jak zapalic wszystki kolumny na amplitunerze?

Gonzorek

New member
witam
Mam zestaw Yamaha Orion 160 DVD-S663, RX-V365, Prism Audio Odyssey X100B, fajny sprzet dobrze gra, polskie menu w odtwarzaczu i polskie litery, jestem zadowolony ale ........ zawsze jest jakies ale. Zobaczylem za na ampltunerze jest zawsze zaznaczone tylko 2 glosniki, nigdy sie wszystke nie zapalaja ,mimo to ze film dvd jest w wersji 5.1.Co moze byc zle ustawione skoro w dolby prologic( czy jak to sie pisze) dalej jest wyswietlane 2 glosniki.Prosze o porade bo nie sztuka kupic i byc to konca niezadowolony
 

pejotpe

New member
Bez reklam
witam
Mam zestaw Yamaha Orion 160 DVD-S663, RX-V365, Prism Audio Odyssey X100B, fajny sprzet dobrze gra, polskie menu w odtwarzaczu i polskie litery, jestem zadowolony ale ........ zawsze jest jakies ale. Zobaczylem za na ampltunerze jest zawsze zaznaczone tylko 2 glosniki, nigdy sie wszystke nie zapalaja ,mimo to ze film dvd jest w wersji 5.1.Co moze byc zle ustawione skoro w dolby prologic( czy jak to sie pisze) dalej jest wyswietlane 2 glosniki.Prosze o porade bo nie sztuka kupic i byc to konca niezadowolony
Dolby prologic, to zwykłe analogowe stereo (zmiksowane z dodatkowym kanałem, który może być zdekodowany, ale nie jest niezależny). Dolby Digital 5.1 to właściwe wielokanałowe nagranie.
 

Gonzorek

New member
przeglądam instrukcje a tu tylko jest napisane tak-PRO LOGIC-PL II MOVIE-PL II MUSIC- PL II GAME- czyli nie ma dolby digital ale czy to jest mozliwe?
 

slawkor

Member
Bez reklam
Tak ten amplituner nie ma dekodera Dolby Digital a tylko Pro Logic.

Chłopie co ty za bajki wypisujesz. Widziałeś jakiś ammplituner do kina z tych nowszych co nie ma dekodera DDigital?

Poza tym żeby uaktywnić ten dekoder to musisz najpierw zapodać jakiś materiał zakodowany tym kodekiem AC-3 np. z dvd lub bRaya za pomocą hdmi lub optical lub coaxial.:szukaj:
 

LUPO78

Banned
witam
Zobaczylem za na ampltunerze jest zawsze zaznaczone tylko 2 glosniki, nigdy sie wszystke nie zapalaja ,mimo to ze film dvd jest w wersji 5.1.Co moze byc zle ustawione skoro w dolby prologic( czy jak to sie pisze) dalej jest wyswietlane 2 glosniki.
fajnie by było gdybyś następnym razem napisał jak masz połączone dvd z ampem,ale powinno być przez kabel coaxial lub hdmi (tylko co do hdmi nie jestem pewien czy ten ampek przepuszcza dźwięk przez hdmi) w dalszej części to proponuję zostawić amplituner i się skupić na dvd,a dokładniej w MENU opcjach audio i tam poustawiać wyjścia dźwięku (instrukcja str.32pl) dla informacji w/w amplituner posiada Dolby Digital decoder Dolby Pro Logic/Dolby Pro Logic II decoder DTS decoder
przeglądam instrukcje a tu tylko jest napisane tak-PRO LOGIC-PL II MOVIE-PL II MUSIC- PL II GAME- czyli nie ma dolby digital ale czy to jest mozliwe?
Gonzorek w instrukcji ampa znajdziesz takie informacje
 

Gonzorek

New member
dziekuje za odpowiedzi
Z DVD mam hdmi i amli do tv mam tez hdmi- probowałem wszystkie ustawienia jakie tylko maga byc ze strony 32 i dalej nic jak z "auto" przełącza na DTs to nie ma głosu, innej wersji nie widze,probuje ustawien na filmie władca pierscieni gdzie w info jest napisane dzwiek dolby5.1 .Jeszcze jedno pytanie czy jak podłącze przez czincze cyfre to bedzie mi ampli puszczał sygnał wizji? bo jakos nie chce albo nie moze. kiedys nie było sprzetu ktorego bym nie podłączył a teraz to masakra.Jak ktos ma taki sam sprzet to prosze o tel zadzwonie i na spokojnie porozmawiamy jesli bedzie to mozliwe moj mail gonzorek@tlen.pl
pozdrawiam
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
cos chyba pokreciles ... wydaje mi sie,ze tem ampli nie przyjmuje dzwieku przez HDMI.
musisz miec dvd polaczone z ampli coaxialem lub optykiem, ustaw opcje audio w dvd - najprawdopodobniej masz ustawione dekodowanie a co za tym idzie nastepuje downmix do 2 kanalow. nie wiem jakimi "czinczami" planujesz podlaczyc cyfre - w kazdym badz razie mozesz to sobie odpuscic.
 

Gonzorek

New member
ciekawy jestem dlaczego dali wejscia video skoro nie sa obsługiwane,coaxialem dawałem sygnał i nic nie daje bo na tv wyswietla brak sygnału ale zauwazyłem ze jak przełącze na dvd to przez hdmi wygnał leci i zapala sie napis cinemaDSP i dolby prologoc II i nic wiecej,powoli zaczynam załowac tego zakupu
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
teraz to juz naprawde nie wiem co i jak masz podlaczone ?!:hmm:
tv jest podlaczony coaxialem ?! a do czego i po co ?!
 

chrup

New member
hmmmm.... przede wszystkim przeczytaj instrukcję od DVD:)
Do połączenia wystarczy HDMI - w tym modelu przenosi zarówno obraz jak i dźwięk. To, że ampli pokazuje tylko dwa kanały wynika ze złego wyboru Ustawień dźwięku w DVD - sygnał wielokanałowy przetwarzany jest na normalne stereo, i jedyne, co może zrobić wzmacniacz, to wykorzystać Dolby Prologic. Zmień odpowiednio ustawienia dżwięku w DVD - najlepiej tak, jak jest napisane w instrukcji ;) i korzystaj JEDYNIE z wyjścia HDMI, które powinno być podłączone do ampli, a z ampli do telewizora - najlepiej również HDMI. Żadne inne kable nie są przy takim połączeniu potrzebne!
 

piotr818

New member
Bez reklam
jak "wydzielony" ?! przeciez tam wszystko podawane jest na dwoch kanalach ?!
a jesli juz mozna powiedziec ,ze jest tam cos "wydzielane" to nie bedzie to sciezka suba...

Owszem sygnał jest P i L (stereo z zakodowanym sygnałem 5.1) ale przed dekoderem. Po roku 2000 pomysł rozwinięto po raz kolejny – powstał Dolby Pro Logic II. Pozwala on na zapis w sygnale stereo pełnej ścieżki 5.1 (lewy, centralny, prawy, lewy surround, prawy surround i głośnik niskotonowy subwoofer). Dekoder może mieć albo odwarzacz albo amplituner i w zalezności od tego łaczymy te urzadzenia w odpowiedni sposób.
 

piotr818

New member
Bez reklam
Chłopie co ty za bajki wypisujesz. Widziałeś jakiś ammplituner do kina z tych nowszych co nie ma dekodera DDigital?

Poza tym żeby uaktywnić ten dekoder to musisz najpierw zapodać jakiś materiał zakodowany tym kodekiem AC-3 np. z dvd lub bRaya za pomocą hdmi lub optical lub coaxial.:szukaj:


Za każdy użyty dekoder (scalak) dolby firma (w tym wypadku Yamaha) musi płacić licencję i ją oznakować na obudowie i opisać w instrukcji obsługi, czy jest tam Dolby Digital ???? wiesz ,że coś piszczy ale nie wiesz gdzie. Ten model ma Dolby pro logic II a ja pamietam czasy kiedy Dolby było tylko w magnetofonach kasetowych jako reduktor szumów.
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Za każdy użyty dekoder (scalak) dolby firma (w tym wypadku Yamaha) musi płacić licencję i ją oznakować na obudowie i opisać w instrukcji obsługi, czy jest tam Dolby Digital ???? wiesz ,że coś piszczy ale nie wiesz gdzie. Ten model ma Dolby pro logic II a ja pamietam czasy kiedy Dolby było tylko w magnetofonach kasetowych jako reduktor szumów.

Oczywiście, że za każdą licencję należy płacić, ale ścieżka Dolby Digital jest OBOWIĄZKOWA dla każdego filmu DVD (inne są tylko opcjonalne), więc ciężko by było, gdyby nowszy ampli (tak od 10 lat) go nie odtwarzał...
 

squad05

New member
Jezeli twój ampli przesyła/odbiera dzwiek przez hdmi to :
1) DVD (out) > HDMI > Yamaha (HDMI IN) - w dvd ustawiasz wyjscie audio na HDMI - chyba musi byc bez płyty, a w RXV365 audio in ustawiasz na hdmi, mozesz to zrobic klikając przyciskiem AUDIO na pilocie)
2) Yamaha (HDMI OUT) > HDMI > TV (HDMI IN)


Jezeli twój ampli NIE przesyła/odbiera dzwiek przez hdmi to :
1) DVD (out)> coaxial/optical > Yamaha (IN) - w dvd ustawiasz wyjscie audio na coaxial/optical, a w RXV365 audio in ustawiasz na coaxial/optical, mozesz to zrobic klikając przyciskiem AUDIO na pilocie)
2) Yamaha (HDMI OUT) > HDMI > TV (HDMI IN)
 

piotr818

New member
Bez reklam
Oczywiście, że za każdą licencję należy płacić, ale ścieżka Dolby Digital jest OBOWIĄZKOWA dla każdego filmu DVD (inne są tylko opcjonalne), więc ciężko by było, gdyby nowszy ampli (tak od 10 lat) go nie odtwarzał...


Nie napisałem ,że nie odtwarza, odtwarza ale za pomocą cinema DSP to też jest dekoder ale wymysliła go firma Yamaha i dlatego nie chcąc płacić za Dolby Digital stosuje własną technologię znacznie lepszą.
 

LUPO78

Banned
tu masz taką krótką specyfikację tego amplitunera
http://www.audioklan.com.pl/www-download/karty/Yamaha/RX-V365.pdf --- Dekodery i cyfrowych układów przetwarzania dźwięku ◆ ◆ dekoder Dolby Digital Dolby Pro Logic / Dolby Pro Logic II, DTS dekoder ◆ ◆ ◆ Virtual CINEMA DSP SILENT CINEMA na czerwono skopiowane z instrukcji w/w amplitunera-polecam lekturę w postaci instrukcji,a nie insynuacje ma czy nie ma,chcą płacić czy też nie itp --już samo użycie w/w specyfikacji nazwy DD i jak by nie chcieli płacić za za licencję dolby jest nielegalne ///podaje dokładne źródło instrukcja obsługi amplitunera YAMAHA RX-V365 w j.rosyjskim str 2 --- podaje zapis jeszcze w orginale Декодеры и схемы цифровой обработки
звукового поля
◆ Dolby Digital decoder
◆ Dolby Pro Logic/Dolby Pro Logic II decoder
◆ DTS decoder
◆ Virtual CINEMA DSP
◆ SILENT CINEMA™
mam nadzieję że rozwiałem wątpliwości na temat posiadanych dekoderów przez amplituner :-D:-D:-D
 
Ostatnia edycja:
Do góry