Jak przesłać SCART na większą odległość?

linchpin

New member
WItam.
Jak najlepiej przesłać syganł ze złącza SCART i sygnał z pilota IR na większą odległość około 20 m? Rozwiązania bezprzewodowe raczej odrzucam z powodu niestabilnego działania i trzech ścian po drodze, w tym dwie z betonu. Interesował by mnie raczej przesył obu sygnałów po kablu, no i tu się zastanawiam czym? Czy jest jakieś urządzenie, które to potrafi? Wiem, że można spotkać też 15-20 metrowe przewody SCART, ale czy ktoś używał takiej długości? Poza tym kabel SCART jest zazwyczaj sporą średnicę i jest sztywny, więc trudniej go ukryć, gdy idzie wzdłuż ściany.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
zgadza się ,trudno go ukryć.
Jako sygnał chcesz przesłać i z czego na co ?
 

pkomp

New member
zapomnij o przesyłaniu scartem na odległości większe niż 10 metrów - już przy 10 metrach jakość jest tragiczna
 

linchpin

New member
zgadza się ,trudno go ukryć.
Jako sygnał chcesz przesłać i z czego na co ?

Chciałem przesłać sygnał z tunera N'ki na drugi telewizor CRT, pierwszy i główny to LCD podłączony przez HDMI. Jako, że telewizory nigdy nie będą jednocześnie używane to szkoda płacić za multiroom, lepiej i przede wszystkim taniej po prostu podzielić sygnał.
 

JackS.

New member
Bez reklam
Chciałem przesłać sygnał z tunera N'ki na drugi telewizor CRT, pierwszy i główny to LCD podłączony przez HDMI. Jako, że telewizory nigdy nie będą jednocześnie używane to szkoda płacić za multiroom, lepiej i przede wszystkim taniej po prostu podzielić sygnał.

O ile Twój nbox to ITI-5800S, ITI-5800SX lub ITI-5720SX, to są możliwe 2 rozwiązania:
1. Prowadzisz sygnał YPbPr (component HD) od dekodera n-ki w pobliże telewizora CRT dobrej jakości kablem component i podłączasz telewizor poprzez konwerter/skaler nVisionHD.
2. Instalujesz do wyjścia SCART nboxa dowolny modulator od którego prowadzisz kabel antenowy (koncentryczny) do wejścia antenowego telewizora CRT.
Jeśli Twój nbox to ITI-2850ST, to tylko drugie.

Pierwsze rozwiązanie ma tę zaletę, że możesz mieć obraz na obu telewizorach równocześnie (na jednym w HD, na drugim w SD). Zaletą drugiego rozwiązania jest trochę niższy koszt, ale za każdym razem przy zmianie telewizora, z którego chcesz korzystać trzeba będzie zmieniać tryb pracy wyjścia nboxa (między 1080i a SD1).
 

linchpin

New member
Moim nboxem będzie napewno szary ITI-2850ST. Najbardziej odpowiada mi drugą opcja, pozatym jest to i tak jedyna możłiwa w tym przypadku :) Telewizory i tak nie będą nigdy jednocześnie używane. Poszperałem trochę w google i koszta tez nie powinny być duże. Czym kierować się przy wyborze takiego modulatora? Czy musi on być odpowiedniej mocy, aby wysłać sygnał koncentrykiem na te około 20 metrów? Może będzie potrzebny jakiś dodatkowy wzmacniacz sygnału? Wolałbym nie, bo chciałbym tym samym koncentrykiem przesłać sygnał z pilota za pomocą tzw. przewodowych przedłużaczy pilotów, ale wyczytałem, że gdy po drodze wpięty jest wzmacniacz to nie działają one poprawnie.
Koszta modulatora i przedłużacza pilota przy dobrych wiatrach powinny się zamknąć w 150 zł.
 
Ostatnia edycja:
Do góry