Jaka kamera do projektora Benq W500?

asder

New member
Witam,

Potrzebuję na hali sportowej umieścić kamerę, która będzie przekazywała obraz z "parkietu" do projektora Benq W500 znajdującego się w sali obok. Jaką kamerę polecacie zakupić? Dźwięk nie będzie przekazywany lecz sam obraz. Wolne wejścia (in) jakie mam w projektorze to:
- USB socet
- D-SUB
- 3xRCA - Component
- S-video (4DIN)

Odległość kamery od projektora to jakieś 20m

Z góry dziękuję za porady.
Pozdrawiam
 

Gucio50

New member
Bez reklam
asder napisał:
Witam,

Potrzebuję na hali sportowej umieścić kamerę, która będzie przekazywała obraz z "parkietu" do projektora Benq W500 znajdującego się w sali obok.
Odległość kamery od projektora to jakieś 20m

Z góry dziękuję za porady.
Pozdrawiam

To wymagania, mniej niż średnie.
Proponuję Practica HD za 750 zł, lyb bardziej prestiżowy model Toshiba za 150. Nie ma sensu do takiego zestawu kupować kamery za 6000. Nikt nawet z lunetą nie dostrzeże różnicy.
 

asder

New member
Dziekuję za informacje

Rozumiem, że kamerkę podłączyć da się po USB do projektora. Czy posiada ona jakieś sterowanie zdalne? Bo pewnie będzie to niezbędne zważywszy, że będzie podwieszona gdzieś poza zasięgiem ludzkich rąk.
 

abcaa

New member
Witam

Kup kamerę przemysłową taką jak do monitoringu + zasilacz 12 wolt i po problemie. A dla polepszenia jakości są przemysłówki HD deczko droższe ale nie zapłacisz więcej niż 1500zł. Podłączysz pod komponent. A tak najlepiej to poproś gości co montują takowe sprzęta, niech podłączą dla sprawdzenia kilka kamer a ty już wybierzesz i która najlepiej ci pasuje. Płacisz gościom i po problemie.

Pozdrawiam
 

asder

New member
Znalazłem taki model

CAMILEO H20 - w cenie ok 650zl. Ma HDMI, miniUSB oraz wyjście TV.
Mógłbym więc ja podłączyć do tego projektora po USB.
Ważnym aspektem jest również fakt, że posiada pilot zdalnego sterownia.
Co tym myślicie? Sprawdzi się to?
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Nie sprawdzi się. Wejście USB nie przyjmuje obrazu, ma zastosowanie tylko do serwisu. Na tą odległość dobre efekty da transmisja sygnału przewodami komponent, 6 wtyków CINCH plus 60 m przewodu antenowego (SAT) 75 OHM, kwestia tylko czy jakaś kamera ma takie wyjście?
 

asder

New member
co w takim razie

jeśli podłączyłbym tą toshibę pod wyjście s-video a nie USB?
Nie będzie dobrze działać?
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Działać będzie, ale nie wiem jak z dostępnością i jakością tak długich przewodów S-Video.
 

asder

New member
tak więc chyba jedynym

sposobem aby się przekonać, będzie zakupić tą kamerę i spróbować :)
Mam nadzieje, że się uda.
Dziękuję i pozdrawiam
 
Do góry