Jak zamontowac uchwyt wiszący

bumbum

New member
Kupiłem tv 46py8 i uchwyt do zawieszenia ale w instrukcji tv nie jest opisane gdzie się przykręca uchwyt.Jest tylko gdzie podstawę przykręcić, Są tam niby jakieś 4 zaślepki ale boję się je ruszać bo nie wiem czy to to.
Wszedłem tez w menu serwisowe i na ekranie wyświetliło się takie coś co w załączniku.

Co można z tego wyczytać?
 

Attachments

  • panasonic.jpg
    panasonic.jpg
    27 KB · Wyś: 2420

jastrzomb

New member
Jak widać z menu serwisowego - TV nówex, nic tylko pogratulować. :lol:



A co do mocowania to pod tymi 4 zaślepkami są nagwintowane otwory na śruby mocujące wieszaki. Delikatne podważenie i sprawa załatwiona.
 

szachu_pl

New member
Podczepie się do tematu. Mam już uchwyt (kupiony na Allegro, taki jak podawali forumowicze) i będę jutro wieszał plazmę. Ale mam jedno pytanie. TV to 37PV80, w zestawie są śruby do mocowania fi8/40 mm. Ktoś na forum pisał, że swoje 42PV80 mocował na śrubach fi8/60 mm. Czy te 40 mm będą wystarczające? Uchyt jest przeznaczony do TV o masie do 60 kg, 37PV80 waży trochę ponad 30, może wystarczy?
 

amor22

New member
Telewizor wazy 22,5 kg nie wiem skad wzioles te dane.Lepiej uzyc jednak wiekszych śrub, ja swoj 42 py 8 bede montowal na 10-o ile sie da-zawsze masz wieksza pewnosc...

Apropo's o jakim wieszaku piszesz?Moglbys podac link albo symbole?

Kto wie co oznaczaja parametry w menu serwisowym?
 

IGBT

New member
Odpowiednia długość i średnica zeleży m.in. od materiału ściany. Jak gips albo cegła to śruby czym dłuższe tym lepsze jak beton to mogą być te oryginalne. Dla pewności najlepiej dać 4 x fi10 x 80mm i jesteśmy spokojni.
 

mexxmen30

New member
Ja mam wisiec plazme na tych srobach co sa w komplecie do tych wieszakow z allegro trzeba pamietac zeby se przymiezyc te sroby z tym dystansem moje okazały sie za krotkie wiec przeciołem te dystansy na poł i wszysko pieknie pasuje a do sciany to najlepiej jakis grubych rozporowych kołkow uzyc ja dalem dziesiatki i to 8 sztuk
 

szachu_pl

New member
Co do uchwytu to kupiłem dokładnie ten
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=542250973

Zamocowałem na kołkach/śrubach dostarczonych z uchwytem. Wszystko wisi stabilnie. Uchwyt jest do max 70 kg, więc na te 22 kg standardowe mocowanie wystarczy z nawiązką. Jak kupie kiedyś coś większego to zmienię kołki :)

Co do dystansów, to nie trzeba ich stosować jeśli ściana jest prosta.
I faktycznie, 37PV80 waży 22, 5 kg, nie wiem z skąd się wzięło te 30 kg:confused:

kilka fotek jak to wygląda :)





 
Ostatnia edycja:

szachu_pl

New member
Do mojego uchwytu były dołączone podkładki dystansowe (z tworzywa sztucznego). Odpowiednio przycinasz, zakładasz i masz uchwyt na ścianie :)
 

Bartos81

Member
Bez reklam
widzę że śruby porządne, ja u siebie montowałem śruby 10x200mm i gdy wkręciłem prawie całą, urwał się łebek, a szła bez oporu, więc jestem uczulony na tanie śruby :)
 

broda1725

New member
Bez reklam
szachu_pl napisał:
Do mojego uchwytu były dołączone podkładki dystansowe (z tworzywa sztucznego). Odpowiednio przycinasz, zakładasz i masz uchwyt na ścianie :)

Acha czyli nie ma co się martwić. A jak by nie było takich podkładek wraz z uchwytem czy można zrobić je samemu lub gdzieś je dostać ?
 

lakikonik

New member
Cześć,
do szachu_pl
mam taką samą plazmę jak Ty i wydaje mi się że uchwyt też mam bardzo podobny jak nie identyczny, jednak miałem problem z przykręceniem tych dwóch elementów do plazmy,
może wkręcałem nie do tych co trzeba dziurek... są one pod lekkim kontem i jak później próbowałem je nagiąć do odpowiedniego kąta to śrubki luzowały sie!
proszę o pomoc,
dzieki i pozdrawiam.
 

szachu_pl

New member
Nic nie musiałem naginać, te dwa elementy (szyny montażowe) przykręcane do plazmy pasowały idealnie. Śruby dostarczone z zestawem to fi8/40 mm, myślę że do 22 kilowej plazmy są wystarczające.
 

mexxmen30

New member
Tylko mylisz pojecie gdzie maja byc te dystansy z tworzywa one nie maja byc miedzy sciana a uchwytem "chyba nie ogladałes rysunku dostarczonego z uchwytem" one maja byc miedzy uchwytem a plazma aby przykładowo drgania z wiatrakow nie były przenoszone na uchwyt lub drgania sciany nie byly przenoszone na plazme


Co do scian o stroktorze kamienia najlepiej przyłozyc z poziomica uchwyt zaznaczyc gdzie ma wiciec dac odpowiednie długie kołki w miejscach najbardziej oddalonych i w momecie wieszania uchwytu abo naszykowac sobie dystanse z jakiejs rułki podocinanej na odpowiednie odsadzenia
 

szachu_pl

New member
hm, to chyba mamy inne instrukcje :) W mojej było napisane, że jeśli ściana jest równa to podkładni nie są koniecznie. Ale jeśli już bym miał je dawać, to faktycznie standardowe śruby są zbyt krótkie, myślę, że wtedy fi8/60 mm to minimum.

Co do urywających się łbów w śrubach, to faktyznie, jakiś słaby materiał. W instrukcji do ontażu uchwytu jest napisane, że dostaczone elementy montażowe nie są wykonane ze stali.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Acha o to m właśnie chodziło czyli można rurkę dociąć i będzie git. Czyli te plastikowe dystanse są do tego aby plazmę połączyć z uchwytem.
Najgorszym problemem to będzie to że ścianka jest gipsowa, nie karon-gips tylko jak dawniej robili czyli cały odlew płyta gipsowa o grubości 10cm.
Ale za nią z drugiej strony ściany jest szafa z błazeri i myślałem żeby przewiercić i przykręcić jeszcze do błazerii w środku szafy co o tym myślicie ?
 

szachu_pl

New member
Na pewno nie zaszkodzi :) Ale lepiej nie przykręcaj bezpośrednio do boazerii, tylko daj np. jakiś płaskownik i do niego przykręć (boazeria to raczej miękkie drewno).
 

lakikonik

New member
szachu_pl napisał:
Nic nie musiałem naginać, te dwa elementy (szyny montażowe) przykręcane do plazmy pasowały idealnie. Śruby dostarczone z zestawem to fi8/40 mm, myślę że do 22 kilowej plazmy są wystarczające.
kurcze a mógłbyś zrobić fotkę tyłu plazmy, chodzi mi o to do których dziurek przymontowałeś szyny ?

ok, właśnie sobie poradziłem, mój błąd oczywiście ...;)
dzięki za pomoc,
pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

broda1725

New member
Bez reklam
szachu_pl napisał:
Na pewno nie zaszkodzi :) Ale lepiej nie przykręcaj bezpośrednio do boazerii, tylko daj np. jakiś płaskownik i do niego przykręć (boazeria to raczej miękkie drewno).
Dzięki szachu_pl bardzo dobry pomysł z tym płaskownikiem, nie wpadł bym na to. Ciekawe czy uda się nawiercić idealnie dziurki w płaskowniku żeby spasować z rozstawem śrub.

Narka i pozdrawiam.
 
Do góry