Jaka kamera na karty SDXC?

poziomek1978

New member
Witam grono znawców. Naszło mnie nagle...
Czy jest coś godnego uwagi z kamer na karty SDXC (wiem,że na razie 64GB to droga impreza ale liczę na systematyczny zjazd cen w dół).

Co do samych kamer, co możecie polecić w 2ch kategoriach cenowych (ceny powiedzmy ze sklepów internetowych, nie salonów w centrach miast):
a)600-1000pln
b)1001-1500pln
c) ostatecznie jeżeli coś jest o 100-200pln droższe niż w powyższym zakresie i 2x lepsze i warto rozważyć...
Zastosowanie: totalna amatorszczyzna bez ambicji a'la Kieslowki ;) . Domowe potrzeby, wnętrza czasami, i przed wszystkim wakacje (widoczki, etc....).
WYMOGI: FULL HD w sensie 30kl/s 1080i. Aby toto wyglądało ładnie na TV 42" LCD Samsung.

PS: Jaka minimalna prędkość kart SDXC szukać do jakości 30kl/s 1080i ? Ile to MB/s musi karta obsłużyć (ew jaką prędkość karty np.: typu 100x, 300x etc?) aby kamera nie przerywała nagrania?

Za wszelką pomoc z góry dziękuję.
 
Ostatnia edycja:

behemot

New member
Jeśli chodzi o karty to minimum to karty 4 klasy ale zaleca się oczywiście więcej. Co do samej pamięci to nie ma też co przesadzać, ponieważ przy twoich wymaganiach karta do 32g wystarczy ( 16g daje około 1,5 nagranego materiału z tym że trzeba tą statystykę porównać z pracą baterii kamery a dokładniej ile materiału i przy jakich warunkach jesteś w stanie nagrać na naładowanej baterii) Bo jeśli nawet masz kartę pozwalającą ci nagrać do 3 godzin filmu a bateria trzyma tylko 1,3godz to nie wykorzystasz w pełni swojej karty.
 

vdjfoxon

New member
Zwróć uwagę na nowe kamery JVC. Dopiero się pojawiły, ale już ciekawie się zapowiadają. Poniżej 1000 znajdziesz kamery HD na wyprzedażach, jednak mało która miała już obsługę kart SDXC. Nowe kamery już to maja, ciekawym modelem za około 1700 zł jest kamera GZ HM650. Masz wbudowana pamięć, slot SDXC, sporą matrycę i w tej klasie duży zoom. Oprócz tego cos dla fanów Youtube formaty AVCHD lite i SD. Tego jeszcze nigdzie nie widziałem. Oczywiście coś tańszego też znajdziesz min GZ HM445, ale tam juz nie masz pamieci tylko 2 sloty SDXC i jest mniejsza matryca (cena ok 1400 zł ). Mogę polecić JVC, mam kamerkę z dyskiem GZ HD620 własnie z podobna matrycą co HM650 i jest super. Używam jej sporo bo zajmuję sie Video Dj. pozdro
 

amor_priv

New member
A ja dla odmiany podam Panasonica HDC-SD60. Sam kupiłem go kilka dni temu po bardzo długim szukaniu, i kopaniu po internecie. Spory Zoom, Bardzo dobra jakość nagrań w plenerze, i całkiem niezła (wbrew niektórym opiniom) we wnętrzach, rozpoznawanie twarzy, wiele możliwości ustawień auto i manualnych. Błyskawiczna gotowość do nagrywania (około sekundy od włączenia) to spora zaleta. Świetny (Na prawdę ŚWIETNY) stabilizator optyczny, który tu na prawdę działa. I to JAK!!! Po dłuugich poszukiwaniach zostały mi dwie kamery do porównania. Ten właśnie panaś, i SONY CX115. Wybrałem Panasonica. Między innymi właśnie ze względu na ten stabilizator. Nie żałuję (acha. Podobno Soniaki częściej i łatwiej się psują - ale to mogą być tylko plotki). Po za tym na filmach z Soniaka wyraźnie widać, że przy szybkim zoomie głupieje ostrość. Potrzebuje chwili na ustawienie. W Panasonicu nie ma tego problemu w ogóle. Trzeba na prawdę nieźle wariować zoomem, żeby stracił ostrość. Przy normalnym powiększaniu i pomniejszaniu obrazu obraz jest w zasadzie cały czas ostry.

Najlepsze kamery do 2000 zł - Panasonic HDC-SD60

Kamera jest w trzech wersjach. Ze slotem na kardty, z wbudowaną pamięcią i slotem, oraz z twardym dyskiem i slotem. Oczywiście każda ma inną cenę. Ja kupiłem w Euro-AGD za 1499zł (właśnie trwa promocja).

Co do karty - właśnie dziś dostałem z Allegro kartę 16GB (moim zdaniem taka wystarczy). Klasy 10. Nie wiem, czy w ogóle są szybsze. Zapłaciłem 90zł. Więc nie kupuj gdzieś w marketach medialnych, bo tam za taką zapłacisz ze 200zł, albo i więcej.

http://allegro.pl/a-data-karta-sdhc-16gb-class-10-full-hd-sd-24h-i1430432560.html

Hmm.. Na koniec przeczytaj sobie to:

http://www.filmowiec.pl/forum/viewtopic.php?f=13&t=19245&start=0

P.S. Samsung nie produkuje telewizorów 42 cale, tylko 40 :)
 
Ostatnia edycja:

vdjfoxon

New member
Kamera Panasonica jest ok, ale koledze zależy na slocie kart SDXC, ten model jeszcze tego nie miał. Nowa kamera JVC GZ HM650 ma dodatkowo wbudowaną pamieć i wiekszy zoom 40X, przy tej samej matrycy co Panas oraz lepiej może sobie radzić ze słabym oświetleniem ( nie wiem, nie sprawdzałem, wyzszej jasności obiektywy ).Poza tym Sony i Panas to oklepane marki, są marki, które nie mają takiego marketingu i nie manipulują tak klientem, ale za to przykładają się do produktów. Nie mówie, że są złe, ale Polacy zaufajcie marką, których nie widzicie w tv ( taki krótki apel ) Ostatnio padłem na twarz jak usłyszałem, że Marantz to chińskie badziewie.
P.S. Samsung posiada w ofercie tv 42", tylko, że to są plazmy:)
 

amor_priv

New member
Co do Twojego apelu o zaufanie mniej znanym markom - przyznaję się szczerze, że kiedyś (daaawno) miałem analogową kamerę JVC, VHS-C. Nakręciłem nią sporo filmów. Później z niej kopiowałem na kasety VHS, montaż robiłem w ten sposób, że pilotem zatrzymywałem magnetowid tam, gdzie chciałem wyciąć scenę, a napisy robiłem na Amidze (nie pamiętam, jak się nazywał program, ale na tamte czasy miał na prawdę spore możliwości). Później Amigę podłączałem do magnetowidu, i te napisy dogrywałem do filmu. Była to zabawa jak w manufakturze :) Ale to działało. I muszę przyznać, że byłem z tej kamery bardzo zadowolony. Filmy mam do dziś, a kamera padła dopiero w rękach moich synów :)
Ha.. Znalazłem ją :)

JVC GR-AX230 - Camcorders

I powiem, że JVC (firma wbrew pozorom na świecie bardzo dobrze znana - pierwsza liga) to jest firma na prawdę porządna.
 

vdjfoxon

New member
Ciesze się kolego z tego co napisałeś. Jest masę firm, które są rewelacyjne, ale mało znane w Polsce. Polak jeśli kupi sprzęt firm na S, to na pewno źle nie wybierze: sprzedawca do klienta: Panie to jest firma S... to musi być dobre :) ( to tak, aby nie siać anty reklamy, przykład rozmowy w markecie )
Nie należę do zwolenników monopolizmu w elektronice od telewizora, po lodówkę i pralkę. Możecie mnie pojechać za to co napiszę, ale jeśli firma robi wszystko to niczego nie robi dobrze.....
Wracając jednak do tematu kamery, bo głównie o to chodzi, jeśli kolego wybierzesz Panasa nie wybierzesz źle, ale zwróć uwagę na JVC, nowe kamery maja dużo atutów. Ok kończę i dziękuje za uwagę :) P.S. obiecałem sobie krótkie posty, a wychodzi jak zwykle.....
 

amor_priv

New member
No cóż. Ja nie jestem zapatrzony w żadną firmę. Dla mnie liczy się żeby sprzęt spełniał moje wymogi, a co na nim jest napisane, to sprawa drugorzędna. A co do firmy na S... To miałem z niej dwa sprzęty. I co? Piękna nazwa na obudowie wcale mi sprzętu nie uchroniła przed tym, że szybko się zepsuł :) W wieży sprawny jest jeszcze tylko wzmacniacz (cała reszta nie działa), a telewizor LCD dostał jakichś szarych plam po roku użytkowania. A z mniej u nas docenianych firm mam na przykład magnetowid Thomsona. Jeden z pierwszych w Polsce z dźwiękiem NICAM Stereo. Ma już z 15 lat. Był wtedy BARDZO drogi. W przeliczeniu na dzisiejsze ceny, kupił bym za niego ze trzy Blu-Raye :) NIGDY nawet się nie zaciął. Jedynie jak postał nie używany ze trzy lata, to musiałem głowicę wyczyścić :) I działa do dziś jak nowy. A był kiedyś na prawdę intensywnie użytkowany. No ale dosyć tych off topów.
 
Do góry