jak zawsze LED czy PLAZMA?

traumeel

New member
Kolego Prosument, zarzucasz digitalusowi wszystko co najgorsze, a sam piepszysz jak potłuczony, co chwila wyciągając jak asa z rękawa miażdżący argument, "widziałem w sklepie". Sorry, ale ten argument akurat funta kłaków nie jest warty.
Skoro dla Ciebie warunki sklepowe stanowią niedościgły wzorzec, to dalej co sił do MM z namiotem, oflagować się i podziwiać do upadłego dowolny telewizor!
Uczta dla oczu i duszy zapewniona!
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
no i widzę zaczęło się hehe to było do przewidzenia. Wystarczy dolać oliwy do ognia i jazda:D

Ja po seansie na plazmie czuję się jak po aktywnym 3D;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Digitalus jest jak Tommy Lee Jones w Ściganym, nie ma bata na niego.
No nic, wracajmy do naszych pseudotelewizorow :D
 
Ostatnia edycja:

pantomima

Banned
Aktywne 3d jest bardzo ok w stosunku do pseudo 3d jakim jest pasywne .
Ah oh eh - aktywne 3d i ten ból głowy z nim związany...samo zło ! haha
Totalne bzdury ! Nie wiem jakim wrażliwcem ,wyczuloną istotą trzeba być żeby tak się żalić,żeby 2 godzinny seans powodował taki dyskomfort ...
Korzystam z 3d aktywnego i nadal żyję :-D po każdym seansie czuję się normalnie,zwyczajnie bo jak miał bym się czuć :) czasami tylko tak jak by lewituje przy bardziej dopracowanych fragmentach ;p poteguje to właśnie efekt 3d koniecznie active .

Foox - to do Ciebie za tą aluzje ;p. ;-)
 
Ostatnia edycja:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
ja tylko podsycam takich fanatyków jak wy ;). Dolewam oliwy do ognia. Bo wiem że to na was działa. Co do 3D to mnie nie kręci w żadnej postaci. Ale tak czułem że ktoś się poczuje ugodzony i ruszy z batalią. Więc popadłeś w własną aluzję jak większość fanboy hehe;).

Mi po tylu latach z LCD wzrok się nie pogorszył:D
 

pantomima

Banned
Nie można wszystkich sprowadzać do jednej płaszczyzny za każdym razem gdy ktoś tylko delikatnie napomknie o czymś w co wierzy,w czym się utwierdza .
Ja sam już odpuszczam słowne potyczki bo to bez sensu . Są pewne oczywiste schematy o ktorych nie warto dyskutować ,większość jest tego świadoma ale nie wszyscy to akceptują .mam na myśli plusy,minusy tej tamtej technologi

Podziwiam Digitalusa '-ze ma tyle energy aby wciaz na okragło pewne głupoty prostować ;-)

A wzrok bankowo nie ten już co kiedyś ,czas na nikogo nie czeka tak że mam Cie gościu :p
 
Ostatnia edycja:

Prosument

New member
Kolego Prosument, zarzucasz digitalusowi wszystko co najgorsze, a sam piepszysz jak potłuczony, co chwila wyciągając jak asa z rękawa miażdżący argument, "widziałem w sklepie". Sorry, ale ten argument akurat funta kłaków nie jest warty.
Skoro dla Ciebie warunki sklepowe stanowią niedościgły wzorzec, to dalej co sił do MM z namiotem, oflagować się i podziwiać do upadłego dowolny telewizor!
Uczta dla oczu i duszy zapewniona!

To właśnie wyznawcy jedynej słusznej technologii uzywają takich idiotycznych argumentów że plazma prezentuje się gorzej w sklepie, a w domu to już sam miód.No jak pozasłaniasz okna to i może tylko to chyba nie o to chodzi.LED jest po prostu telewizorem bardziej uniwersalnym i zupełnie nie rozumiem dlaczego fanboyom nie chce to przejść przez gardło.Skoro plazma świeci gorzej w sklepie przy oświetleniu to w domu przy oświetleniu też będzie świeciła gorzej.A sklep akurat jeżeli chodzi o porównanie telewizorów jest tak naprawdę dla większości ludzi jedynym miejscem gdzie mogą je porównać.

Ja tak naprawdę mam gdzieś wady i zalety obu technologii i co kto sobie kupi, ale niedobrze mi się robi gdy czytam posty naszego "Tommy Lee Jonesa" który kłamstwa wyciąga jak z kapelusza i prowadzi swoistą krucjatę.Poczytaj sobie posty tego człowieka i sam sobie odpowiedz czy to jest w porządku pisać takie głupoty.Dla niego plazma nie miga, nie grzeje się, super ogląda się w dzień, nie ma powidoków ani wypaleń itp.To tak jak ja bym napisał że nie zauważam że LED ma gorsze kąty i gorszą czerń niż plazma.A teraz jeszcze wyskoczył z idiotyzmem że LED niszczy wzrok.Litości!!

Na innym forum występuje jako @adamskii i na zapytanie : "Mam na oku 2 LEDY, który wybrać" wyskakuje adamskii ze swoim słynnym stwierdzeniem "Tylko plazma" i tu następuje standardowy słowotok nawiedzonego z kilkoma fotkami (w kółko te same).To jakaś choroba czy co?

@kiki czyli jak zamówię prezentacje w domu to nagle okaże się że plazma jaśniej świeci, migotanie zniknęło i przestała odbijać otoczenie?Magia?
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Na innym forum występuje jako @adamskii i na zapytanie : "Mam na oku 2 LEDY, który wybrać" wyskakuje adamskii ze swoim słynnym stwierdzeniem "Tylko plazma" i tu następuje standardowy słowotok nawiedzonego z kilkoma fotkami (w kółko te same).To jakaś choroba czy co?
Teraz to ja moge napisac ze klamiesz bo fotki nie sa ciagle takie same, to po pierwsze.Po drugie odmowa naprawy telewizora led z cloudnigiem to nie klamstwo. Na hdforum tez sa takie przyklady. Informacje o przeprowadzonych badaniach pdp i lcd sa w internecie , mozesz sobie poszukac i przeczytac. Plazma jest bardziej lagodna dla oczu.Nikogo nie zmuszam do kupna plazmy. Przedstawiam fakty.Plazma prezentuje sie lepiej w domu.Nawet 100 calowa:)
Niepotrzebnie sie tak denerwujesz, chory na pewno nie jestem.
W sklepie telewizor plazmowy prawie zawsze prezentowal sie gorzej od lcd ale w domu zupelnie inaczej.Wykonywalem taka prace ktora pozwalala mi na ocene jakosci obrazu plazmy w domu.Oczywiscie plazma jest pod tym wzgledem zdecydowanie lepsza od lcd i led.tv.
plazma ma lepsza jakosc obrazu.
Nawet z taniej plazmy uzyskamy znacznie lepsze wrazenia wizualne niz drozszego telewizora lcd.
pod wzgledem jakosci obrazu plazma pokonala tez telewizor laserowy mitsubishi
po lewej stronie plazma , po prawej telewizor laserowy.W takim oswietleniu telewizor laserowy jest bez szans
PLAZMA2JP_xhxspre.JPG

dscf1038g.jpg

PANASONIC_neweexw.jpg

PANASONIC_neweere.jpg
 
Ostatnia edycja:

Jarek1973

New member
Tak się składa, że również jestem użytkownikiem obu technologii. Miałem plazmę 42 cale teraz przesiadłem się na model 65 calowy z aktywnym 3d. Ludzie rożnie reagują. Mnie głowa po seansie nie boli. LCD używam praktycznie od rana do wieczora, ale jeśli przychodzi czas na seans filmowy lub aby pooglądać jakiś sport to zawsze na plazmie. Tak, że nie mamy się za co obrażać, każdy ma swoje zdanie. Ja nie mam nic przeciwko LCD ani plazmie ale jeśli już to przewaga jest na korzyść tej drugiej i nic tu do większych rachunków, bo taki argument o wyższych rachunkach w XXI wieku to absurd. Co do jasności - top plazma ma wystarczającą jasność, mnie na przykład bije po oczach obraz LED-ów w sklepach - jaskrawy, przekolorowany. Tak, że moi drodzy cieszmy się tym co mamy.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
tu chodzi o to że brakuje słowa (dla mnie, moim zdaniem). Kolega digitalus tego nie robi tylko na siłę wmawia wyższość jednej technologi nie widząc kompletnie jej wad. Straszna stronniczość i megalomania. Większość posiadaczy LCD jakoś potrafi polecić plazmę jeśli jest to najbardziej słuszny wybór, a tu jest tylko plazma i koniec. Do tego masa fotek które nic nie mają do rzeczywistości, bo widać na nich że nie wszędzie jest ten szał opisywany, a na taki argument padają słowa. Fotki źle wyszły, telefonem albo starym aparatem. Dla mnie totalna porażka. Posiadając LCD mogę wstawiać nie gorsze fotki obrazu mojego TV i uchwycić jak najlepszy moment. Trochę pokory;)

pantomima to też aluzja do Ciebie;). Mówisz, że nietolerowanie 3D aktywnego to bzdury więc o czym dyskusja. Widać, że wyrobiłeś sobie opinię tylko na sobie bo Tobie pasuje to musi wszystkim typowy megaloman. Podniecasz się badaniami które przytacza digitalus, ale też są badania na temat szkodliwości 3D a szczególnie aktywnego, no ale dla Ciebie i tak jest to już bzdura bo jesteś strasznie stronniczy. Tak jak dla mnie może być bzdurą, że plazma nie migocze. Ale mam świadomość że jedni to widzą drudzy nie i nie mam zamiaru pisać że jest to bzdura;)

I ta masa fotek kolegi digitalusa gdzie pokazuje niby wyższość plazmy nad LCD to czemu też można znaleźć fotki pokazujące odwrotną sytuację, o co w tym chodzi?;)
 
Ostatnia edycja:

RHJG

New member
Bez reklam
Poproś o prezentację modeli w domu - to sam najlepiej się przekonasz kto ma rację.
Witam,kol.Prosument twierdzi,że w sklepie jak i w DOMU plazma jest ciemniejsza.Moim zdaniem ma 100% racje potwierdzam z autopsji i tyle i aż tyle.Po drugie już nie długo obie technologie trafią na śmietnik historii i w tej chwili szkoda czasu na kruszenie kopii.pozdrawiam
 

digitalus

Banned
Warto tez przypomniec ze duze swiecenie ekranu lcd, led.tv , 4k uzyskuje sie gdy telewizor jest na ustawieniach sklepowych.Podswietlanie telewizora led.tv swieci dwa razy mocniej.Bardzo mocne swiecenie ekranu ma przyczynic sie do tego aby klient kupil wlasnie lcd bo w telewizorze plazmowym ekran jest ciemniejszy.W telewizorach plazmowych nie ma podswietlania ekranu i ekran jest ciemniejszy. Bardzo mocne swiecnie ekranu nie bedzie potrzebne w domu, tylko w sklepie. W danych technicznych telewizora mozna o tym przeczytac.
podobnie jest z telewizorami 4 k
przykladowo telewizor 4k sony na ustawieniach sklepowych pobiera 580 WAT.
Na ustawieniach w domu 380 WAT
KD-84X9005 | Wszystkie telewizory z ekranami LCD 214 cm/84" | Dane techniczne | KD84X9005AEP | KD84X9005 | Sony

cytat z internetowej strony, caly czas aktualny

Producenci zdając sobie sprawę, że zakup telewizora często dokonywany jest na podstawie impulsu wywołanego pierwszym wrażeniem, specjalnie, fabrycznie przygotowują odbiorniki tak aby przykuwały wzrok konsumenta. Zdecydowana większość telewizorów eksponowanych w sklepie ma specjalnie dobrane parametry wyświetlania - obraz jest bardzo jasny, kolory jaskrawe, a obraz coraz częściej prezentowany jest ze źródeł wysokiej rozdzielczości. Takie ustawienia dobrze sprawdzają się w sklepie, lecz gdy przywieziemy telewizor do domu okaże się, że mamy zupełnie inne warunki oglądania telewizji i ustawienia sklepowe są po prostu niewłaściwe. Kolory, które w markecie wyglądały na piękne, nie mają wiele wspólnego z rzeczywistymi, występującymi w naturze, jasność jest za wysoka, bo męczy nam się wzrok, a obraz z kablówki wygląda o wiele gorzej niż w sklepie.
 
Ostatnia edycja:

sseb16

New member
Panowie mam problem zajechał dziś do mnie z internetu TXP42X60 obraz już ustawiłem pod "dotarcie" zresztą całkiem niezły jak na tak słaby sygnał ale jest jedna bolączka : "chodzi moim zdaniem za głośno w porównaniu do LED(którego mam w drugim pokoju i za głośno w porównaniu do starego CRTka którego miał zająć miejsce)czy tak powinno być?podczas normalnego oglądania nie słychac" bzyczenia" ale jak włącze "mute"to już z 1m."piszczy"czy to normalna sprawa, byłem dziś u kumpla który miał 55"LG i tez mówił żę głośno "chodziła"
 
Do góry