jak sobie radzicie z formatowaniem w SD?

ernet

Active member
Bez reklam
majk! napisał:
ernet a tak z innej beczki, jak oceniasz W4500 w porównaniu do D3000? Widać duży postęp? Ja przed zakupem W4000 również zastanawiałem się nad serią D, ale w były już ciężko dostępne i poszedłem z duchem czasu.
Bardzo ciekawe pytanie. Sam zastanawialem sie nad odpowiedzią po kupnie W4500. Powiem ta; ponieważ W4500 kupiłem już po 2 dniach od czasu oddania D3000 więc ocena była na gorącą. I tak, różnica w obrazie jest bardzo duża na korzyść W4500. Tak duża, że aż siędziwiłem, że niecały rok
w "technice " tak dużo znaczy. Kolory i ich jakość , przejścia tonalne itd...
W 100Hz różnic raczej nie zauważyłem, ale za to jakość SD z kablówki cyfrowej jest o niebo lepsza. Ja, z D3000 byłem bardzo, bardzo zadowolony, ale oglądając W4500 już wiem ile traciłem z jakości obrazu. Krótko: różnica w
PQ jest bardzo duża in plus dla W4500
Dla mnie ( jak pisałem ) istotną ( i jedyną ) wadą jest sposób formatowania obrazu w trybie "Smart".
Nota bene w przypadku, jak wszystkie kanały zaczną nadawać w 16;9 problem zniknie, tylko kiedy to będzie....
 
Ostatnia edycja:

ernet

Active member
Bez reklam
majk! napisał:
Ja jakoś nie mam z tym problemów. Raz ustawiłem i wszystko ładnie gra. Jak nadają program z pasami u góry i na dole to klikam na pilota i opcja zoom dopasowuje obraz do ekranu. Proste jak drut.
Nie chodzi nam o taką sytuację, jak opisałeś. Mówimy o obrazie wyświetlanym w trybie pełnoekranowym.
 

meduza88

Banned
To prawda ze Panasonic radzi sobie lepiej w trybie auto ze skalowaniem obrazu.Ja mam sony 32w4000 i dekoder N.Wszystko dziala dobrze.Mam ustawione na wide i w opcaj automatyczna korekcja formatu.Nagle przelaczam na TVN Turbo a tam doslownie kwadrat z pasami na gorze i po bokach.Podlaczylem dla proby fergusona fx7600 i tam wszystko bylo dobrze.Zeby sie tego pozbyc trzeba wejsc w N na ustawienie tv i dac rozciaganie ale w tedy inne programy wyswietlane sa niepoprawnie.Mysle ze to wina samego dekodera a nie tv.Niemieckie kanaly dzialaja bardzo dobrze i obraz dopasowuje sie jak nalezy.
 
Do góry