Jaka firma zrobi prywatne kino w salonie?

PullUp

New member
Witam, za jakiś czas planuję remont salonu więc jest okazja żeby przystosować pomieszczenie do wymarzonego kina domowego 5.1.2/5.1.4 z projektorem.
W związku z tym szukam firmy która zajmuję się projektowaniem i wykonywaniem sal kinowych w prywatnych domach.
Zależy mi zaprojektowaniu salonu, odpowiednim podłączeniu całego sprzętu i adaptacji akustycznej tak by to wszystko w miarę grało.
Zaznaczam że nie jest to pomieszczenie tylko do kina więc jaskinia niestety odpada :) Będzie to tak jak pisałem salon/pokój dzienny.
Czy możecie mi polecić firmę która chętnie się tym zajmie i zrobi wstępny kosztorys?

Pozdrawiam
 

PullUp

New member
lolo2 rozumiem :) W takim razie gdyby ktoś miał jeszcze jakąś propozycję to równie dobrze można na PW podesłać żeby nie łamać regulaminu.
Dzięki za namiary, na pewno się z nimi skontaktuję.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zależy też jakie to kino, bo jak takie jak 99.99% tego co mamy widoczne na forach w PL, to wystarczy ekipa remontowa (jak sam nie masz czasu, chęci) + wiedza z forum.

Jeżeli coś za grube dzesiątki tyś. żeby nie powiedzieć setki tyś. to jak najbardziej, tutaj już na dzień dobry trzeba dokonać profi pomiarów, użyć konkretnej izolacji akustycznej, zamówić ekran multiformat i dopieścić na miarę sprzętu. Tak aby wycisnąć z niego co się da.
Byle byś tylko nie przepłacił za te usługi ponad to co będzie w samym sprzęcie, trzeba wypośrodkować.
 

PullUp

New member
Jak już pisałem to nie ma być pokój tylko i wyłącznie pod kino, tylko użytkowy salon. Setek tysięcy też niestety na to nie mam. Chciałbym się zamknąć w kwocie 50 tys za całość, w tym ok 14 pójdzie na sam projektor i ekran (na 95% będzie to sony hw65es i magicscreen 120") reszta kwoty była by przeznaczona na projekt, okablowanie, meble (w sumie tylko duża sofa/narożnik, stolik i biurko), wykończenie i podstawową adaptację akustyczną.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Niekoniecznie dziesiatki tysi...

Zadzwoni do Magoga to mu zaprojektuje wstepny projekt. Wytlumaczy co robic czego nie robic. Wpusci tak jak piszesz ekipe remontowa i kazdy wie co ma robic.

A jak bedzie czytal forum to czym wiecej bedzie wiedzial tym wiecej bedzie "nie wiedzial".
 

PullUp

New member
na upartego mógł bym to zrobić bez firmy która się tym zajmuje, bo ekipe remontowo budowlaną mam bardzo dobrą w swojej miejscowości, z elektrykiem też nie będzie problemu. Potrzebował bym tylko porządnie zrobiony projekt wizualny i techniczny. Największe obawy mam jeżeli chodzi o projektor i ekran by je w dobrym miejscu powiesić i wszystko dobrze podłączyć. Chciałbym również poszerzyć kino o głośniki do atmosa i nie wiem jeszcze jak zrobić sufit, czy zrobić podwieszany ok 10cm i w nim je wmontować czy wykuć dziury w suficie i je wmontować :p
Lolo forum czytam wbrew pozorom od dawna, tylko nigdy nie miałem potrzeby by się na nim udzielać więc i konta nie zakładałem.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tylko co Ty chcesz, dizajnera który również Ci kolory, czy przysłowiowe doniczki dobierze do wystroju, czy projekt czysto techniczny?
Rozmieszczenie, akustyka, kalibracja, podłączenie itp.?

Zapytaj ile Ci wezmą, bo raczej na pewno nie więcej jak 1000zł za sam projekt techniczny na bazie którego ekipa wykona realizacje. Nie licząc oczywiście kalibracji.
Jak Ci wezmą więcej, to już jest zdzierstwo.

Co do for, to na tych zagranicznych dużo się dowiesz, spokojna, lużna atmosfera, o wiele więcej informacji i posiadaczy danych marek, bez ciśnienia, a szczególnie polecam kanały stricte kinowe z bajecznymi salkami (co nie znaczy, że drogimi) i całą masą rad, testów. Merytorycznie.
Można dużo się dowiedzieć, ale nic, absolutnie nic, nie zastąpi własnych odsłuchów.
 

PullUp

New member
armanig tak, chciałbym również dizajnera który zrobi projekt wizualny jak to wszystko wyjdzie. Ciężko będzie zrobić rysunek techniczny jeżeli do końca nie wiem co,gdzie i jak ma być.
Powiem szczerze że na zagranicznych forach nie szukałem porad w tym kierunku. Jeżeli znasz jakieś gdzie jest dużo przydatnych informacji to bardzo bym prosił o podesłanie linka na pw. Chętnie się z nimi zapoznam.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Dizajner (aka projektant wnętrz) raczej się nie dogada z akustykiem... Nie ma o tym pojęcia.
Dizajner wrzuci Ci tv tam gdzie mu będzie ładnie pasowac, niepatrząc na praktyczność, miejsce na kolumny, akustykę i wiele innych technikaliów...
 

PullUp

New member
Panowie bardzo dobrze zdaję sobie z tego sprawę dlatego też na początku napisałem że szukam firmy która się tym zajmuje, bo jak wiadomo ktoś kto robi tego typu rzeczy powinien mieć pojęcie o akustyce, więc brał by ją pod uwagę robiąc projekt. U mnie i tak zbytnio nie ma opcji żeby poszaleć bo z jednej strony mam bardzo duże okno a z drugiej drzwi i wnękę więc na ekran zostają mi 2 ściany, tylko pytanie z której strony lepiej "przyjmie je akustyka"
 

Attachments

  • wymiary pokoju.jpg
    wymiary pokoju.jpg
    149,3 KB · Wyś: 26
Ostatnia edycja:

PullUp

New member
pisałem do nich dwa razy ale nikt nie raczy odpowiedzieć, więc podejrzewam że może jestem zbyt biednym klientem dla nich :p
 
Do góry