Jak rozpoznać clouding w sklepie?

pppawel

New member
Witam!
wybieram sie jako "doradca" - pomocnik znajomej mi osoby po zakup 40w5500. Przeczytalem wszystkie posty tego i podobnych wątków. Genaralnie mam jedyną obawę, tzn. przywieziemy taki egzemplarz, który trzeba będzie zaraz reklamować ze względu na clouding :(
Teraz pytanie: czy w ww. telewizorach to zjawisko występuje często?
I drugie: czy da się "to" rozpoznać w sklepie?
Każda odpowiedź będzie mi bardzo pomocna.
 

Ares78

New member
Clouding występował przede wszystkim w modelach poprzedniej serii tzn w4000, w4500 w nowszych są to raczej rzadkie przypadki, w sklepie ciężko będzie to zobaczyć bo jest po prostu zbyt jasno, na czarnym tle przy zgaszonym świetle jak najbardziej... Zależy jeszcze gdzie kupujesz, bo czasem można po prostu się umówić, ze sprzedawcą, że jak coś to żeby wymienili...
 

pppawel

New member
Ares78 napisał:
Clouding występował przede wszystkim w modelach poprzedniej serii tzn w4000, w4500 w nowszych są to raczej rzadkie przypadki...

OK, czytałem "oficjalne" stanowisko" Sony powstałe po fali reklamacji z powodu tego zjawiska w ww. serii. Pewnie znasz to stanowisko: - clouding jest związany z stosowaną technologią...
Czy jest może znane nowsze stanowisko np. z tego roku, chodzi mi o jakiś dokument oficjalny, coś takiego bym nie musiał się ze sprzedawcą "umawiać" na ewentualny zwrot. Pytam, bo nawet na tym forum podawane są przypadki występowania tej poświaty również w seriach współczesnych. Na w5500 namówiłem sąsiada i jakby było coś nie teges to nawet nie myślę co może się wydarzyć ;)
 
Ostatnia edycja:

Ares78

New member
O takim dokumencie prawdę powiedziawszy nie słyszałem, a na pewno nie w stosunku do nowych serii, także szczerze mówiąc nie wiem co poradzić w małym sklepie to zapewne sprzedawca dałby możliwość podłączenia powiedzmy na zapleczu i sprawdzenia konkretnego egzemplarza który ma do nas trafić, w dużym sklepie sieciowym nie ma na to co liczyć. Zresztą clouding nawet w poprzednich modelach jeżeli wystąpił, to niezmiernie rzadko przeszkadzał w oglądaniu telewizji... Co do doradzania to bardzo niebezpieczna sprawa z tego co widzę ;P
 

pppawel

New member
Ares78 napisał:
Co do doradzania to bardzo niebezpieczna sprawa z tego co widzę ;P

Na szczęście wszystko skończyło się póki co dobrze.
w5500 pod prądem, cloudingu jak na razie nie widać, uczulony po lekturze tysięcy postów coś tam jakby widzę, ale nie jest to to, co pokazują koledzy na zdjęciach w necie. Ekran bez sygnału miniminimalnie jest trochę jaśniejszy w górnych narożnikach, ale w skali 1 do 10, nie jest to nawet 1. Obraz nawet na SD dobry; po półgodzinym pobawieniu się ustawieniami jeszcze lepszy, o HD nawet nie mówię. Sąsiad i sąsiadka zadowoleni. Komień z serca...:krol:
 

Sych

New member
Nie sugeruj się tak bardzo forami. Opinie sobie sam wyrabiaj, a na forach dopytuj. W poprzednich seriach zdarzał się clauding, teraz praktycznie takich przypadków nie ma. Większość zdjęć jest zrobionych na maksymalnym podświetleniu, jasności, kontraście i nierzadko długi czas naświetlania matrycy (czyli zdjęcie sie prześwietla). Na każdym telewizorze mogę wykonać zdjęcie na którym bedzie widoczny clauding. Tylko kto ogląda w takich warunkach telewizje. W większości przypadków mając przyciemniane okulary obraz by Cię raził. Ale sa ludzie i ludzie...
 
Do góry