Jak wyjście z amplitunera przełączać między TV a projektorem

guz

New member
Witam

W tej chwili komputer mam podłączony do amplitunera (Yamaha rx-v475) przez HDMI a wyjście z ampla idzie na projektor. Czasem jednak chciałbym coś obejrzeć przez TV. W tej chwili muszę przełączać kable ręcznie.

Czytałem że są takie urządzenia jak splittery HDMI i switche HDMI. Co do pierwszego typu to nie potrzebuję żeby obraz szedł na 2 urządzenia. W moim przypadku będzie działało jedno albo drugie - nigdy razem. Co do drugiego typu to znalazłem informacje że służy to do przełączania wejść i nie jestem pewien czy działa to dla wyjść.

Prosiłbym o pomoc w wyborze odpowiedniego dla mnie urządzenia.

Pozdrawiam
GUZ
 

damaioshin

New member
potrzebujesz albo innego amplitunera z 2 wyjściami hdmi, albo przełącznika hdmi. Przy drugiej opcji, jeśli potrzebujesz 1 wejścia 2 wyjść, to być może n splitter da rade, ja potrzebowałem 2 wejść i 2 wyjść, kupiłem matrix switch digitus, ale dzialal tylko przez kilka dni i jedzie na gwarancje.
 

rafalasty

New member
Z Matrixem digitusa miałem problemy ale jak dostalem mocniejszy zasilacz pracowałem na nim dwa lata to mi się sprawdzało 4 wejścia 2 wyjścia ale najlepszym rozwiązaniem jest ampli z dwoma wyjściami
 
Do góry