jak to połączyć???????

mazilo

Member
Bardzo proszę o pomoc bo nie wiem czy dobrze kombinuję?
Posiadam:
- TV PANASONIC TX-P42S10E
- wzmacniacz HARMAN KARDON HK 980
- Router NETGEAR WNR3500L
- nieznanej mi firmy dysk zewnętrzny
- laptop TOSHIBA SATELLITE A300-1MT
- docelowo chcę zakupić dysk multimedialny 8level media THOR HD
Tu pojawia się moja wątpliwość??????
Chcę to wszystko ze sobą połączyć w celu oglądania filmów i odsłuchu muzyki ze wzmacniacza-bez konieczności włączania TV
Kombinuję z podłączeniem i myślę nad takim czymś:
-Dysk multimedialny podłączę z TV za pomocą kabla HDMI
-wzmacniacz podłącze z dyskiem multimedialnym za pomocą kabla RCA
-dysk multimedialny połączę z routerem za pomocą kabla ETHERNET w celu dostępu w dysku multimedialnym radia intenetowego
-a gdzie podłączyć dysk zewnętrzny do router czy pod dysk multimedialny?????
(chodzi mi o to żebym nie włączał TV w cel odtwarzania muzyki tylko laptopa który ma się łączyć za pomocą Wi-Fi)

gdzie ci fachowce???????????????
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Vaderus

New member
Bez reklam
Dobrze kombinujesz a dysk zewnętrzny mozesz podłączyć do tego multimedialnego, bo to on jest u Ciebie centrum wszystkiego... albo do routera o ile dasz radę go udostępnić przez sieć. Wtedy multimedialny zobaczy go normalnie a pozostałe urządzenia tez powinny o ile router ma DLNA.
 

mazilo

Member
trochę się w tym gubię ...........skoro dysk multimedialny połączę z TV za pomocą HDMI to tu będzie oki (filmy muszę odtwarzać z TV) ,jeśli dysk multimedialny połączę z routerem za pomocą kabla ETHERNET , pod router podłącze dysk zewnętrzny to rozumie to tak że dźwięk czy obraz wysyłany z dysku zewnętrznego będzie wędrował z routera do dysku multimedialnego następnie do wzmacniacza ,a z routerem za pomocą wi-fi będę się łączył z laptopem...........

a może airport express ??????/ podłączę go do wzmacniacza a następnie połączy się z routerem pod który będzie podłączony dysk zewnętrzny i wówczas będę korzystał z laptopa bez kabli z którego będę komunikował się z routerem i puszczał muzykę bez kabli.......tylko wtedy lipa z filmami w tv
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry