Jak to jest z bzyczeniem plazm?

d_zbik

New member
Kurcze mam problem z tymi plazmami a konkretnie z ich dosyć głośnym bzyczeniem, Kupiłem 42pt353 bzyczał dosyć wyraźnie więc oddałem. Następnie około tydzień czasu czytałem to forum i zdecydowałem się na Panasonic 42ut30 z okularami (promocja była). W domu okazało się że bzyczy 2 razy bardziej niz LG 42pt353 więc udałem się do sklepu w celu wymiany. Ale każdy następny model , w sklepie sprawdziłem 3 panasoniki (2 z pudełka jeden ze ściany) bzyczały identycznie jak nie głośniej. Stanąłem przy samsungu d490, ten to już wogóle koszmarnie brzęczał. I teraz się zastanawiam czy jest jakiś tv który będzie na tyle kulturalnie pracował żeby nie było słychać bzyczenia zasialacza, kondensatorów czy cholera wie czego. Czy tylko plazmy tak mają bo jeżeli tak to chyba nici z zakupu takiego tv.
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Czy ty TV w ciszy oglądasz czy jak ;)
Z doświadczenia wiem ze moja 50'tka PV350 jest praktycznie niesłyszalna.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Powiem Ci że nie wiem co z tym bzyczeniem. Albo teraz idą na ilość albo trafiają się po prostu felerne egzemlarze. Ja mam starą plazme samsung PS42A jescze HD Ready i nic nie bzyczy, obraz lepszy niż na full HD LCD Samsunga. Dlatego jestem wielkim fanem plazm. Tak samo koledzy piszą o nowych wersjach amplitunerów Onkyo. Ja mam 608 i nic nie szumi a dużo osób zgłasza problem że 609 szumi przy pewnych trybach. Sam nie wiem co o tym sądzić. Kiedyś w plazmach nie było takiej przypadłości albo nikt nie pisał. Zobacz tak samo jest z dekoderami TV, od N-ki słychać dysk twardy i szum a od Cyfry już cisza. W sumie wydaje się że podzespoły takie same typu dysk czy wiatrak.
 

digitalus

Banned
Kurcze mam problem z tymi plazmami a konkretnie z ich dosyć głośnym bzyczeniem, Kupiłem 42pt353 bzyczał dosyć wyraźnie więc oddałem. Następnie około tydzień czasu czytałem to forum i zdecydowałem się na Panasonic 42ut30 z okularami (promocja była). W domu okazało się że bzyczy 2 razy bardziej niz LG 42pt353 więc udałem się do sklepu w celu wymiany. Ale każdy następny model , w sklepie sprawdziłem 3 panasoniki (2 z pudełka jeden ze ściany) bzyczały identycznie jak nie głośniej. Stanąłem przy samsungu d490, ten to już wogóle koszmarnie brzęczał. I teraz się zastanawiam czy jest jakiś tv który będzie na tyle kulturalnie pracował żeby nie było słychać bzyczenia zasialacza, kondensatorów czy cholera wie czego. Czy tylko plazmy tak mają bo jeżeli tak to chyba nici z zakupu takiego tv.
Moze masz bardzo dobry sluch i dlatego slyszysz bzyczenie.
Bzyczenia nie slysze ale ktos inny moze slyszec, przyklady
http://www.hdtv.com.pl/forum/554324-post128.html
http://www.hdtv.com.pl/forum/593658-post17.html
http://www.hdtv.com.pl/forum/459950-post9.html
http://www.hdtv.com.pl/forum/604414-post1.html
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
generalnie jeśli jakaś plazma już bzyczy (a nie wszystkie hałasują, zależy od egzemplarza) to im jaśniejszy obraz tym głośniej
w sklepie wszystkie są ustawione na maksymalny kontrast, w domu po zjechaniu z jasnością do połowy albo niżej nie będzie aż takiego problemu
 

d_zbik

New member
szlak by trafił moje szczescie do tych plazm :) co sie człowiek nadzwiga, pakuje to wielki pudło do małego autka, rozpakowuje ustawia tv na komodzie i po 15 minutach ustawiania i kombinowania spowrotem do sklepu ze względu na nieznośne bzyczenie, zniesmaczyłem się do jakiegokolwiek zakupu na najbliższe... hmm... dwa tygodnie, a może to znak żeby jednak zostawić moje 21 cali daewoo ...
 

bartmeces

Member
szlak by trafił moje szczescie do tych plazm :) co sie człowiek nadzwiga, pakuje to wielki pudło do małego autka, rozpakowuje ustawia tv na komodzie i po 15 minutach ustawiania i kombinowania spowrotem do sklepu ze względu na nieznośne bzyczenie, zniesmaczyłem się do jakiegokolwiek zakupu na najbliższe... hmm... dwa tygodnie, a może to znak żeby jednak zostawić moje 21 cali daewoo ...


a jaką plazme kupiłeś?
 

d_zbik

New member
wróciłem do domu bez żadnego tv, znaczy się po drodze w akcie desperacji przywiozłem lcd lg 42lk530 ale jak go włączyłem i ujrzałem obraz od razu wróciłem do sklepu i oddałem. Dobrze ktos tu kiedyś napisał że kto widział jak gra plazma nie kupi wiecej lcd i ja się pod tym podpisuję rekami i nogami. Dziś doszedłem do wnisoku że chyba każda plasma Panasonika bzyczy jak szalona przesłuchałem 6 modeli w sklepie i każda identiko, natomiast najsubtelniej pracują LG i chyba będę się musiał przeprosić z modelem pt353 i poczekać aż znowu pojawi się w sprzedaży. To tyle ide oglądać szczypiorniaka zobaczymy co nasi pokażą z serbami.
 

jaro-x

New member
Witam. zbik jezeli decydujesz sie na hdready to np PT250 od lg mają nieco ładniejsza ramke niz pt353.
Dawno temu jeden z red. mag. Audio pisał o bzyczeniu swojej plazmy zreszta chyba pioneera co sie nakombinował, aż ktoś mu doradził aby wymienił kabel euro i wymienił na jakiś za ponad 100zl! Przestała bzyczeć!

im wiecej białego na ekranie tym ciut wiecej bzycza chyba wszystkie,natomiast jezeli bzyczy nawet przy braku sygnału to juz chyba dyskwalifikacja.
 

lgawron

New member
samsung ps50c6500 - bzyczy, do przezycia

panas 46" gt30 - praktycznie nieslyszalny (a obraz cud miód malina w porownaniu do mojego samsunga d8000)

samsung ps63c7000 - 2 sztuki, ktore mialem w domu: pierwsza bzyczala na tyle glosno, ze zdecydowalem sie na zwrot. Druga juz nie bzyczala - wrecz ryła sie swidrem w mozgu. Obie poszly na zwrot.

samsung ps64d8000 bzyczy, poszedl nawet na serwis - tam w warunkach typowej serwisowej krzataniny serwisant nie dosluchal nie niczego.
jesli sie wlaczy zimnego zaraz po transporcie - praktycznie cisza.
Odpalony w normalnych warunkach bzyczy (co ciekawe czasami praktycznie jest to pomijalne, a czasami ostro denerwuje). Generuje dzwiek identyczny do sciemniacza oswietlenia. Jak to stwierdzil serwisant - inaczej nie bedzie przy tej ilosci elementow indukujacych. Wystarczy, ze ktorys jest mikro-minimalnie luzniejszy i bedzie wydawac dzwiek i nic nie da sie z tym zrobic.

Z ta wymiana kabli to troche mit... Oczywiscie ze majac sporo przypietych kabli mozna sobie jakichs petli pradowych narobic - jednak ma to znaczenie w przypadku zestawow audio i objaw jest jednak zgola inny.

Testowalem TV bez jakiegokolwiek kabla (oczywiscie pod zasilaniem :)) bzyczy tak samo.
Nie pomaga rowniez wykorzystanie jakichkolwiek filtrow w listwach zasilajacych. Zreszta serwisant powiedzial to samo: tymi akcjami pan tego nie poprawi.
 

mały73

New member
Ja odebrałem swojego 40g30e w sobotę. Przy odbiorze oczywiście sprawdziłem czy nie buczy czy brzeczy. Nic takiego nie usłyszałem, jedynie delikatny szum wiatraków. W domu podłączyłem go do dekodera Polsatu, dalej cisza. Odrazu mi ulżyło :)
 

bzyq

Member
Z tym bzyczeniem plazm jest różnie każdy ma inny słuch. Mam w domu plazmę panasa g10 i ps3 i wg mnie play jest ok 4-5 razy głośniejszy od plazmy.
 

d_zbik

New member
Mały73 gratuluje cichego tv ja się na razie poddaje, wszystkie które w ostatnim czasie sprawdzałem bzyczą w takim stopniu że nie idzie oglądać tv, w każdym większym sklepie rtv w Krakowie jak mnie obsługa widzi to już wie co się będzie szykować :)
 

diuczysko

New member
Bez reklam
Mały73 gratuluje cichego tv ja się na razie poddaje, wszystkie które w ostatnim czasie sprawdzałem bzyczą w takim stopniu że nie idzie oglądać tv, w każdym większym sklepie rtv w Krakowie jak mnie obsługa widzi to już wie co się będzie szykować :)

Może to kwestia akustyki pomieszczenia, ewentualnie twojego słuchu. Posiadam starszy model PV80 42" (brak wentylatorów) i faktycznie bzyczy jak przystawię ucho od góry praktycznie przy samym tv. Z 1 m jest to już niesłyszalne. Dodam, że tv wisi w odległości 10 cm od ściany co powinno wzmacniać ten dźwięk. Stare CRT też bzyczały podobnie. Dodam że siedzę 2,5 m od tv a takie ps3 słyszę już po włączeniu (wentylator na wolnych obrotach)
 

dżerry

New member
Witam.

Mam plazmę Panasonica (modelu teraz nie pomnę) kupioną rok temu. Bzyczy ale juz w kompletnej ciszy jak nikt nic w domu nie robi, z tym, ze to słychac jak jest w stanie stand by. Jak pracuje to dźwięk zagłusza kompletnie w 100% całe to bzyczenie. Napęd w BD słysze bardziej niż bzyczeni plazmy. Jak kupowałem przy lekturze forum, 90% nie martwi się jakością obrazu tylko bzyczeniem :)

Pzdr
 
Do góry