Jak ustawić tylne głośniki w salonie ?

kinek82

New member
Witam

Proszę o pomoc jak, gdzie ustawić tylne głośniki w salonie?

Kino domowe to Pionier VSX-930
Głośniki:
Fronty - Wharfedale Obsidian Tower 30-150W (88dB)
Central - Wharfedale Obsidian Center 15-100W (88dB)
Tylne R+L - Wharfedale Obsidian Soround 15-80W (86dB)

Dołączam szkic pokoju z wymiarami i propozycja głośników

http://zapodaj.net/d9e4796a1d180.jpg.html

Czerwone plamy na sofie to miejsca w których najczęściej siedzimy

Kina domowego używamy najczęściej do oglądania TV , filmów, czasem muzyka

Rozprowadzam kable pod listwami podłogowymi wiec proponowane przez was ustawienie głośników pozostanie na stałe.

W tej chwili niepodłączone tylne głośniki stoją na ziemi ale planuje dokupić stojaki. Czy może lepiej jak będą stały na ziemi?

Z góry dziękuje za każdą poradę
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pomieszczenie, czy raczej w tym wypadku rozmieszczenie z miejscem odsłuchu absolutnie nie nadaje się pod KD.

Moja rada? Zainwestuj w dobre stereo i odpuść KD w takim układzie, gdyby to jednak nie dotarło, to wybrałbym opcje z rozmieszczeniem na bocznych ścianach - czyli druga kolumna po stronie kwiatka.
Dzwięk będzie przynajmniej rozproszony i wypełni ten pokój, ale to dalej nie zmienia faktu, że lokalizacja będzie leżeć i kwiczeć.
Szczerze? Jest gorzej jak żle.
 
Ostatnia edycja:

kinek82

New member
Ale mnie pocieszyłeś :-(

Nie będę inwestował w nowy sprzęt bo dopiero przeprowadziłem się i nie mam kasy na to :-(

Czy możesz mi wytłumaczyć jak będzie rozchodził się dźwięk w przypadku opcji przy kwiatku oraz tej moje pierwotnej (z głośnikami na czarno)

Nie jestem audiofilem ale lubię obejrzeć film z efektami dźwiękowymi

Najlepiej jakbym wywalił ten komin ta tylnej ścianie ale też nie mogę na razie tego zrobi. Ahh :) Pozostaje usiąść na komodzie żeby jakoś posłuchać ;-)

Dzieki
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie chciałem Cię urazić, czy tym bardziej smucić ;)
Zwyczajnie nie jest to wymarzone miejsce pod KD, oczywiście mam na myśli miejsce odsłuchu - jako problem.
Nie ma tu złotej rady, ale jak znam życie to ktoś będzie chciał zaraz błysnąć i rzuci Ci taką. Chętnie posłucham geniusza.

Sam zobacz, miejsce odłuchu masz z boku, już to gryzie się z ideą poprawnej konfiguracji. Fronty czy centralny też będą grać do kominka, ale mniejsza już z tym.
Może przeprowadż test, rzuć kable na podłogę i sam oceń która opcja robi większą robotę.
Cała nadzieja w kalibracji, ew. ręcznym ścięciu lewego tylnego kanału.
Rzecz w tym, abyś zasymulował na tylnej ścianie przestrzeń, a co za tym idzie efekt surround. Kumulując te kolumny zaraz za sobą, myślę, że sporo stracisz "przejść" pomiędzy skrzynkami. Ja bym przeprowadził dwa proste testy i sam ocenił, chwila roboty. Każde z rozwiązań to kompromisy, ale nikt od Ciebie lepiej tego nie oceni.
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Armani, ale to jest komin, a nie kominek (chyba) skoro stoi lub będzie stać przy nim komoda ;)

Jeśli otrzymałbyś tylko zgodę na małą rewolucję w tym pokoju, to dałoby się, ale wtedy...
- Narożnik pod komin (jeśli faktycznie jest to komin, a nie kominek), automatycznie robi ci się przestrzeń za sofą na właściwe rozstawienie tylnych
- stół na przeciwległą ścianę w miejsce sofy bliżej "wyjścia/wejścia do kuchni", a i miejsce na komodę i kwiatek się znajdzie

edit. jeszcze jedna uwaga co do kolumn frontowych- konstrukcja z bocznym niskotonowym, jak w Obsidianach, wymaga trochę więcej wolnej przestrzeni, w przeciwnym wypadku dźwięk nie ma gdzie się prawidłowo rozchodzić i może pojawić się niepożądane dudnienie.
Taka sytuacja mogłaby być w przypadku prawego frontu.
Zwróć uwagę, aby nie wsuwać tej kolumny za bardzo we wnękę między szafkę TV i ścianą.
No i lewy także odsunięty od komody i tylnej ściany ;)
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Szczerze, to w tym układzie powinieneś siedzieć na... komodzie :)
Nie bolą Was szyje od patrzenia w telewizor w bok?
Tak jak pisze Henry, daj pooddychać tym Obsidianom
Tak jak pisze Armanig; zainwestuj w przyszłości w stereo, na poprawne kino w obecnej konfiguracji nie ma szans.
Może soundbar trochę pomoże?
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Henry, oczywiście, że by się dało, ale Ty piszesz o roszadach w pomieszczeniu, a ja celowo zgodnie z pytaniem odpowiadam na 2 opcje ;)

W przeciwnym przypadku:
Narożnik na środek, stół na lewą ścianę. Komode do wnęki obok kominka, Fronty rozstawić... zamontować sufitowe do 5.1.2, ew. 7.1 - po przesunięciu narożnika stworzą się warunki na SB L/R;)
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dokładnie o tym piszę, ale w tym przypadku aż prosi się o 7.1.
Pytanie czy w grę wchodzi jakakolwiek roszada, bo nie takie było pytanie.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z czasem to jeszcze projekcja, a jak żona wyjedzie do teściowej to malnąć wszystko na czarno ;)
 

adamo_

New member
Bez reklam
Witam

Proszę o pomoc jak, gdzie ustawić tylne głośniki w salonie?

Kino domowe to Pionier VSX-930
Głośniki:
Fronty - Wharfedale Obsidian Tower 30-150W (88dB)
Central - Wharfedale Obsidian Center 15-100W (88dB)
Tylne R+L - Wharfedale Obsidian Soround 15-80W (86dB)

Dołączam szkic pokoju z wymiarami i propozycja głośników

Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! - d9e4796a1d180.jpg

Czerwone plamy na sofie to miejsca w których najczęściej siedzimy

Kina domowego używamy najczęściej do oglądania TV , filmów, czasem muzyka

Rozprowadzam kable pod listwami podłogowymi wiec proponowane przez was ustawienie głośników pozostanie na stałe.

W tej chwili niepodłączone tylne głośniki stoją na ziemi ale planuje dokupić stojaki. Czy może lepiej jak będą stały na ziemi?

Z góry dziękuje za każdą poradę

ja bym kombinował tak z ustawieniem mebli i głośników. Dwie opcje

1.jpg

Allegro.pl - hosting zdjęć na aukcje


---
 

kinek82

New member
Dzięki panowie za taki odzew.
Z tym przemeblowaniem i głośnikami pomiędzy sofa i ściana odpada bo zapomniałem dodać że mam dwójkę energicznych synów 5 lat i 2 lata i wiem ze ta instalacja nie wytrzymała by długo.
Oni są wszędzie i wszystkim się interesują.

W tej chwili żona z dziecmi jest u teściów do niedzieli wiec pokombinuje z przestawieniem mebli.
 

kinek82

New member
Chciałem poinformować was ze żona przyjęła dobrze zmiany i teraz audio gra dobrze

Dzięki za rady i pomoc

Teraz Szukam jeszcze uchwytów na ścianę dla tylnych głośników bo stojaki przy dzieciach nie sprawdza się.

Jakieś polecacie dla mojego zestawu? Jakieś rady przy wyborze? Czy brać co będzie się podobało i utrzyma moje głośniki?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Na polskim rynku nie ma nic lepszego (nieinwazyjnego, bez wiercenia, itp.) niż Vogels Vlb 200 i B-Tech BT77. Może nie są to szczyty designerskie, ale są.
 
Do góry