Jak ustawić, 6ΩMIN czy 8ΩMIN, Yamaha RX-v667 + Mission M33i?

lukaszko

New member
Witam.
Jak ustawić impedancje w amplitunerze?
Missiony M33i są teoretycznie 8Ω ale w teście w Hi-Fi w laboratorium przetestowali i min wyszło na 4Ω.
Podobno to dość powszechne że producenci kolumn zawyżają impedancje.
Ja dla bezpieczeństwa ustawiłem na 6ΩMIN.

Czy to dobre ustawienie? Jakie są tego konsekwencje, co to tak w praktyce zmienia?
Którą opcje lepiej wybrać?
 
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
jest ok - i nie producenci zawyżają tylko takie są zasady działania głośników

im wyższa częstotliwość tym wyższa impedancja - dla basu mogą mieć i 3....
 

pejotpe

New member
Bez reklam
jest ok - i nie producenci zawyżają tylko takie są zasady działania głośników

im wyższa częstotliwość tym wyższa impedancja - dla basu mogą mieć i 3....

Co do pierwszej części: nie do końca się z tym zgodzę - kwestie impedancji mogą być bardzo, hmm, liberalnie interpretowane przez producentów, także podobne charakterystyki dwóch różnych producentów mogą być różnie przedstawiane: niektórzy kolumny mające w pewnym przedziale impedancję między 2 a 3 ohmy potrafią zakwalifikować jako ośmioomowe, inni nie przekroczą w reklamie sześciu omów. Dlaczego? Kwestia sprzedaży - w końcu osiem omów wygląda na pudełku lepiej niż sześć...
 

lukaszko

New member
OK.
Ale co wybrać w praktyce(jak ustawić amplituner)?
Kolumny teoretycznie 8Ω a w praktyce w hi-fi wyszło że są 4Ω(tyle napisali w tabelce z pomiarów).
Interesuje mnie też co tracę(jeśli tracę) przy wyborze 6ΩMIN, a jakie jest ryzyku jak ustawię 8ΩMIN a kolumny mają faktycznie 4Ω.
 

SławekSS

New member
Bez reklam
ustaw 8Ω, te cztery sa tylko dla bardzo małego zakresu częstotliwości. Wzmacniacz ma/powinien mieć dość dobrą wydajność prądową, wiec sobie poradzi.
Zmieniając na 6Ω zmniejszasz napięcia zasilania końcówki mocy.
 

lukaszko

New member
ustaw 8Ω, te cztery sa tylko dla bardzo małego zakresu częstotliwości. Wzmacniacz ma/powinien mieć dość dobrą wydajność prądową, wiec sobie poradzi.
Zmieniając na 6Ω zmniejszasz napięcia zasilania końcówki mocy.

Czy nie jest to za duże ryzyko?
impedancja.jpg

Tak wygląd wykres. Jedna spadek do 4 jest przy znaczących częstotliwościach.
 
Ostatnia edycja:
Do góry