jak zawsze LED czy PLAZMA?

sseb16

New member
Witam,
Zwracam się do specjalistów o pomoc, jestem przed zakupem telewizora ,początkowo miał to być LG 42LA620 ok.2200zł ale żona uświadomiła mi że i tak nie będę miał czasu na zabawę w internet i 3D(szybko męczą mi się oczy) i postanowiłem zaoszczędzić 1000zł i dołożyć jej do lustrzanki ,mam wybrane kilka prostych modeli ale nie wiem który wybrać: (wiem że za te pieniądze cudów nie będzie)
LG 42LN5400 ok 1500zł
LG42PN450 ok1300zł
Panasonic TX-P42X60 ok.1500zł
Sygnał jaki odbieram to kablówka analog(w drugim pokoju mam 22” LED SHARP obraz tragedia, stary dobry CRT Thomson 32” obraz dobry)jeżeli złapie zasięg między blokami będzie telewizja naziemna. Ja bardziej stawiam na plazmę ,znajomy który jest w temacie doradza mi że jeżeli plazma to tylko Panas, co do LEDów znajomy kupił LG42LA740S i mówi że strasznie” szatkuje” gorzej pracuje niż starszy LED dlatego sam już nie wiem , a Wy co o tym myślicie ?

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? POKÓJ 4,5 X 3,5M
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? OK. 3 M
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? NA WPROST
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? RACZEJ WISIEĆ
6.Jak słońce świeci w pokoju ? DRZWI BALKONOWE,OKNO WIĘKSZE I MNIEJSZE(sporo światła,w b.słoneczne dni czasami opuszczam roletę bo przeszkadza w oglądaniu)
7.Jaki masz obecnie telewizor ? CRT THOMSON 32
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? możliwie najlepszy obraz
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ?NA RAZIE KABLÓWKA ANALOG,PÓŻNIEJ TELEWIZJA NAZIEMNA
10.Jakie urządzenia ? KINO LG(PRZEZ „EURO”)PS2(COMPONENT)
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? OK 3-4H
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie wiem
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? żona popołudniowe programy , ja nocą filmy i czasem gram na ps2
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? nie
15.Czy zamierzasz grać w gry – jak wyżej
16.Preferencje co do marki ? LG , SAMSUNG,PANASONIC
17.Preferencje co do wielkości ? MAX. 42''
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? brak płynności
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? WIĘCEJ W NOCY
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 1600zł

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
 

sseb16

New member
Mam jeszcze jedno pytanie czy światło padające na matryce plazmy jest bardziej uciążliwe niż np.światło padające na ekran CRTka?
 

digitalus

Banned
Witam
Jesli telewizor plazmowy bedzie stal tylem lub bokim do okna to nie ma zadnego problemu.
Dobra jakosc obrazu sd i hd,Jakosc obrazu sd bardzo zblizona do jakosci obrazu w telewizorze z kineskopem.
Wartosci jasnosci i kontrastu mam ustawione ponizej polowy .Wieczorem nawet nizej.
Wieczorem oczywiscie wrazenia wizualne najlepsze w plazmie .Jesli material zostal zarejestrowany przy pomocy dobrych kamer hd to jakosc obrazu jest wzorowa(drugie zdjecie)
DSCF4934d_nsewsxw.jpg

DSCF4872d_nseeaae.jpg

DSCF4745d_nsnxepq.jpg

DSCF4757d_nsnxexh.jpg

DSCF4263d_nseeann.jpg

DSCF3925d_nseepqx.jpg
 
Ostatnia edycja:

RHJG

New member
Bez reklam
Witam,kol.digitalus tak się trochę martwię o Ciebie.Gdzie Ty będziesz pisał o swojej ukochanej plaźmie o SD,HD jak za drzwiami czeka już 4K.Nie LED nie PLazma a prawdopodobnie Oled moim zdaniem już nie długo zawita pod strzechy.Trzeba będzie chyba stworzyć dla zasłużonego kolegi dział "Historia-Antyki".Pozdrawiam serdecznie.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
mówię wejdę widząc ten temat z ciekawości czy zobaczę jakieś fotki plazmy:D. No i standardowo jak w każdym temacie związanym z plazmą heh:p
 

digitalus

Banned
Witam,kol.digitalus tak się trochę martwię o Ciebie.Gdzie Ty będziesz pisał o swojej ukochanej plaźmie o SD,HD jak za drzwiami czeka już 4K.Nie LED nie PLazma a prawdopodobnie Oled moim zdaniem już nie długo zawita pod strzechy.Trzeba będzie chyba stworzyć dla zasłużonego kolegi dział "Historia-Antyki".Pozdrawiam serdecznie.




Telewizory oled i 4k nie sa na kieszen przecietnego kowalskiego.Telewizor za 20.000 zl lub 30000 zl bedzie musial dlugo czekac na klienta w Polsce. Cena zaporowa i skutecznie odstrasza klientow.Popyt na tego typu telewizory bedzie ale nie w Polsce.
dobra prognoza dla oled
cytat
Gwałtowanie wzrosła w drugim kwartale sprzedaż Ultra HD TV i OLED TV. Ultra HD TV sprzedano globalnie 129 tys. sztuk, natomiast telewizorów OLED TV ze stajni LG - 101 sztuk w 1Q2013 i aż 208 szt w 2Q2013.
zrodlo informacji
DisplaySearch – silny wzrost sprzedaży LCD TV w Chinach
Nawet jesli ostatni "bastion" plazmowy:) zostanie zdobyty przez lcd to sa jeszcze uzywane telewizory plazmowe. Kupie w przyszlosci pioneera. Moje plazmy dzialaja bez usterki tzn daewoo i panasonic.Nie trzeba zmieniac. To inwestycja dlugoterminowa.Nie zmieniam telewizora co dwa lata.CRT SONY mam ponad 20 lat i dziala.
 
Ostatnia edycja:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
a ja myślałem że LCD są najbardziej żywotne:). Plazma po parunastu latach dobrego świecenie wypali się i będzie jeszcze bledsza niż na starcie:D
 

RHJG

New member
Bez reklam
O widzisz kolego digitalus ja moją plazmę Pioneer KRP 500A nie mogłem sprzedać,oddałem kuzynowi za 4000zł.
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
a ja myślałem że LCD są najbardziej żywotne:). Plazma po parunastu latach dobrego świecenie wypali się i będzie jeszcze bledsza niż na starcie:grin:


Niczego takiego nie zauwazylem.Plazme daewoo mam pond 5 lat.Dziala bez usterki.Jakosc obrazu caly czas bardzo dobra.
http://www.hdtv.com.pl/forum/214050-post56.html
Na forum elektroda daewoo ma dobre opinie bo sprzet nie jest awaryjny jak w przypadku bardziej renomowanych firm ktore psuja sie czesciej.Warto przypomniec ze w 42 calowych plazmach daewoo montowano nawet panel pioneera.Aby nie bylo tak pieknie to daewoo tez moze sie popsuc.Oczywiscie w linku nizej nie jest moj telewizor
http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=10398868#10398868
Wracajac do zdjec to obalam mit ze plazme mozna ogladac tylko w "ciemnicy"
Wieczorem oczywiscie rewelacja przez duze R
Nie trzeba wydawac duzej sumy na telewizor .Plazma hd-ready 1024x768 doskonale sprawdza sie w polskich warunkach.Duzo slabej jakosci kanalow sd a niektore kanaly hd tez pozostawiaja wiele do zyczenia.
 
Ostatnia edycja:

Prosument

New member
Obalać mity to ty sobie możesz.Każdy może sobie porównać w dowolnym sklepie wychwalany pod niebiosa ST60 który świeci o wiele ciemniej niż dowolny LCD stojący obok.Dodatkowo szyba choćby z nie wiem jakim filtrem zawsze pozostanie szybą i będzie odbijać otoczenie.To również każdy może sobie sprawdzić i podziwiać własne odbicie w sklepie.Nie mówiąc już o plazmach bez filtra bo w dzień to śmiech na sali i całą gadkę o czerni można między bajki włożyć.No i następna sprawa dyskwalifikująca plazmy to migotanie.To też można sobie porównać w sklepie.Obok LED-a plazma miga jak stary CRT.Tak naprawdę nie ma technologii idealnej ale na LED z dobrze ustawionym balansem bieli ogląda się o wiele bardziej komfortowo.Różnica polega tylko na tym że LED z pudła ma o wiele wyższą temp. barwową(nierzadko ponad 9000K).Plazmy, a w szczególności plazmy Panasonica mają o wiele lepiej skalibrowane tryby fabryczne a THX jest ustawiony w pobliżu 6500K.Np. Toshiba która stała obok Sharpa 50LE652 miała obraz niczym plazma st60 stojąca trochę dalej.W Sharpie twarze fioletowo-różowe a w Toshibie odcień twarzy podobny do tego w st60.
 

digitalus

Banned
W sklepie kazdy telewizor plazmowy prezentuje sie gorzej i nie nalezy sie tym przejmowac.jakosc obrazu w plazmie jest lepsza, obraz jest bardziej naturalny. Szyba w telewizorze plazmowym to zaleta bo ekran najbardziej przypomina tradycyjny telewizor z kineskopem. Plazma bez filtra ma kolejny plus , ekran jest jasnieszy i kolor bialy jest na bardzo dobrym poziomie.Tylko nielczine osoby dostrzegaja migotanie w plazmie.Plazma jest tez bardziej lagodna dla oczu.Telewizory lcd i led tv niszcza wzrok

przyklady z hdforum,dzial lcd

Witam,

Kilka dni temu zakupiłem swój pierwszy TV LCD (Philips 37PFL7605). Wcześniej tylko CRT. Po obejrzeniu raptem 2 filmów jednego wieczoru, następnego dnia rano po założeniu okularów widziałem zdecydowanie gorzej niż zwykle. Jestem krótkowidzem, w 1998 roku miałem wadę -1.5, obecnie -2.5 (badanie miesiąc temu). Przez 12 lat pogorszył mi się wzrok tylko o -1. Gdybym teraz poszedł na kolejne badanie jestem pewien że miałbym co najmniej -3.5. Jestem załamany:(.

Wymieniłem telewizor 2 razy. Raz na ten sam model philipsa (obydwa miały problem dźwiękiem przez hdmi) a ostatnio wymieniłem na LG 37LH5000. Wzrok mi się pogarsza dalej, z dnia na dzień jest gorzej. Po siedzieniu przed laptopem nawet przez kilka godzin nic się nie dzieje a to przecież też matryca LCD. Czy ktoś spotkał się z czymś takim?



Dokładnie tego samego doświadczyłem. Od wczoraj mam LCD 32" (Sharp LE705), przesiadłem się z CRTeka 20" z wypukłym ekranem.

Wadę wzroku mam dość mocną bo około -4,5, plus na jedno oko astygmatyzm. Wczoraj obejrzałem mecz, dzisiaj dwa filmy i widzę zdecydowanie gorzej. Podejrzewam, że oko przystosowało się do sferycznego ekranu i trochę minie zanim się 'przestawi'.



W najbliższym czasie wybieram się do okulisty i trochę popytam... Może przydałyby się jakieś krople wzmacniające etc.


[FONT=Tahoma, sans-serif]Badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Osace (Japonia) udowodniły, że zbyt jaskrawy obraz jest dużo bardziej męczący dla oczu. Badani z jednej strony określili obraz plazmowy jako ciemniejszy i mniej błyszczący niż w telewizorze LCD, z drugiej – mniej męczący i bardziej wyraźny. Okazało się, że godzina oglądania telewizora plazmowego powoduje wzrost aktywności powieki o ok. 10%, natomiast LCD o 40 %[/FONT]

podobne badania przeprowadzono na uniwersytecie w monachium i uzyskano identyczne wynki , czyli wzrost aktywnosci powieki o 40 % w czasie ogladania telewizji na ekranach pseudotelewizorow czyli lcd, led.tv

42ST60 to obecnie najlepszy telewizor w przedziale do 5000zl.
poziom czerni w st60 na bardzo wysokim poziomie,Nie do pobicia przez zaden lcd , led tv w tym przedziale cenowym.

st60-pana_nnrpnxa.JPG

st60 porownywalny jest najlepszym telewizorem czyli plazma pioneer kuro
zrodlo
http://www.avsforum.com/t/920011/official-pioneer-kuro-pictures-thread/6120


kuro
LL



st60

LL
 
Ostatnia edycja:

Prosument

New member
To że dalej będziesz powtarzał bzdury wyssane z palca nie zmieni rzeczywistości.Plazma jest ciemniejsza niż LED i nie nadaje się do jasnego pomieszczenia.Szyba to zaleta bo nie potrzebujemy już w domu lustra.Stawiając plazmę obok LCD migotanie zauważy każdy.Na CRT widział każdy to na plazmie też każdy zobaczy.Migotanie dyskwalifikuje tę technologie dla wielu osób i nie zmieni tego bełkot sfrustrowanych posiadaczy plazm którzy najchętniej zakazaliby produkcji LCD bo przecież oni wiedzą lepiej(coś jak Tusk).

Niemigoczące TV LED niszczą wzrok a migoczące plazmy nie?Pomyliłeś pigułki?
 

digitalus

Banned
Nic nie pomylilem.Potwierdzaja to przeprowadzone badania i osoby z hdforum.lcd niszcza wzrok.Oczywiscie mozesz miec swoje zdanie.Demokracja:) ,zomo nie przyjedzie:)
Mam inne zdanie na temat telewizorow plazmowych.
Ekran plazmy jest ciemniejszy ale tylko w sklepie .Jesli zauwazyles to w telewizorze mam ustawione wartosci jasnosci i kontrastu ponizej polowy. Jest jeszcze duzy zapas i ekran na pewno nie jest ciemny.

DSCF4745d_nsnxepq.jpg


DSCF4757d_nsnxexh.jpg
 
Ostatnia edycja:

sseb16

New member
Pytanie do digitalus?czy masz jakieś swoje sprawdzone ustawienia czy zostawić je na "Film Rzeczywisty"w teście opisane jako najlepszy tryb fabryczny? (ps.dzięki z foty)
 

Prosument

New member
Kompletnie nie rozumiem dlaczego osoba taka jak ty która wypisuje wierutne kłamstwa wyssane z palca jest tolerowana na forum branżowym na którym rzetelna informacja powinna być na pierwszym miejscu.To że na innych forach wypisujesz głupoty po tym jak ktoś pyta który LED a ty wyskakujesz ze swoim słynnym "tylko plazma" i w kółko tymi samymi fotkami jeszcze mogę zrozumieć.Ale tutaj ktoś z moderacji powinien cię wyprostować bo twoje popisy zaczynają być delikatnie rzecz ujmując żenujące.

O tym żeby się przekonać że plazma jest ciemniejsza wystarczy porównać w sklepie.Skoro jest w sklepie ciemniejsza to będzie i w domu, nie ma siły.

Może jakiś link do rzetelnych badań o niszczycielskim działaniu LED na wzrok?
 

digitalus

Banned
Pytanie do digitalus?czy masz jakieś swoje sprawdzone ustawienia czy zostawić je na "Film Rzeczywisty"w teście opisane jako najlepszy tryb fabryczny? (ps.dzięki z foty)


W modelu tx-p42x60e jest bardziej rozbudowane menu ekranowe. W moim jest bardzo skromne.Jesli chodzi o wybor trybu obrazu to zdania sa podzielone, jedenej osobie moze podobac sie prawdziwe kino, innej tryb normalny a jeszcze innej tryb dynamiczny.Trzeba wybrac taki ktory nam najbardziej odpowiada.
kliknij tez na ten link, jest tam informacja o ustawieniach
http://www.hdtv.com.pl/forum/plazmy/99544-panasonic-tx-p42x60-czy-lg-42pn450b-3.html

TX-P42x60e ma lepsze parametry techniczne niz moj telewizor. W TX-P42X60E jest tez lepsza czern niz w mojej plazmie .W x60 poziom czerni jak w plazmie full-hd tx-p42g30e.
cytat z innego tematu ktory dotyczy jakosci obrazu z plazmy x60
Telewizor kupowałem dla matki która mieszka w innej miejscowości. Już wyjechałem od niej tak ,że teraz już nic tam nie pozmieniam. Jak na razie obraz rewelacja,szczególnie w HD.Sygnał z kablówki poprzez dekoder.Czasami miałem wrażenie ,że obraz w tym telewizorze jest lepszy niż w moim Panasonicu GT30 full HD .Uważam jak na razie,że to dobry zakup.Dziękuję wszystkim za pomoc.
Pozdrawiam
Po kolejnych dniach użytkowania 50x60:

- żadnych powidoków czy duszków nie uświadczyłem, pomimo częstego oglądania programów z paskami informacyjnymi (TVN24, Polsat News, Polsat Sport News, Euronews...)

- przeglądarka zdjęć: prosta i intuicyjna w obsłudze, możliwośc wyboru dwóch wielkości minaturek, zdjęcia błyskawicznie się wczytują, można je obracać. Brakuje opcji zoom, ale może zbyt dużo bym chciał :wink:

- odtwarzacz video: prosty i naprawdę funkcjonalny, świetne opcje przewijania, testowałem kilka bajek dla dziecka (m.in. zwykły .avi 700MB i .mkv 2GB), które odtwarzał bez problemu. Każdy film posiada animowaną miniaturkę :)

Osobiście oglądam na odrobinę zmienionych ustawieniach Prawdziwy Film.

[QUOTE="konstanty6, post: 932461, member: 128929"]Menu jest trochę inne faktycznie. Nie ma np.eco . Jest czujnik otoczenia nie wiem czy zastępuje eco








W tym tescie x60 otrzymuje wysoka ocene za poziom czerni.

http://www.avforums.com/reviews/Panasonic-X60-TX-P-42X60B-50X60B-Plasma-TV-Review_519/Review.html
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Kompletnie nie rozumiem dlaczego osoba taka jak ty która wypisuje wierutne kłamstwa wyssane z palca jest tolerowana na forum branżowym na którym rzetelna informacja powinna być na pierwszym miejscu.To że na innych forach wypisujesz głupoty po tym jak ktoś pyta który LED a ty wyskakujesz ze swoim słynnym "tylko plazma" i w kółko tymi samymi fotkami jeszcze mogę zrozumieć.Ale tutaj ktoś z moderacji powinien cię wyprostować bo twoje popisy zaczynają być delikatnie rzecz ujmując żenujące.

O tym żeby się przekonać że plazma jest ciemniejsza wystarczy porównać w sklepie.Skoro jest w sklepie ciemniejsza to będzie i w domu, nie ma siły.

Może jakiś link do rzetelnych badań o niszczycielskim działaniu LED na wzrok?
Moje posty to nie klamstwa.Informacje na temat badan lcd i pdp byly na stronie centrum dobrego obrazu,Oczywiscie potwierdzone.
cytaty to wypowiedzi osob z hdforum ktorym wzrok sie pogorszyl po ogladaniu telewizji w telewizorach led.tv i lcd.
 
Ostatnia edycja:

Prosument

New member
Czyli wyssane z palca bzdury a nie badania lekarzy specjalistów.Jeżeli ktoś na innym forum napisze że mu LCD pierze skarpetki to też uwierzysz?
 
Do góry