Jak skopiować film z Canona HG20?

Marcin_E36

New member
Witam, dwa dni temu kupiłem kamere Canon HG20 i mam problem z kopiowaniem nagranych filmów na komputer. Komputer jest to Intel Core 2.00 GHz więc powinien chyba dać rade. Po zainstalowaniu sterowników kamery: ZoomBrowser EX6.1 i Imagemixer 3 SE bo takie dostałem razem z kamerą, pojawił się problem tego typu: po podłączeniu kamery przez USB komputer ją wykrywa jako nowy sprzęt, ale żaden z programów jej nie widzi. Przez mój komp. też nie można "wejść" do kamery tak jak np. w przypadku MP3. Co robić czy odinstalować i zainstalować jeszcze raz sterowniki czy szukać innych w necie jak tak to jakich??? Pozdrawiam
 

verooko

New member
Zgraj z dysku na karte SDHC załadowaną do kamery.
Wyjmij karte i włóż do czytnika, podłącz poprzez USB do kompa.
Ikonka mój komputer i powinien czytać jako dysk zewnętrzny, poszukaj nagranych plików i skopiuj na dysk kompa do folderu z wybraną przez Ciebie nazwą filmu, zapiszą Ci się jako (.mts)

Przepraszam że tak łopatologicznie, ale może się uda uwolnić dysk kamery dla dalszej filmowej twórczości.;)
 

bigelvis

New member
i jeszcze jedna mozliwosc...
oprocz polaczenia usb miedzy kamera a kompem, powinienes miec rowniez kamere podlaczona do pradu za pomoca dostarczonego zasilacza

Pownienes zrobic tak:
1) podlacz kamere do pradu dostarczonym zasilaczem
2) ustaw pokretlo na kamerze na movie playback czyli niebeiska ikonka kamery
3)podlacz kamere kablem usb do komputera
4)wlacz kamere
5) zobacz na lcd kamery powinno byc oznaczone ze jest podlaczona do komputera
6) komputer powinien rozpoznac kamere i po chwili w windows explorerze powinienes zobaczyc 2 nowe dyski (jeden jako dysk z kamery, drugi odpowiada chyba karcie pamieci z kamery), w folderze avchd->bdmv->stream zobaczysz swoje filmiki
 
Ostatnia edycja:

bigelvis

New member
Marcin_E36 napisał:
Wielkie dzięki udało się :mrgreen: ale mam jeszcze jedno pytanie, w jakim programie obrabiać filmy i dodawać do nich muzykę?
swietnie ze ci sie udalo:)
sam wlasnie zaczynam probowac edytowac filmy ale tak zeby nie tracic na jakosci czyli bez bajerow typu jakies pzrejscia cudaczne miedzy filmami, i z tego co widze w tym celu uzywa sie hd writera, tsmuxera ts splittera i multiavchd w innym moim watku zawarlem wnnioski w posatci punktow jak nalezy edytowac zeby nie tracic na jakosci, aczkolwiek jesli nie chce ci sie bawic kilkoma programami to masz do wyboru np vegas 9 lub pinnacle 12 aczkolwiek tam zapewne stracisz na jakosci filmow jesli beda przekodowane
 
Do góry