Jak uzyskać najlepszy obraz przy połączeniu PS2 do telewizora LCD

Adrian_NH

New member
Na tej stronie pisze że jak telewizor ma HDready to musi mieć wejście Component !! HD READY - SPECYFIKACJA
ar2

1. Odbiornik musi posiadać minimum 720 linii w poziomie
2. musi posiadać min 1 wejście komponent i 1 cyfrowe w postaci albo dvi albo hdmi (wejścia muszą umieć przetworzyć sygnał HD)
3. musi przetwarzać 720p przy 50 i 60 Hz i 1080i przy 50 i 60 Hz
4. Wejście cyfrowe musi być kompatybilne z protokołem HDCP (zabezpieczenie przed "piratowaniem")

A co to jest progresive scan ??
 

Adrian_NH

New member
Dostałem do telewizora taki przewód DVI-I – YPbPr więc co jeszcze trzeba ??
A w tym kablu co przesłałeś mi link na allegro jest w sumie tak jakby 5 czinczy więc 3 poszły by do tego dvi-i a pozostałem 2 ?? z góry dzięki.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
progresywne skanowanie oznacza, ze wszystkie linie poziome obrazu sa wyswietlane jednoczescie, stad oznaczenie np 720p. dzieki temu obraz jest ostrzejszy, bardziej wyrazisty i dokladniejszy.
niektore gry na ps2 maja w opcjach ustawienie progressive scan, musisz wtedy wybrac na "on" w opcjach gier. a w menu ps2 video na ypbpr
do telewizora philips jest dolaczany przewod component-dvi, ale nie podlaczysz go do ps2.
przewod do ktorego link podalem umozliwia najlepsze podlaczenie ps2 do LCd, jednak tv musi posiadac wejscie component.
chyba ze zdobedziesz gdzies przejsciowke z component na dvi, to wowczas podlaczysz pod wejscie dvi w Lcd
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
sprawdz dokladnie w swoim lcd czy jest wejscie 3 x rca(czincz) o kolorach czerwony, zielony, niebieski. Jesli takowe posiada philips, to jest to wlasnie wejscie component.
 

Adrian_NH

New member
Sprawdziłem nie mam Component. Mam taką przejściówke (była z telewizorem) z jedej strony jest dvi a z drugiej są właśnie 3 czincze czerwony zielony i niebieski. Tylko właśnie pasowałoby coś takiego żeby te 3 czincze z tego kabla z allegro podłączyć do tego kabla co mam w zestawie i wszystko by było ok!! tylko jeszcze z dźwięku są 2 a ja w telewizorze mam na takiego jednego tak jakby jacka. czyli też trzeba by było przejświówke z tych 2 czinczy z dźwięku na tego jacka!!
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
przydaloby sie cos podobnego do tego:
http://www.allegro.pl/item100685211_przedluzacz_2x_chinch_czerwony_z_zyla_5m.html

z tym, zeby z obu stron byly gniazda cinch a nie wtyki, sadze ze sa takie przedluzki w sprzedazy.
musialbys taki dokladnie poszukac w necie, najlepiej jak napiszesz do kogos z allegro kto handluje przewodami i takie cos na pewno maja w ofercie
Jesli posiadasz kino domowe, to najlepiej podlacz ps2 kablem optycznym z wyjscia audio optiacal out z ps2 do wejscia optical in w ampitunerze
jesli nie posiadasz, to powinno byc wejscie audio w lcd philipsa na 2 chinche (lewy i prawy kanal)
 

Adrian_NH

New member
Dzięki bardzo za pomoc !! A te od dźwięku normalnie podłączyć do telewizora czy do DVI AUDIO?? Bo mam w tv też DVI AUDIO?? pozdrówki.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
dvi audio?? nie slyszalem o taki wejsciu, pewnie jest to wejscie na prawy i lewy kanal (2 x chinch), ktore polozone jest obok wejscia dvi i dlatego tak jest dziwnie opisane. tak, podlacz te 2 pozostale chincze w to wejscie
 

Adrian_NH

New member
Tylko że to DVI AUDIO to nie jest na 2 czincze tylko na 1 jacka !! Już ostatnie pytanie czy to znacznie poprawi obraz ?? Jest sens wydawać pieniądze na ten kabel ??
 
Do góry