Jak rozdzielić HDMI na dwa odbiorniki doswiadczenia wlasne

kluge

New member
Witam

Zanim sobie poskladalem kino czesto przegladalem to forum i znalazlem wiele odpowiedzi na pytania
a niektorych nie znalazlem........ to teraz napisze moze sie komus przyda

Zestaw PS3, Plazma, Rzutnik, AVR, glosniki

1. Problem długiego kabla HDMI: rzutnik kilka metrów od ekranu i AVR: podłączyłem to tanim kablem HDMI 25 metrów położonym w ścianie, kupionym na allegro za chyba 200zł. Po naczytaniu sie w sieci mialem duze wątpliwości czy to zadziała czy będzie kicha dlatego od razu na końcu kabla, przy projektorze podłączyłem wzmacniacz/restorer HDMI firmy Velleman z equalizerem (195 zł) i wszystko gra jak trzeba: full HD obraz bez najmniejszych zakłóceń.

2. problem jak zrobić żeby PRZEŁĄCZYĆ z jednego źródła HDMI pomiedzy odbiornikami: moja sytuacja jest taka- PS3, DVD, mediarecorder UPC wszystko podłączone do DENON 1910- wzmacniacz ma jedno wyjście HDMI a ja chce oglądać raz na telewizorze a raz na rzutniku: rozwiązania są trzy:
a) darmowe, upierdliwe- przełączamy sobie kabelki
a) tanie i proste: kupujemy na allegro MECHANICZNY przełącznik HDMI 2 na 1 i podłączamy go odwrotnie: ja kupiłem na allegro przełącznik firmy VIVANCO za 44 złote i działa jak należy, w niektórych przełącznikach innych firm są diody zabezpieczające przed tego typu zabawami- wystarczy to odlutować albo wydłubać, w tym co piszę dzialalo od razu
c) elegancko i drogo- kupujemy splitter za 3 stówy wzwyż- moim zdaniem nie warto

3. problem co zrobić gdy dekoder tv satelitarnej lub kablowej nie dziala po podłączeniu do AVR: w moim przypadku denon AVR 1910 i UPC- Philips dcr8111/91: po przejrzeniu tego forum podejrzenie padło na HDCP w HDMI- troche dziwne bo ten denon ma niby wszystko co najnowsze ale problem chyba dosc popularny rowniez w innych konfiguracjach i platformach TV. Rozwiązania są dwa:
a) mozna podlączyć HDMI do telewizora- obraz, a dzwiek kabelkiem z cinchami na końcach do wzmacniacza- niestety troche sie rozjezdzal dzwiek z obrazem i nie bardzo moglem to wyregulowac, ogolnie niezle ale jednak prowizorka, poza tym ja chce ogladac mecze na rzutniku i duzym ekranie w HD a tam na koncu kabla jest restorer i oczywiscie znowu czarny ekran bo problem z HDCP
b) eleganckie rozwiazanie: znalazlem taka firmę polską produkującą chyba części do Amigi i mieli w ofercie cos co sie nazywa nsplitter- literka n chyba nie od czapy bo ma to działać podobno z dekoderami n-ki i rozdzielać obraz na 2 telewizory. Sprzedawca (firma ELBOX) na stronie szczegolnie akcentuje prawidlową obsługę HDCP tego urządzenia (nie wiem czy to ich patent czy chiński ale wykonanie dobre): zamówiłem podłączyłem i zadziałało to znaczy nsplitter podłaczony jest pomiędzy mediaboxem a wzmacniaczem i oszukuje HDCP mediaboxa, puszczając potem obraz i dzwiek do wzmacniacza. Cena 299zl moim zdaniem dobra.

4. nie kupujcie pilota do PS3- nie jest podswietlany i okazuje sie ze przy ogladaniu kina domowego, w zaciemnionym pomieszczeniu sie kompletnie nie sprawdza. Zdecydowalem sie (podświetlanie guzików było jednym z argumentów a poza tym obsługuje tez pozostałe komponenty łącznie z mediaboxem UPC) na Harmony ONE i przystawke do PS3: cena powiedzmy dosc zaporowa bo to jednak tylko pilot ALE........ żona jest zadowolona.
Mi się nie bardzo w tym pilocie podoba dotykowy ekran- to jednak nie to.

pozdrawiam
kluge
 
Do góry