Jak ten Blu-ray podłączyć

QWEQ

New member
Witam wszystkich serdecznie jestem tu nowy mam pewien problem i chcę się dowiedzieć co zrobić a więc tak mam zestaw kina domowego SONY DAV-DZ630 i nie dawno nabyłem odtwarzacz Blu-ray SONY BDP-S550 i chcę się dowiedzieć jak to podłączyć ?

W tym zestawie kina mam 6 gniazd do podłączenia kolumn ma się rozumieć zestaw 5.1 + subwofer. Mam również HDMI OUT to chyba do podłączenia tv lub projektora, gniazda na antenę radiową gniazdo zasilania.
I audio in 2ch L+R. Jestem laikiem a chcę się cieszyć obrazem z płyt Blu-ray mam KDL-52W4000 ale nie wiem co zrobić aby mieć dźwięk nie przez tv w tym blurayu tylko przez zestaw kolumn 5.1 może jest ktoś w stanie powiedzieć mi o tym zestawie kina może ktoś to ma model DAV-DZ630 mógłby ktoś sprawdzić czy to kino obsłuży mi filmy bluray i dźwięk. Dodam tylko tyle że nie planuje zmiany zestawu kina domowego powód finanse a tak mnie telewizor podniszczył finansowo a chciałem mieć ogromny tv . Jeszcze jedno odnośnie mojego zestawu nie mam z tyłu wejścia optycznego jak i koaksjalnego.Dzięki za pomoc.

Oraz co to jest Dolby Pro Logic II MOVIE.
 

BoDeX

New member
NO TO SZAŁU NIE MA !
Brak wejścia digital , o HDMi nie wspomnę ....


- obraz poprzez hdmi z odtwarzacza do telewizora
- dźwięk dwoma kabelkami (biały i czerwony) do tego Sonego.

w odtwarzaczu ustaw tak Audio, aby każdy dźwięk szedł zmiksowany,
Sony i jego dpl rozszyfruje to i będziesz miał dźwięk 5.1 jako taki .
 

QWEQ

New member
BoDeX napisał:
NO TO SZAŁU NIE MA !
Brak wejścia digital , o HDMi nie wspomnę ....


- obraz poprzez hdmi z odtwarzacza do telewizora
- dźwięk dwoma kabelkami (biały i czerwony) do tego Sonego.

w odtwarzaczu ustaw tak Audio, aby każdy dźwięk szedł zmiksowany,
Sony i jego dpl rozszyfruje to i będziesz miał dźwięk 5.1 jako taki .



to znaczy w w zestawie DAV-DZ630 mam zaznaczyć Dolby Pro Logic II MOVIE
5.1 jako taki nie rozumiem przecież ten pro logic tworzy z 2-kanałowego aż 6-kanałowy dźwięk więc to będzie prawdziwe 5.1 A NIE JAKO TAKIE:
Dolby Digital 5.1 CH ,DTS 5.1 CH,48 khz 448 bit w filmach DVD
Dolby TrueHD 5.1 CH,DTS HD MA 5.1 CH 48 khz nawet do 6 Mbps w filmach BD testowałem szklaną pułapkę 4 i tak pokazywał SONY BDP-S550.
 

MMrozo

New member
Z przykrością informuję, że mając takie elementy kina można odtwarzacz podłączyć kablem hdmi do telewizora (będzie obraz i dźwięk stereo z tv) dodatkowo kablami RCA Cinch dźwięk stereo do kina domowego. Dolby Pro Logic II MOVIE jest to nazwa mówiąca, że kino domowe potrafi "uprzestrzennić" sztucznie dźwięk stereo, inaczej mówiąc bedzie grało we wszystkich głośnikach. Producenci takich kompletnych urządzeń kina domowego nie przewidują możliwości podłączania innych odtwarzaczy zarówno DVD jak i Blu-ray, gdyż są one zintegrowane z kinem. Jedynym rozwiązaniem jest budowanie z tzw. "klocków" poszczególnych elementów kina, co jest bardziej elastyczne i najbardziej efektywne. Producenci prawie nigdy nie mają w swojej ofercie najlepszych urządzeń (amplitunera, odtwarzacza, głośników itd) w swojej klasie jakościowej i cenowej. Najlepiej jest kupować w firmach, które od dawna specjalizują się ii maja dobre opinie o danym produkcie. Jam mam każdy element z "innej parafii" (no poza tv i magnetowidem ale video to już historyczne - 10 lat).
Podsumowując masz dobry telewizor, odtwarzacz Blu-ray i poprawne kino domowe ale nie możesz tego połączyć tak aby cieszyć się czy wykorzystać w pełni tym sprzętem.
Właściwie to masz 3 wyjścia:
  1. zostawiasz tak jak jest - bezkosztowo jednak cały czas będzie niedosyt i myśli o niepotrzebnym wydaniu pieniędzy,
  2. sprzedajesz blu-ray - tracisz na różnicy wydanych pieniędzy i tego co dostaniesz, dodatkowo oglądasz tylko dvd co na tak dużym tv może być doznaniem mało przyjemnym (nie wiem z jakiej odległości oglądasz ale IMHO nie bliżej niż 4,5-5m),
  3. sprzedajesz zestaw kina i kupujesz amplituner i zestaw głośników - tracisz najwięcej finansowo jednak osiągniesz najlepsze doznania wzrokowo słuchowe jak i dodatkowo ew. możliwość dalszej rozbudowy.
Tak długo pisałem, że już 2 posty poszły. Tak jak pisze przedmówca i Ty sam, to sztucznie przetworzony dźwięk z 2 kanałów na 6 i nie ma nic wspólnego ze ścieżką tzw. gęstą (DD HD czy DTS HD) a Blu-ray pokazuje co na płycie jest wybrane i co wysyła a nie co kino odbiera 2 kabelkami.
Generalnie to kino rozkoduje dźwięk jeśli ustawisz tak jak napisał BoDeX.
 
Ostatnia edycja:

QWEQ

New member
nie mam optyka w ty zestawie kina nie sprzedam BDP-S550 bo jednak mam tv FULL HD 52 cale jak zauwazyłeś i mogę mieć najlepszej jakości obraz a z dźwiękiem to faktycznie tylko Dolby Pro Logic II mi zostało aby mieć kompletnie 5.1 w filmach BD
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
MMrozo napisał:
Z przykrością informuję, że mając takie elementy kina można odtwarzacz podłączyć kablem hdmi do telewizora (będzie obraz i dźwięk stereo z tv) dodatkowo kablami RCA Cinch dźwięk stereo do kina domowego. Dolby Pro Logic II MOVIE jest to nazwa mówiąca, że kino domowe potrafi "uprzestrzennić" sztucznie dźwięk stereo, inaczej mówiąc bedzie grało we wszystkich głośnikach. Producenci takich kompletnych urządzeń kina domowego nie przewidują możliwości podłączania innych odtwarzaczy zarówno DVD jak i Blu-ray, gdyż są one zintegrowane z kinem. Jedynym rozwiązaniem jest budowanie z tzw. "klocków" poszczególnych elementów kina, co jest bardziej elastyczne i najbardziej efektywne. Producenci prawie nigdy nie mają w swojej ofercie najlepszych urządzeń (amplitunera, odtwarzacza, głośników itd) w swojej klasie jakościowej i cenowej. Najlepiej jest kupować w firmach, które od dawna specjalizują się ii maja dobre opinie o danym produkcie. Jam mam każdy element z "innej parafii" (no poza tv i magnetowidem ale video to już historyczne - 10 lat).
Podsumowując masz dobry telewizor, odtwarzacz Blu-ray i poprawne kino domowe ale nie możesz tego połączyć tak aby cieszyć się czy wykorzystać w pełni tym sprzętem.
Właściwie to masz 3 wyjścia:
  1. zostawiasz tak jak jest - bezkosztowo jednak cały czas będzie niedosyt i myśli o niepotrzebnym wydaniu pieniędzy,
  2. sprzedajesz blu-ray - tracisz na różnicy wydanych pieniędzy i tego co dostaniesz, dodatkowo oglądasz tylko dvd co na tak dużym tv może być doznaniem mało przyjemnym (nie wiem z jakiej odległości oglądasz ale IMHO nie bliżej niż 4,5-5m),
  3. sprzedajesz zestaw kina i kupujesz amplituner i zestaw głośników - tracisz najwięcej finansowo jednak osiągniesz najlepsze doznania wzrokowo słuchowe jak i dodatkowo ew. możliwość dalszej rozbudowy.
Tak długo pisałem, że już 2 posty poszły. Tak jak pisze przedmówca i Ty sam, to sztucznie przetworzony dźwięk z 2 kanałów na 6 i nie ma nic wspólnego ze ścieżką tzw. gęstą (DD HD czy DTS HD) a Blu-ray pokazuje co na płycie jest wybrane i co wysyła a nie co kino odbiera 2 kabelkami.
Generalnie to kino rozkoduje dźwięk jeśli ustawisz tak jak napisał BoDeX.


a w gratisie dostales od kolegi kwitesencje tego forum i poruszanych tu tematow.........:eek:k:
 

adam6150

New member
QWEQ napisał:
nie mam optyka w ty zestawie kina nie sprzedam BDP-S550 bo jednak mam tv FULL HD 52 cale jak zauwazyłeś i mogę mieć najlepszej jakości obraz a z dźwiękiem to faktycznie tylko Dolby Pro Logic II mi zostało aby mieć kompletnie 5.1 w filmach BD

Pro logic II to nie jest tak na prawde 5.1. To prawda, ze slychać w pięciu glośnikach ale ...w tylnych to samo co w przednich z małym opóznieniem bo na tym polega pro logic. Tak naprawde dzwięk przestrzenny polega na czyms innym( z tylu co innego, z przodu co innego) Pro logic z Blu-Rayem to kicha. Sprzedaj to "kino" i kup ampla. Dowiesz się wtedy co to jest prawdziwe 5.1
 

QWEQ

New member
Tak ,jeszcze daj mi kasy na tego ampla i kolumny na razie tego kina nie zmieniam właśnie z powodu kasy a właściwie z jej braku.
Aha na pewno nie sprzedam blu-ray bo jednak obraz z płyt BD Full HD 1080p jest fantastyczny.A z dzwiękiem to jakoś wytrzymam muszę wytrzymać jeszcze pare lat.
 

Iron_II

New member
QWEQ napisał:
nie mam optyka w ty zestawie kina
Witam.
Trochę późno, ale podnoszę temat bo mnie zaciekawił.
Załóżmy, że mam kino domowe z wejściem optycznym na dźwięk. Czy podłączając odtwarzacz blu ray za pomocą optyka będzie dźwięk 5.1 (realny) w głośnikach kina przy odtwarzaniu filmu HD :?:

Pozdrawiam.
 

krisder

New member
Bez reklam
Iron_II napisał:
Witam.
Trochę późno, ale podnoszę temat bo mnie zaciekawił.
Załóżmy, że mam kino domowe z wejściem optycznym na dźwięk. Czy podłączając odtwarzacz blu ray za pomocą optyka będzie dźwięk 5.1 (realny) w głośnikach kina przy odtwarzaniu filmu HD :?:

Pozdrawiam.

Oczywiście dzwięk 5.1 realny będzie ale nowe formaty dżwięku typu DTS HD czy Dolby Tru HD tylko przez HDMI.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Iron_II napisał:
Załóżmy, że mam kino domowe z wejściem optycznym na dźwięk. Czy podłączając odtwarzacz blu ray za pomocą optyka będzie dźwięk 5.1 (realny) w głośnikach kina przy odtwarzaniu filmu HD :?:

Pozdrawiam.
Witam.
Tak będziesz miał dźwięk DD5.1, DTS 5.1 (realny, czyli .. cyfrowy) , o ile takowy na płycie BR będzie, a z reguły jest. Na takim systemie nie odtworzysz dźwięku HD.
... byłem trzeci :)
 

adam6150

New member
Iron_II napisał:
Witam.
Trochę późno, ale podnoszę temat bo mnie zaciekawił.
Załóżmy, że mam kino domowe z wejściem optycznym na dźwięk. Czy podłączając odtwarzacz blu ray za pomocą optyka będzie dźwięk 5.1 (realny) w głośnikach kina przy odtwarzaniu filmu HD :?:

Pozdrawiam.

TAK, będzie 5.1 pod warunkiem,że dobrze ustawisz w menu Blu-raya i kina wyjście i wejście audio na Multichanel (beatstrem)
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
bledna....:D -albo multichannel ,albo bitstream ! przy polaczeniu optykiem musisz ustawic bitstream ! wielokanalowe pcm nie "przejdzie" przez spdif
 

majkelus

New member
mat74 napisał:
bledna....:D -albo multichannel ,albo bitstream ! przy polaczeniu optykiem musisz ustawic bitstream ! wielokanalowe pcm nie "przejdzie" przez spdif
witam! ja tez sie podlacze do dyskusji z zapytaniem:
bitstream - co to jest za opcja?
Mam lg bd390 i w ustawieniach dzwieku moge wybrac:
stero pcm, Multi-Ch PCM dla HDMI, Powtorne kod DTS, Przejscie pier.
Podpowiecie, ktora z tych dwoch ostatnich opcji to bitstream? (jesli, w ogole ktoras)

pozdrawiam
 
Do góry