jak zapalic wszystki kolumny na amplitunerze?

mat74

Well-known member
Bez reklam
Owszem sygnał jest P i L (stereo z zakodowanym sygnałem 5.1) ale przed dekoderem. Po roku 2000 pomysł rozwinięto po raz kolejny – powstał Dolby Pro Logic II. Pozwala on na zapis w sygnale stereo pełnej ścieżki 5.1 (lewy, centralny, prawy, lewy surround, prawy surround i głośnik niskotonowy subwoofer). Dekoder może mieć albo odwarzacz albo amplituner i w zalezności od tego łaczymy te urzadzenia w odpowiedni sposób.

nie opieraj sie wylacznie na informacjach z "wiki" , bo tematy traktowane sa tam z reguly pobierznie...
DPL II jest tylko unowoczesnieniem DPL - pozwalajacym na lepsze odseparowanie kanalow efektowych i rozszerzenie ich pasma.
pierwszym systemem zapisu gdzie nastapilo "wydzielenie" poszczegolnych kanalow , mozliwe dzieki
cyfrowemu zapisowi sciezki wielokanalowej, gdzie kazdy kanal zapisywany byl osobno jest Dolby Digital czyli AC-3
 

Gonzorek

New member
witam ponownie
Jeden z kolegow na forum poinstruował mnie co i jak ma byc a raczej jak powinno byc podłączone zeby było DOLBY DIGITAL wielkie dzieki !! jutro test kina wraz z Tv programem Avia guide to home theater program zajmuje ponad 4Gb wie,c musi byc naprawde dobry
pozdrawiam sedrecznie
 

squad05

New member
witam ponownie
Jeden z kolegow na forum poinstruował mnie co i jak ma byc a raczej jak powinno byc podłączone zeby było DOLBY DIGITAL wielkie dzieki !! jutro test kina wraz z Tv programem Avia guide to home theater program zajmuje ponad 4Gb wie,c musi byc naprawde dobry
pozdrawiam sedrecznie

udało się podłoczyc aby było "prawdziwe" 5.1 ??
Jezeli tak to cięsze się że mogłem pomóc.
 

piotr818

New member
Bez reklam
nie opieraj sie wylacznie na informacjach z "wiki" , bo tematy traktowane sa tam z reguly pobierznie...
DPL II jest tylko unowoczesnieniem DPL - pozwalajacym na lepsze odseparowanie kanalow efektowych i rozszerzenie ich pasma.
pierwszym systemem zapisu gdzie nastapilo "wydzielenie" poszczegolnych kanalow , mozliwe dzieki
cyfrowemu zapisowi sciezki wielokanalowej, gdzie kazdy kanal zapisywany byl osobno jest Dolby Digital czyli AC-3


Tak masz rację.
pozdrawiam
 

Gonzorek

New member
witam
Test programem wyszedł wspaniale serdecznie polecam jesli ktos chce naprawde zobaczyc do czego jego sprzet jest zdolny--LUPO78 DZIEKI!!
 

aciup

New member
Witam, odświeżę kotleta.
Posiadam klocki co autor pierwszego postu, trochę trwało nim pokonałem opisane wczesniej prblemy z dźwiękiem.
Moja kabelkologia to:
video - DVD >> HDMI >> Ampli >> HDMI >> TV, problem z audio pomimo konfiguracji w DVD audio na HDMI brak dżwięku. Dopiero podłączenie audio - DVD >> coaxial >> Ampli dało dźwięk 5.1 :eek:k:
Wprawdzie w instrukcji zalecane jest połączenie HDMI dla video i coaxial dla audio, dziwi mnie dlaczego tak robią. Przecież przewód HDMI powinien przesłać wszystko ( audio 5.1 i video HD)
Kolejny problem to podłączenie Sub-a jeśli wybieram źródło TUNER to sub-ik mruczy, po wybraniu DVD ampli wykrywa jakość dżwięku 5.1 (palą się ikonki na wyswietlaczu L/C/R/SL/SR brak sub), a subik milczy jak zaklęty.
:niewiem: czy trzeba coś jeszcze po ustawiać.
Robiłem auto-kalibrację, podczas niej nic nie słuchać w sub-ie.
 
Do góry