Jak zgrać film z nini dv na pc w najlepszej jakości?

rgudanski

New member
Zakupiłem niedawno kamerę mini dv sony oraz pinnacle 11 plus, ale nie wiem jak uzyskać wysoką jakość filmu po zgraniu materiału na komputer. Film zrzucam przez karte pci FireWire, do formatu avi (w bardzo dobrej jakości Video), ale po obróbce filmu ww porogramie nastepuje kompresja do mpge 2 (żeby zmieścić na płycie dvd) i wtedy zaczynają sie schody. Film już nie jest w tak wysokiej jakości jak ten zgrany z kamery (avi). Czy są jakieś metody polepszenia tej jakości? Bardzo proszę o pomoc.
 

rgudanski

New member
widzę ze jednak problem jest dosc spory

Nie otrzymalem zadnego wsparcia od Was...nie wiem teraz, czy problem jest tak banalny, że szkoda czasu na głupoty, czy tak trudny do załatwienia...
 

Gucio50

New member
Bez reklam
rgudanski napisał:
Nie otrzymalem zadnego wsparcia od Was...nie wiem teraz, czy problem jest tak banalny, że szkoda czasu na głupoty, czy tak trudny do załatwienia...


Czego oczekujesz? Jakości HDTV na DVD NIE UZYSKASZ, nie wiem jaka ta Twoja kamera jest HD czy SD

Tak czy inaczej standard DVD to SD i to wszystko na co możesz liczyć. Na dużym telewizorze, a nawet na średnim ok 40" wyglada to słabo lub gorzej niz słabo.

Dopiero HDTV (AVCHD) wyglada bardzo dobrze.
 

rgudanski

New member
nie oczekuję jakosci HD!!

Witam , nie oczekuję jakości hd, bo nawt nie mam srzętu...kamera to sony mini dv (sd)
chodzi mi o to ze film zgrany z kamery jest dobrej jakości ale w czasie tworzenia go w pinnacle, po komresji do mpge 2 zgodnym z dvd traci na tej jakosci, nie wiem co z tym zrobic...
pytanie umiescilem na hdtv forum, poniewaz mam nadzieje ze ktos kto bawi sie juz w hd to tym bardziej bedzie w temacie
pozdrawiam i dziekuje za odpowiedz
robert
 

rgudanski

New member
albo inaczej

albo nie...zapytam inaczej, czy jakość dv(avi) mozna zgrac do DVD nie tracąc w ogóle jakości DV...bo ja juz glupieje
 

mariof

New member
Bez reklam
można nagrać pliki .avi na dysku DVD ale
primo - niewiele go na płytkę wejdzie (ca 20min na SL)
secundo - żaden stacjonarny DVD tego nie odtworzy. Poradzi sobie PS3 (BR) ale to inna historia.
Jeżeli chcesz zachować pliki .avi to po montażu zgraj je na taśme (pinnacle ma taka opcję) na "lepsze czasy"
Na dziś proponuję sprawdzić ustawienia kodowania .mpg w Pinnacle i wybrać "najlepszą jakość" oraz poodwójne kodowanie. Pogorszenia jakości nie unikniesz (jednak kompresja to kompresja) ale na zwykłym TV (CRT) bardzo trudno to zauważyć. Poza tym masz menu i płytkę którą odtworzysz wszędzie. Na "płaszczakach" niestety nic nie pomoże i gorszą jakość obrazu widać tym bardziej im tańsza była kamera SD:(.
PS Już tak jest że wszystko musi ze sobą współgrać. Miałem okazję porównać film zrobiony profesjonalną kamerą SD i moją amatorską kamerą HD (Sony HC7). Na 42" LCD wrażenie było jednoznaczne - HD wygladało lepiej. Oczywiście w słabych warunkach oświetleniowych lub przy dużych kontrastach sprzęt "profi" nawet SD bez trudu pokaże swoja wyższość.
 
Ostatnia edycja:

rgudanski

New member
ok

dzieki za odpowiedz...nie wiedzialem, że avi to cos lepszego od dvd...jestem w szoku, plik ktory zrzucilem na dysk z kamery wyglada pięknie (takie prawdziwe cyfrowe video), natomiast skompresowany do mpeg2 juz troche gorzej (filmowa mgiełka)...jstem chyba estetą, komu innemu by to chyba nie przeszkadzalo, sprobuje wiec jeszcze bardziej polepszyc ten kodek, kamera jest raczej dobrej jakosci, nie podam teraz jaki to model ale kilka lat temu kosztowala mojego szwagra 7 tys. przede mna chyba wiele plyt dvd do wyrzucenia, to moje poczatki
dzieki
robert
 

mariof

New member
Bez reklam
ćwiczenie czyni mistrza:). Można także kodować pliki .avi innym niż tym z Pinnacle kodekiem .mpg. Niektórzy uzyskują doskonałe rezultaty za pomocą DivX. Możliwości jest wiele - próbuj!
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
rgudanski napisał:
Nie otrzymalem zadnego wsparcia od Was...nie wiem teraz, czy problem jest tak banalny, że szkoda czasu na głupoty, czy tak trudny do załatwienia...


Może trochę cierpliwości i przede wszystkim o drobina własnego wysiłku!

Przeczytaj najpierw instrukcje od Pinnacle i wypróbuj różny bitrate kodeka mpeg2. Jak byś trochę poczytał do dowiedziałbyś się, że filmy w HD także można kodować w mpeg2, także taki słaby codec to nie jest.

Radzę także zapoznać się z regulaminem forum.
 
Do góry