jak rozpoznac czy twoj nowy tv nie jest ze zwrotu lub poserwisowany?

spanker

New member
witam

czy jest sposob na rozpoznanie czy nowo kupiony tv nie jest poserwisowy, lub ze zwrotu? moj przyszedl z zamontowana podstawa i bez folii na ramie obudowy, model 46a551 czy ktos kto ma taki tv moze napisac w jakim stanie przybyl jego model ? w menu serw. mialem przebieg 0, ale wiadomo ze to sie kasuje z wgraniem firmware, moj fw to 1020.1,
 

zibiraze

New member
Le40a551

Mój 40a551 też miał zamontowaną podstawę,a miałem "gwarancję" od znajomego sprzedawcy że nie jest to egzemplarz powystawowy ani po serwisowy.A co do zerowania licznika to wcale nie trzeba wymieniać oprogramowania(numery do 1011 kasowały licznik później już nie) niechcący odkryłem jak to zrobić bawiąc się ustawieniami serwisowymi,tak więc serwisanci na pewno wiedzą jak to zrobić - i tu nas (klientów) mają.
Pozdrawiam
 

spanker

New member
dzieki za odpowiedzi, moze ktos jeszczecos dopisze, bo swoja droga w tej chwili wydawaniem sprzetu po serwisie i ze zwrotow to istna plaga i najgorsze ze sprzedaja za taka sama cene jak "nowki" na zachodzie taki sprzet oznaczony jest jako refurbished i choc 100% sprawny to sprzedawany znacznie taniej...
 

Gucio50

New member
Bez reklam
spanker napisał:
... ... czy jest sposob na rozpoznanie czy nowo kupiony tv nie jest poserwisowy, lub ze zwrotu ... ...

Samsung, Sony czy Panasonic takich numerów nie robią. Ale sklepy, zwłaszcza internetowe i te małe, nie wiadomo.

Jeżeli Tv nie ma wad, pełną gwarancję, to nie przejmowałbym sie tym. Gorzej jak są rysy, brak pixeli, wtedy obojetnie czy naprawdę nowy, czy poserwisowy należy walczyć. :mrgreen:
 

mafia35

New member
Bez reklam
Mój 32A451 miał podstawę oddzielnie, na podstawie po stronie lakieru była folia zabezpieczająca jak również na samym tv na "ramie" ekranu...
Odbierałem sam z magazynu hurtowni.
 

przemty

New member
a czy sa jeszcze jakies inne metody rozpoznania czy jest to nowy egzemplarz?? czy takie TV posiadaja wszystkie te reklamowe naklejkinp. series 5, Dnie, 35000:1 itd czy są bez nich a tylko TV na wystawach maja je??
 

cintal

New member
Roznie jest z tymi naklejkami ale jesli ich nie ma to nie znaczy ze TV nie jest nowy. Ja osobiscie nie mialem naklejek na ramce (DVB-T 35000:1 itd) ale ramka TV oraz podstawa była zafoliowana.
 
Do góry