Jak to wszystko podłączyć AVR255, DVD, Dreambox i LCD

gregor_p

New member
Od roku jestem posiadaczem AVR255 i sprzęt w końcu doczekał się przeprowadzki do salonu i w zwiazku z tym pojawiło sie kilka pytań dotyczących podłączenia.
Chciałbym AVR255 połączyć jak najlepiej z resztą posiadanego sprzętu: dekoderem satelitarnym Dreambox 800HD, odtwarzaczem DVD firmy Panasonic DVD-S295
(stary model który musi mi posłużyć jeszcze trochę do czasu zakupu czegoś nowego) oraz telewizorem Samsung fullHD. Do tego zestawu podpięte są dwie kolumny stereo MIMAS II i narazie nie zamierzam rozbudowywać tego do kina domowego może dokupię jakiś subwoffer ale to nie prędko. Wracając do problemu to:
1) Podstawową rzeczą jest podłączenie Dreamboxa z amplitunerem i tutaj jestem najbardziej "zagubiony". Czy podłączyć kablem HDMI dreamboxa do apmlitunera a amplituner do telewizora? Czy można zrezygnować z korekty sygnału przez Amplituner tak aby bez jakichkolwiek zmian docierał do telewizora (chyba sam dreambox i telewizor poradzą sobie z tym lepiej i po co im jeszcze jedno urządzenie korygujące obraz) i czy aby oglądać programy konieczne będzie włączenie amplitunera (nie zawsze potrzebny jest dźwięk z głośników)? Czy może lepszym rozwiązaniem będzie bezpośrednie podłączenie dreamboxa do TV (HDMI) i osobno AVR-a do TV (drugim kablem HDMI) a dźwięk przekazywany byłby z dreamboxa do amplitunera połączeniem optycznym (tylko takie wyjście audio ma dreambox)?
2) Kolejna sprawa to podłączenie odtwarzacza DVD. Obraz byłby bezpośrednio podłączony do TV SCART-em. Jeżeli chodzi o dźwięk chciałbym zrobić to kablem COAXIAL. I tutaj kolejny problem. W ustawieniach w DVD mam
do wyboru dla:
- PCM Digital Output do wyboru Up to 48 kHz lub Up to 96 kHz;
- Dolby Digital do wyboru Bitstream lub PCM;
- DTS Digital Surround do wyboru Bitstream lub PCM;
- MPEG do wyboru PCM lub Bitstream;

Ponieważ w instrukcji napisane jest że złe podłączenie grozi uszkodzeniem sprzętu nie chcę ryzykować.
Kabel optyczny, Coaxiala i 2 kable HDMI mam więc chciałbym je wykorzystać i nic nie kupować ale jakby była taka potrzeba to oczywiście dokupię.

Zanim zadałem pytanie przeszukałem forum i odpowiedzi są częściowe na podobne problemy a nawet powiedziałbym że sprzeczne (w przypadku podłączenia tunera satelitarnego przez amplituner).

Jeżeli ktoś miałby chwilę naskrobać podpowiedzi dotyczące tych problemów to będe wdzięczny.

Pozdrawiam wszystkich :smile:
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Wszystko podłącz po hdmi do amplitunera, a z niego do tv, jak dvd nie ma hdmi to podłącz komponentem i coaxialem do amplitunera.
 

gregor_p

New member
No tak, tylko czy jak będe chciał oglądać satelite to za każdym razem amplituner musi byc włączony? Czy mozna wyłączyć wszystkie korekcje obrazu w amplitunerze?
 

ryuuza

New member
1. satelita - sprawdz czy przekazuje sygnal jak jest wylaczony -inaczej sie nie dowiesz :)
2. pcm - zawsze koduje do 2 kanalow natomiast bitstream daje czysty sygnal ktory jest dekodowany w amplitunerze. bitstream przydatne do dts albo dd ale jesli masz wiecej niz 2 glosniki (ktorych nie masz). z drugiej strony ampli moze lepiej dekodowac sygnal niz dvd. musisz sprawdzic ktory dzwiek Ci bardziej odpowiada

3. DVD - w ampli masz skalowanie wiec obraz bedzie znaczni lepszy niz scart. takze nalepiej czyms do ampli a z niego do tv przez hdmi a dzwiek jak napisales przez coaxial.
 

gregor_p

New member
Dziękuję za rady:D.
Jutro sprawdzę tylko nurtuje mnie jeszcze jedno. Zakładając że ustawie wyjście z DVD na Bitstream to czy muszę ustawiać parametr PCM Digital Output (do wyboru Up to 48 kHz lub Up to 96 kHz) jeżeli tak to co mam wybrać?

DVD mogę podłączyć do ampltunera (video) wyjściem Componentowym. Czy to będzie lepsze rozwiązanie niz bezpośrednio scartem do TV? Przy takim podłączeniu znowu mam do wyboru kilka ustawień w DVD, a mianowicie:
1) video output mode - z przeplotem lub bez;
2) Transfer Mode - tutaj w zasadzie wystarczy wybrać Auto i ewentualnie jak będzie nie tak to zmienić;
 

ryuuza

New member
jakiejs opcji musisz dokonac wiec daj wiecej :)

obraz powinien byc znacznie lepszy przez skalowanie do wyzszej rozdzielzosci - poczytaj w instrukcji ampli co i jak ustawic
 

gregor_p

New member
Dziekuję za rady.
Sprzęt podpięty i wszystko gra jak należy. Niestety amplituner nie przepuszcza sygnału na TV gdy jest wyłączony więc satelita bezpośrednio jest podpięty pod TV. Dźwięk z tunera jest wypuszczony do AVR-a kablem optycznym i jest rewelacyjny. DVD podpięte pod amplituner Componentowym kablem, a dźwięk jest puszczony dla potrzeb obrazu kablem Coxialem a dla potrzeb dźwieku zwykłym kablem Cinch. Obraz z DVD skalowany jest przez amplituner i całkiem nieźle to wygląda więc jest OK.

Jeszcze raz dziekuję za porady.
 

Wesand

New member
Proszę o poradę - do panasonica z serii V20 w którym odbieram przekaz z kablówki przez tuner dvb -c jaką dobrać nagrywarkę oczywiście z firmy panasonic
 

rafamaja

New member
kino,dream,tv

mam dm8000, sony hx850 i kino sony NF720..
jak połączyć to wszystko, aby dreambox odbierał dźwięk przez kino domowe???
 
Do góry