Jak zgrać filmotekę na serwer NAS

ipawka

New member
Cześć,
od kilku tygodni jestem posiadaczem swojego upragnionego kina domowego. Ponieważ nie cierpię przewalających się z miejsca na miejsce płyt w założeniach było aby w nowym zestawie znalazł się serwer NAS tak żeby wszystko zdalnie czytane było z dysków a płyty wylądowały w piwnicy. Przez cały okres remontu mieszkania pieczołowiecie robiłem obrazy płyt (iso). Podłączyłem wszystko ze sobą odpalam i lipa. Blu-ray nie widzi żadnego pliku na dysku. Na początku myślałem, że coś nie tak z serwerem ale po jakimś czasie doczytałem się w specyfikacji technicznej mojego BD, że nie obsługuje on plików iso ponieważ wspiera walkę z piractwem. Rozpakowałem plik iso tak aby uzyskać VIDEO_TS, tym razem widzi tylko pliki VOB i nie mozna filmu odpalić z pliku INF. Skutek jest taki, że film sie odpala ale nie można wejść w żadne ustawienia etc.
Stąd moje pytanie , prośba o pomoc. Czy coś z tymi kiludziesięcioma obrazami płyt moge zrobić aby oglądać je z serwera NAS ? Czy jest jakaś inna bezstratna metoda zgrania DVD tak żeby można było oglądać film z serwera ?

Pozdrawiam.
P.
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Narobiłeś się kolego na próżno !!!! żaden typowy Blu-ray player nie rusza obrazu iso czy to dvd czy bd.To ich taka głupowata walka z niby piractwem, też kiedyś myślałem że zgram sobie kolekcje dysków na twardziela i np. na takiego 2 TB wejdzie mi dobre z 50 filmów i to jeszcze dobrze okrojonych z niepotrzebnych audio/napisów prze DVD Faba.Na marzeniach się skończyło.Jedyne rozwiązanie to kupić media player Popcorn C-200 lub lepszy C-300.Tylko one czytają obrazy iso z pełną nawigacją jak na zwykłym BD Playerze i po sieci chyba też.Tylko nie wiadomo jak z jakością obrazu z nich w porównaniu np. z moim BDT500 który obraz ma niesamowity.Ewentualnie można zgrać bezstratnie DVD Fabem same filmy bez menu i dodatków do pliku ts albo m2ts i zobaczyć czy odtwarzacz widzi je ale taki zabieg chyba psuje dźwięk ,bo z DTS HD-MA robi zrzut core na zwykły DTS 1500 kb/s ale nie jestem pewien bo nie mam ostatniej wersji programu. Powodzenia !!:)
 
Ostatnia edycja:

ipawka

New member
BD Cambridge Audio 752BD i NAS Synology 214+ - pliki FLAC z muzyka którą podobnie zgrałem widzi i nie ma problemów, podobnie ze zdjęciami. Problem jest tylko z filmami. Spróbuje tego formatu MKV bo w specyfikacji jest że obsługuje. Na próbę jeden film tak zgram zanim znowu poświęcę czas na pozostałe filmy.
Dzięki.
 

ipawka

New member
Po przeprowadzonych doswidczeniach sprawa ma się tak. Konwertowanie do MKV przebiegło OK programem MAKEMKV. Nadal po włączeniu filmu nie ma menu tak jak na oryginalnej płycie ale chociaż można z pilota włączyć napisy i zmienić rodzaj audio.
Jeżeli ma ktoś jeszcze inne ciekawe rozwiązanie to chętnie przetestuję.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Ipawka. Być może nie potrzebnie, bawisz się w konwersję do mkv. Wiadomo, że takie rozwiązania rzutują na jakość, a chyba zależy nam na 100-tu procentowej. Spróbuj tak. Programem DVDFab HD Decrypter wyciągnij film główny. Zaznacz/odznacz, jakie wersje audio i napisów chcesz zachować. Zapisz jako folder lub ISO, co Tobie odpowiada. Sprawdź w swojej konfiguracji sprzętu. Fakt, że nie będziesz miał menu. Bo i po co? Ja od lat robię filmy tym sposobem i żadnych problemów. Widzę same zalety: brak jakichkolwiek plansz reklamowych, ostrzegawczych itp., płyta po załadowaniu do odtwarzacza i zastartowaniu, natychmiast rozpoczyna odtwarzanie filmu bez zbędnego (czasami mnie irytuje) grzebania w menu. A wybór ścieżek audio czy napisów, dokonujesz poprzez pilota (jak już sam zauważyłeś). Ja widzę same plusy, takiego rozwiązania, szczególnie użytkowe. :) Ale sam zdecydujesz, czy takie rozwiązanie Tobie odpowiada. ;)
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Ipawka. Być może nie potrzebnie, bawisz się w konwersję do mkv. Wiadomo, że takie rozwiązania rzutują na jakość, a chyba zależy nam na 100-tu procentowej. Spróbuj tak. Programem DVDFab HD Decrypter wyciągnij film główny. Zaznacz/odznacz, jakie wersje audio i napisów chcesz zachować. Zapisz jako folder lub ISO, co Tobie odpowiada. Sprawdź w swojej konfiguracji sprzętu. Fakt, że nie będziesz miał menu. Bo i po co? Ja od lat robię filmy tym sposobem i żadnych problemów. Widzę same zalety: brak jakichkolwiek plansz reklamowych, ostrzegawczych itp., płyta po załadowaniu do odtwarzacza i zastartowaniu, natychmiast rozpoczyna odtwarzanie filmu bez zbędnego (czasami mnie irytuje) grzebania w menu. A wybór ścieżek audio czy napisów, dokonujesz poprzez pilota (jak już sam zauważyłeś). Ja widzę same plusy, takiego rozwiązania, szczególnie użytkowe. :) Ale sam zdecydujesz, czy takie rozwiązanie Tobie odpowiada. ;)
Oczywiście że DVD Fab to najlepszy program ale spróbuj Any DVD HD , jest tam opcja szybkie menu z natychmiastowym dostępem do filmów i dodatków oraz można zostawić oryginalne menu- rewelacyjnie to zrobili, DVD Fab nie ma takiej możliwości.Jedyne ale w tym wszystkim to ceny płyt BD-R 50 GB :neutral: za drogie 3 razy w stosunku do tanich 25 GB.
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Po przeprowadzonych doswidczeniach sprawa ma się tak. Konwertowanie do MKV przebiegło OK programem MAKEMKV. Nadal po włączeniu filmu nie ma menu tak jak na oryginalnej płycie ale chociaż można z pilota włączyć napisy i zmienić rodzaj audio.
Jeżeli ma ktoś jeszcze inne ciekawe rozwiązanie to chętnie przetestuję.
Absolutnie nie polecam tego programu, chociaż obraz pozostawia bez zmian to napisy wcale nie działają a ścieżkie audio DTS-HD Master Audio degraduje do zwykłego DTS-a 1500 kb/s :confused:.Jedyne sensowne rozwiązanie to DVD FAB .
 

WiTT

New member
Bez reklam
To jest bardzo ciekawe zagadnienie. Miałem nie mniejsze dylematy. Mój BD NAD T567 również nie wspiera ISO.. tłumaczą się tym samym co u kolegi CA - walka z piractwem.
Na moje pytanie w support czy poprzez AVCHD NAD wspiera odczyt struktury płyty BD z folderu po sieci z NAS, otrzymałem odpowiedź że tak. Do teraz nie udało mi się zmusić odtwarzacza aby odczytał film ze strukturą BD z NAS'u po SMB (CIFS).
Zostałem przy plikach mkv. Choć bardzo zaciekawił mnie ten pomysł z wyciągnięciem filmu z napisami. Tylko ten programik DVDFab HD Decrypter to do jakiego formatu potrafi zapisać? Jak już wspomniałem ISO i folder odpadają - chyba że jakimś sposobem jednak się uda z folderu odczytać.
 

ipawka

New member
Tak jak wspomniałem w pierwszym poście,moj BD ISO nie wspera, rozpakowałem ISO do struktury katalogów VIDEO_TS ale BD widzi tylko pliki VOB, nie widzi pliku VIDEO_TS.IFO z którego powinno się wystartować film. Owszem, po wybraniu pierwszego VOBa film się uruchamia ale włączone napisy są rozjechane i nieczytelne, każdy VOB zaczytuje się oddzielnie co powoduje 2-3 sek przerwy a chyba nie o to chodzi.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
To jest bardzo ciekawe zagadnienie. Miałem nie mniejsze dylematy. Mój BD NAD T567 również nie wspiera ISO.. tłumaczą się tym samym co u kolegi CA - walka z piractwem.
Na moje pytanie w support czy poprzez AVCHD NAD wspiera odczyt struktury płyty BD z folderu po sieci z NAS, otrzymałem odpowiedź że tak. Do teraz nie udało mi się zmusić odtwarzacza aby odczytał film ze strukturą BD z NAS'u po SMB (CIFS).
Zostałem przy plikach mkv. Choć bardzo zaciekawił mnie ten pomysł z wyciągnięciem filmu z napisami. Tylko ten programik DVDFab HD Decrypter to do jakiego formatu potrafi zapisać? Jak już wspomniałem ISO i folder odpadają - chyba że jakimś sposobem jednak się uda z folderu odczytać.

Tak jak wspomniałem w pierwszym poście,moj BD ISO nie wspera, rozpakowałem ISO do struktury katalogów VIDEO_TS ale BD widzi tylko pliki VOB, nie widzi pliku VIDEO_TS.IFO z którego powinno się wystartować film. Owszem, po wybraniu pierwszego VOBa film się uruchamia ale włączone napisy są rozjechane i nieczytelne, każdy VOB zaczytuje się oddzielnie co powoduje 2-3 sek przerwy a chyba nie o to chodzi.

Zgadza się. Żaden BR, sam mam CA 751BD, teoretycznie nie ma prawa wspierać ISO. :( Taka jest międzynarodowa „umowa”. Co do DVDFaba. Panowie, jest tak. Czy zapiszemy plik wynikowy jako folder, czy jako ISO, lub jeszcze inaczej, to prawie zawsze, otrzymamy jeden plik wynikowy. Dlatego odpalimy go praktycznie każdym programem, ponieważ nie jako taki plik, sam z siebie, wymusza jego uruchomienie. Ja zawsze zapisuję taki plik w formacie wejściowym, czyli; DVD jako DVD, a BD jako BD. Nie konwertuję do żadnego innego formatu, chodź Fab ma takie możliwości. A jest ich naprawdę dużo – zakładka Converter. Można też ripować do formatu: AVI, FLV, M2TS, M2TS Passthrough, MKV, MKV Passthrough, MP4, MP4 Passthrough, TS, VOB czy WMV. Ale, mnie akurat to nie potrzebne. To, o czym napisałem, dotyczy odtwarzania takich treści po nagraniu na płytę i odtwarzaniu poprzez odtwarzacz. Nie wiem, czy w przypadku NASów i po sieci, coś takiego zadziała. Ale, trzeba próbować. ;)
 
Ostatnia edycja:

Timy

New member
How to Convert Blu-ray to MKV on PC and Mac

Is there any way that I could backup Bluray to MKV video files for saving on my computer?
 
Do góry