Jak ten Blu-ray podłączyć

majkelus

New member
mat74 napisał:
przejscie pierwotne

dzieki za podpowiedz! :)

co do tlumaczy lg - chyba ktos od literatury tlumaczyl instrukcje (chociaz moze i nie, bo wtedy byloby z wiekszym polotem przetlumaczone, a jest slowo w slowo) - po ang stronie jest:primary pass thru


pozdrawiam,
 

Tokepit

New member
Człek się uczy całe życie...

krisder napisał:
Oczywiście dzwięk 5.1 realny będzie ale nowe formaty dżwięku typu DTS HD czy Dolby Tru HD tylko przez HDMI.

Okazało się, że jednak jestem cianki w te klocki :) (audio-video).

Kurcze sam połączyłem mój Ampli (Pioneer VSX-LX70) z blu (Pioneer LX71) w ten sposób, że HDMI z Blu bezpośrednio do TV zaś po optyku dźwięk do Ampli. I teraz pytanie:

1. Czy DTS HD oraz Dolby True HD mam sens tylko dla systemu głośników 7.1? (bo ja mam 5.1) - czyli czy warto zmieniać połączenie i puścić wszystko po HDMI (czyli rezygnuje z bezpośredniego połaczenia Blue-ray - TV)?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Tokepit napisał:
Czy DTS HD oraz Dolby True HD mam sens tylko dla systemu głośników 7.1? (bo ja mam 5.1) - czyli czy warto zmieniać połączenie i puścić wszystko po HDMI (czyli rezygnuje z bezpośredniego połaczenia Blue-ray - TV)?

1.oczywiscie ,ze ma sens dla ukladu 5.1 !
2.zdecydowanie warto ! masz niezly sprzet i grzechem jest w pelni go nie wykorzystywac !
 

leotdi

New member
Tokepit napisał:
Okazało się, że jednak jestem cianki w te klocki :) (audio-video).

Kurcze sam połączyłem mój Ampli (Pioneer VSX-LX70) z blu (Pioneer LX71) w ten sposób, że HDMI z Blu bezpośrednio do TV zaś po optyku dźwięk do Ampli. I teraz pytanie:

1. Czy DTS HD oraz Dolby True HD mam sens tylko dla systemu głośników 7.1? (bo ja mam 5.1) - czyli czy warto zmieniać połączenie i puścić wszystko po HDMI (czyli rezygnuje z bezpośredniego połaczenia Blue-ray - TV)?

Tokepit,

przy takim sprzęcie niezłą kastrację wykonałeś :D ;)
Jasne -jak kolega wyżej napisał- wszystko po HDMI przez ampli.
 

shaphar

New member
Kino domowe + blue ray

Troszkę odświeżę temat.
Posiadam
Kino domowe Philips HTS 3568-->hdmi out, optical in
TV Philips -->2 hdmi
I zamierzam kupic Blue Ray Philips 7500-->optic, coax, hdmi
moje pytanko brzmi Czy bede w stanie tak to połączyć żeby odtwarzać dźwiek HD czy tylko 5.1 po opticalu ?
Proszę o sugestie.
 

sekret

New member
Witam,

Mam BR Pioneer i ampli HK255. Próbowałem ostatnio odpalic pierwsza płytę BR - Helikopter w Ogniu. Na płycie wybrałem w opcjach dźwięku opcję "PCM" a wcześniej przełączyłem w ampli odbiór dźwięku z BR na HDMI (normalnie dźwięk mam po coaxialu).

Po rozpoczeciu filmu ampli wyswietlił komunikat "PCM" i za chwilę zmienił go na Movie Logic 7 czyli "niby surround". Co jest nie tak? Chyba powiniej byc lepszy format dźwięku?



Pozdro
Sekret
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
jesli masz uklad 5.1 to jest to ewidetny blad ustawien amplitunera, nic nie zaszkodzi jesli playera BD tez sprawdzisz.moze byc niezbedne ustawienie priorytetu dla HDMI bez zmiany formatu , w amplitunerze wylaczenie rozszezenia do 7 kanalow.
przy tym akurat filmie amplituner powinien wyswietlic informacje PCM 5.1
 

sekret

New member
Dzieki,

Pogrzebałem w ustawieniach BR (ampli chyba ma wszystko ustawione poprawnie) i teraz pojawia sie komunikat "Multi - Channel PCM" a wczesniej wyswietla sie liczba kanałów 3-2-1 czyli 5.1.

Jak odpalam DVD i dzięk w formacie DD albo DTS, to tez nie mam napisanego DD 5.1. albo DTS 5.1. tylko najpierw jest na chwile 3-2-1 a potem na stałe Dolby Digital albo DTS.

Więc chyba jest OK?

Pozdro
Sekret
 

JanTarn1

New member
Mam Panasonica BD-85 i podłączyłem go analogowo (3 podwójne kable chinch) ze starym amplitinerem działającym w systemie 5.1. Niestety przy odtwarzaniu BD słyszę dźwięk w 4 głośnikach + sub, ale bez 1 tylnego. Przy płycie CD z kolei dźwięk jest tylko stereo. Cały zestaw (ampli + kolumny) na pewno dobrze działa w DD i DTS 5.1, bo prawidłowo podaje dźwięk na wszystkie kolumny, gdy odtwrza przez coaxial z tunera SAT. Co robę źle (może w ustawieniach dźwięku BD)? Będę wdzięczny za konstruktywną połajankę.
 
Do góry