak co, ale kamerę to ja osobiście wolałbym dla bezpieczeństwa kupić w firmowym sklepie, co zresztą niedawno zrobiłem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ultra kompaktowa kamera Full HD 1920x1080 dwu-formatowa AVCHD/MPEG2 wyposażona w twardy dysk o pojemności 80GB (zapis do 33 godz. materiału HD), wyjście 1080/50P oraz slot microSD
114061_gz-hd30_ez_op.jpg


Nagrywanie w rozdzielczości Full HD 1920 x 1080i • HD Gigabrid Duo Engine • Nagrywanie w dwóch formatach; AVCHD i MPEG2 • Wyjście 1080/50P • HDMI(TM) (V.1.3 with x.v.Colour(TM)) • 5 trybów nagrywania • Tryb nagrywania 1440 CBR (nagrywanie około 6godz. materiału) • Funkcja Focus Assist • Szeroki zakres ustawień manualnych • Automatyczne doświetlenie (Auto Illumination Light) • Funkcja szybkiego wznowienia pracy/ szybkie nagrywanie/ szybki podgląd nagranego materiału • Uchwyt do mocowania akcesoriów • Wejście mikrofonu • Wyjście słuchawkowe • Opcjonalna nagrywarka umożliwia archiwizację i oglądanie bez potrzeby użycia komputera • CyberLink BD Solution dla edycji i archiwizacji • Kompatybilność z oprogramowaniem Mac (zawiera oprogramowanie umożliwiające obsługę formatu MPEG-2 TS i plików AVCHD) • 1/3-calowa matryca CMOS • Twardy dysk o pojemności 80 GB umożliwia zapis do 33 godzin materiału w jakości Full HD • 10x zoom optyczny/ 200x zoom cyfrowy • Czytnik kart micro SD • Pilot • Dostarczone oprogramowanie dla Windows • Oprogramowanie typu plug-in dla Macintosh
 

sonaro

New member
Nagrywanie w dwóch formatach; AVCHD i MPEG2 - dlaczego tak przydatna funkcja jest tak mało popularna ? :???: czy tylko JVC ma na to patent ?
AVCHD - oczywiście super, ale fajnie czasem np. wrzucić coś na youtube bez straty czasu na kompresję, ale wypalić płytke dla znajomych, którzy nie mają odtwarzacza blue-ray. Szkoda, że Canon nie ma nic podobnego w swojej ofercie :(
 

Hopkirk

New member
Przydatną funkcją w kamerze jest zoom, który w JVC jest raczej słaby. Nie dość że mały to jeszcze jego precyzja pozostawia wiele do życzenia. Słaby jest też autofocus za wolno łapie ostrość. Ogólnie dla mnie ten JVC to średnia kamera.
Niedawno kupowałem swoją i długo wahałem się pomiędzy Sony i Canonem. W końcu wybrałem Sony SR12E, ale tylko dzięki większemu zaufaniu do kamer tej firmy.
 

wadysaw

New member
jaka kamera

Od 2 lat nie uzywam kamery video/jakaś tam dv8/fotki są lepsze, ale mojej żonie było za ciężko na szyi,wiec kupiłem sr11E.I tu jest pies pogrzebany.Pliki AVCHD- jak zrzucić zawartość HD na płyty DVD. I tak na razie nie mam czasu na obróbkę, może kiedyś na emeryturze,więc na razie na magazyn. Mam Pinnacla 12 ultimate i co dalej. Poradzcie.Są to filmy z wyjazdów zagranicznych,obrobione,czy nie ,mało kto to ogląda, ale się kręci. Najważniejsze opróżnić dysk. To moje pierwsze wystąpienie na forum,pozdrowienia dla wszystkich. wadysaw
 

leotdi

New member
wadysaw napisał:
Od 2 lat nie uzywam kamery video/jakaś tam dv8/fotki są lepsze, ale mojej żonie było za ciężko na szyi,wiec kupiłem sr11E.I tu jest pies pogrzebany.Pliki AVCHD- jak zrzucić zawartość HD na płyty DVD. I tak na razie nie mam czasu na obróbkę, może kiedyś na emeryturze,więc na razie na magazyn. Mam Pinnacla 12 ultimate i co dalej. Poradzcie.Są to filmy z wyjazdów zagranicznych,obrobione,czy nie ,mało kto to ogląda, ale się kręci. Najważniejsze opróżnić dysk. To moje pierwsze wystąpienie na forum,pozdrowienia dla wszystkich. wadysaw

Wprawdzie posiadam kamerę Panasonica HD-SD9, ale rozwiązanie to samo.

Załączony do kamerki program HD Writer 2.5 umożliwia min. kopiowanie z dysku HD na DVD. Prostszym rozwiązaniem na backup jest jednak posiadanie opcjonalnej nagrywarki producenta (co prawda kosztuje), więc sam taką posiadam (Panasonic VW BN-1). Dodatkowo ma tę zaletę, że odtwarzam AVCHD bezpośrednio na TV (przez kamerę). Super sprawa. Sprawdziła się na tegorocznych wakacjach. Zapłacilem 680,- zł.
 
Ostatnia edycja:

ivul

New member
Co do nagrywania MPEG2 to moja kamerka Sony CX6 nagrywa w tym trybie jak przelaczysz na nagrywanie SD.
Choc nie jestem tego pewny. Pliki wynikowe to .avi, ktore sa lykane przez wszystkie znane odtwarzacze lacznie z latwym uploadem plikow do YouTube, czy tez nagrania na DVD bez straty czasu na dodatkowe konwersje. Z kamerki jestem bardzo zadowolony. Moze rzeczywiscie w nocy nie ma cudow, ale jak na amatorska kamerke to jest to naprawde dobra kamerka. Kompaktowa, intuicyjna i dajaca duze mozliwosci.:eek:k:
 

jarbar3

New member
Sony HDR-SX190E czy Samsung HMX-H300

Witam
Planuję zakup kamery, wybrałem z pośród wielu kamerę Sony HDR-SX190E i Samsung HMX-H300 ale nie mogę się zdecydować która wybrać. Bardzo proszę o poradę.
pozdrawiam
 

szeniek

New member
Witam
Planuję zakup kamery, wybrałem z pośród wielu kamerę Sony HDR-SX190E i Samsung HMX-H300 ale nie mogę się zdecydować która wybrać. Bardzo proszę o poradę.
pozdrawiam
Jeśli miałeś na myśli Sony HDR-CX190 to poczytaj Cyfrowy Świat , Kamera SONY FullHD HDR-CX190 , Kamery Cyfrowe SONY

Oba modele to kamery niskobudżetowe, z maleńkimi matrycami i kiepską jakością w słabym oswietleniu. Z dwojga złego ja wybrałbym HMX-H300
+ stabilizacja optyczna
+ tryb 720p
+ nieco większa matryca
+ nieco większy ekran
+ b.mocny akumulator ( ponad 250 min.)
 
Do góry