Jaka kamera do około 3.000 zł?

e01m

New member
Mam około 3 tysiące na kamere (+/- 500zł), mam zamiar nakręcić nią film dokumentalny (nie mam zbyt dużego doświadczenia). Najbardziej zależy mi na HD, ale też możliwości używania mikrofonu - nie wiem czy można na takim handycamie zainstalować mikrofon nakamerowy, no ale jeśli tak to byłoby świetnie... Pomożecie? :confused:
 

prov

New member
Witam,

nie chce zakładać nowego wątku, ponieważ też szukam kamery do 3000 złotych. Podobnie jak kolega nie mam zbyt dużego doświadczenia. Kamera oczywiście musi nagrywać w standardzie HD, co do rodzaju zapisu to sam nie wiem bo naczytałem się trochę i mam teraz mętlik w głowie ;S Tym nie mniej, interesuje mnie dość specyficzna funkcja, aby kamera dobrze radziła sobie z nagrywanie materiału w zwolnionym tempie, mam na myśli opcję nagrywania z dużą liczbę klatek na sekundę którą można włączać/wyłączać. Nie wiem dokładnie jak coś takiego się nazywa itp, tak więc wszelka pomoc będzie pomocna. : ) Pozdrawiam.
 

PawełG

New member
Aktualnie mogę polecić Panasonica HDC-SD700 za 3150 zł na pixmania.com. Kupiłem przed wakacjami i jestem bardzo zadowolony. To najwyższa półka (w klasie amatorskiej oczywiście) za rozsądne pieniądze. Kilka zalet:
- trójprzetwornikowa - przy słabym świetle konkurencja (nawet dużo droższa) zostaje daleko w tyle (szum, kolory, szczegóły), a takie trudniejsze warunki były dla mnie istotne. Przy silnym świetle (wakacje) też ma dużo wyższą dynamikę (rzadko łapała przepalenia), bardzo dobrze działa automatyka ekspozycji,
- duże możliwości ustawień manualnych - z większości skorzystałem, mimo, że wcześniej niewiele filmowałem. Na pewno pomogło mi spore doświadczenie fotograficzne,
- świetny, jasny obiektyw (f/1.5) Leica,
- kamera świetna jakościowo i zaawansowana, więc nie zestarzeje się technicznie zbyt szybko,
- ma wejście na mikrofon zewnętrzny i wyście na słuchawki - jedno i drugie przydatne w hałaśliwym otoczeniu.
- pierścień na obiektywie, któremu można przyporządkować jedną z wielu funkcji - świetna sprawa, np. kontrola ostrości.
Jedno co mnie nieco rozczarowało - miałem nadzieję że ma coś w rodzaju preselekcji przysłony (a'propos tego pierścienia) z płynną zmianą. Chodziło mi o kreatywną kontrolę głębi ostrości, Niestety zmiana przysłony jest skokowa i kamera nie koryguje do tego czasu migawki. Od biedy mogę zastąpić to kontrolą ostrości - w praktyce okazało się, że nie jest to dokuczliwy brak.
Bardzo dobre (nie sponsorowane :)) testy znajdziecie na:
www(.)camcorderinfo.com i szczegółowe testy na niej, oraz
camcorder-test.slashcam.com - wygodne porównania, pomiary i stopklatki.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
serwis ten podany to jakies ....
dobra fajna kamera, ale minusy slaba stabilizacja slaba w swietle slabym
do przyrody w dzien zdecydowanie wybral bym ta, jesli juz mrok odpada
 

PawełG

New member
Filmowałem w nocy przy sztucznym, ulicznym świetle i nie zauważyłem "słabości" stabilizacji mimo kilkuminutowego ujęcia z ręki, a do siłaczy nie należę. W testach z resztą też chwalą stabilizację. Reszty wpisu nie zrozumiałem, jakiś dziwny język :x, choć nieco podobny do polskiego.
 
Do góry