Jaka kamera do 3000zł??

ArturMaly

New member
Tak jak w temacie, typowe pytanie,

Jaka kamera do 3000 zł??

Kamera będzie używana do kręcenia amatorskich video, czasami do czegoś poważniejszego.
 

fransua

New member
Kamera będzie używana do kręcenia amatorskich video, czasami do czegoś poważniejszego.
Można i kreatywnie kręcić kamerą ale w tym przypadku zastanowił bym się nad filmującym aparatem :) Sporo jest już puszek - Canon, Panasonic i w końcu Sony coś ma ciekawego pokazać. Tylko jest mały problem. 3K starczy Ci na body z kitem. To mało. Przydało by się parę jasnych stałek by wykorzystać zalety aparatu. No ale na początek czemu nie spróbować. Panasonic GH2 z kitem 14-42 wychodzi około 2900 zł. Do tego ze dwa obiektywy z allego Canon FD 28mm/2.8 i 50 mm/1,8 za łączną cenę ok 200 zł i pierścień redukcyjny za 140 zł.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Tak jak w temacie, typowe pytanie,

Jaka kamera do 3000 zł??

Kamera będzie używana do kręcenia amatorskich video, czasami do czegoś poważniejszego.

Tu masz wykaz kamer Sony w cenie dogodnej dla Ciebie
Tanie Kamery cyfrowe cena od 2000 zl do 3500 zl - Porwnanie cen w sklepach

1. Kamera słuzy do filmowania i nie spodziewaj się nadzwyczajnej jakosci zdjęć.
2. Część piszących tutaj kolegów, upiera się aby uzywać aparat fotograficzny jako kamerę.
To bardzo zły pomysł. Mam Sony Alpha 55(aparat) oraz kamerę HDR-HR520Ve.
A55 to doskonała lustrzanka, nie umie jednak robiż tak wygodnie filmów jak 520-tka.
W lustrzance jako kamerze wszystko jest nie tak i polega na głęokim kompromisie.
Film "się da zrobić", sam próbowałem, ale okupione jest to niewygodą i kiepską jakością.

Ani kamera jako aparat pomimo rozdzielczości mojej 550tki na poziomie 12MPix, ani filmy z A55 nie daja satysfakcji, są wyraźnie gorsze od zdjęć z aparatu a filmy z aparatu są wyraźnie gorsze(audio i video) od filmów z kamery - są niesatysfakcjonujące.

Na tym forum jest kilku zwolenników takiego rozwiązania (Aparat do zdjęć i filmowania).
Szcególnie przekonujacy jest Seba_Fan czy fransua. Uważam, że w tej sprawie obaj Ci koledzy nie maja racji.
Też wolałbym nosić jedną puszkę, robić filmy i zdjecia. Mieć jeden obiektyw, a właściwie kilka ale do jednej puszki. Tanio by było i wygodnie,
ale wg mnie "tak się nie da na razie".

Moja rada jest taka.
Aby samemu na "własne oczy" przekonać sie kto ma rację,
idź do Sony Center, są w każdym większym nieście. Poproś o mozliwość wykonania zdjęć i filmów na
A55 i kamerąSony HDR-CX550VE 12MPix, którą polecam Ci pod uwagę i zakup, zabierz zdjecia i film na karcie pamieci i pooglądaj w domu na ekranie telewizora 52". Lub nawet w tymże Sony Center.
Zapytaj dlaczego jest tak jak jest. Dlaczego zdjęcia z kamery są marne pomimo 12MPix a film z aparatu zniechęcajacym pomimo znacznie wiekszej matrycy w lustrzance.

Zrób to, zanim ktoś Ci wmówi że lustrzanka jest All General Purpose. Takich nie ma.
 
Ostatnia edycja:

ArturMaly

New member
Lustrzankę już mam i nie wyobrażam sobie kręcenia samym aparatem, chyba że dokupiło by się jakąś przystawkę żeby stabilnie trzymać 1-1,5kg aparat z obiektywem o takim a nie innym kształcie.

Temu szukam kamery, ten HDR-CX550VE ciekawy, zobaczę czy jeszcze w EW go mają bo w innych sklepach o 1k droższy jest.
 

Banko

New member
Witam
Nie tak dawno (1,5 m-ca temu) również zadawałem sobie to pytanie. Kamera potrzebna mi była głównie do zastosowań amatorskich (głównie filmowane ale i czasem aby zrobić fotkę). Wybrałem Panasonica HDC-sd800. Dlaczego? Czytałem testy, aktykuły, przeglądałem fora i wyszło, że modele sd/tm 700/750/800/900 są polecane, ze względu na wysoką jakość obrazu (może to zasługa trzech przetworników, nie ważne). Wybrałem sd800 ponieważ była dużo tańsza od pozostałych a jest to po prostu odchudzona wersja sd900 (nic nie traci się na jakości obrazu i dźwięku).
Czy jestem zadowolony z wyboru i poleciłbym ją? Oczywiście. Potwierdzam informacje na forach, że kamery są naprawdę dobre. Znajomi którzy mają kamery nawet droższe od 3000 pln byli zachwyceni jakością. Jak będziesz chciał bliższych informacji to służę pomocą.
Pozdrawiam
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Zdaje mi się, że Gucio mnie przekręcił. Ja mam Kamerę i aparat - oddzielnie.
Miałem kamerę XR520 i aparat HX9V i Gucio mi nie wmów, że obraz jest gorszy, kompletna bzdura, funkcyjność i obsługa, ergonomia to podstawa w kamerze bo w aparacie to lipa i tyle. jakość nagrania z lustrzanek jest o niebo lepsza, ale na codzień do dupy i się do niczego nie nadaje, no chyba że kręcisz tylko ze statywu.
Gucio nagraj coś dobrym aparatem np HX9v i swoją kamerą to zmienisz zdanie.


Na dzisiaj bym kupił SD900, niestety ma parę wad, dlatego jak dla mnie na chwilę obecną wygrywa CX700, ale żadnej z nich nie kupię, bo to nie to co oczekuję, tak jak HX9v ma braki.

Znowu nasz robią w konia producenci !
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Gucio czytaj uważnie!
Nagraj Sony HX9v nagrania są naprawdę niezłe, weź swoją kamerę i ten aparat i nagraj, później odpal pliki tak żebyś nie wiedział z czego są nagrania i usiądź w fotelu.
 
Do góry