Jak włączyć 100Hz???

PrAlik

New member
Witam!

Mam małą wiedzę na ten temat więc proszę się nie wyśmiewać ;)

Mam samsunga z funkcją "Clear Motion Rate 100" podpiętego do tunera HD który odbiera cyfrowy polsat i cyfrę+

Niestety na wszystkich kanałach pisze że mam 50Hz !!

Czy to wina nadawcy, tunera czy telewizora? Jeśli TV to gdzie to się ustawia?
 

pavio

New member
Witam!

Mam małą wiedzę na ten temat więc proszę się nie wyśmiewać ;)

Mam samsunga z funkcją "Clear Motion Rate 100" podpiętego do tunera HD który odbiera cyfrowy polsat i cyfrę+

Niestety na wszystkich kanałach pisze że mam 50Hz !!

Czy to wina nadawcy, tunera czy telewizora? Jeśli TV to gdzie to się ustawia?

:grin::grin::grin:
sorry musiałem
 
@pavio - śmiać się jest fajnie, ale pomóc sam nie umiesz chyba skoro nić koledze nie odpisałeś więc daruj sobie takie wpisy.

@PrAlik - zawsze Ci będzie pisać 50hz na zródle sygnału bo taki jest nadawany. Clear Motion musisz włączyć w TV i wtedy będzie lepsze odświeżanie sygnału. Nie mam Samsunga, ale jak zajrzysz do instrukcji to na pewno znajdziesz informacje gdzie w ustawieniach to włączyć.
 

tatu

New member
Witam!

Mam małą wiedzę na ten temat więc proszę się nie wyśmiewać ;)

Mam samsunga z funkcją "Clear Motion Rate 100" podpiętego do tunera HD który odbiera cyfrowy polsat i cyfrę+

Niestety na wszystkich kanałach pisze że mam 50Hz !!

Czy to wina nadawcy, tunera czy telewizora? Jeśli TV to gdzie to się ustawia?

Będzie pisać 50Hz jak napisał ci kolega bo taki sygnał jest nadawany-funkcja "Motion 100" to taki trick, który ma te odświeżanie poprawić.
Musisz wejść w "menu" (przycisk turkusowy na srodku pilota)
wybrać >> "obraz" (ikonka TV)
wybrać >> "funkcje obrazu"
wybrać >> "motion plus"

bedziesz miał kilka trybów do wyboru typu płynny, wyrażny, użytkownika,standardowy.

Osobiście sporadycznie uzywam tę funkcje (ze wzgledu na tzw. efekt teatru )ale organoleptycznie sprawdzam czy na oglądanym programie ten motion plus poprawia mi komfort odbioru czy nie.
 
Do góry