Jak połączyć bezprzewodowo komputer z telewizorem???

kwiatek_83

New member
Witam, zamierzam dokonać zakupu telewizora i zamierzam go bezprzewodowo połączyć z komputerem stacjonarnym w celu np. oglądania filmów. Na jakie funkcje powinienem zwrócić uwagę podczas zakupu Tv???

Pozdrawiam
 

dynx

New member
DLNA + WIFI. Aczkolwiek odradzam Ci takie rozwiazanie. Po DLNA ogladanie materialu HD to udreka! Wszystko do 720p idzie ok, bez zawiech. 720p juz slabo, a 1080p to tragedia (na kablu). A po WI-FI bedzie jeszcze gorzej !!! Poza tym - nawet jezeli dzialaloby to plynnie - to i tak zostaja takie kruczki jak np. brak mozliwosci przewijania :???: Lepszym rozwiazaniem - zewnetrzny dysk z DLNA (nie wiem czy sa z Wi-FI) - filmy wrzucasz na dysk po lanie, i ogladasz bezposrednio z dysku:eek:k:.
 
Udostępnianie filmów bezprzewodowo z kompa na tv ogranicza się do dostępu tv do neta. Ja mając samsunga le46c650 mam go podłączonego przez rj45 poprzez skrętkę do routera, do routera także mam podłączonego kompa. Na kompie mam zainstalowanego PC share manager (link do programu) w którym udostępniam filmu, muzykę oraz zdjęcia. Podłączenie bezprzewodowe tv różni się tylko tym, iż zamiast podłączać tv do routera skrętką (rj45) mogę podpiąć do usb tv adapter bezprzewodowej sieci lan firmy samsung i wtedy on łączy się bezprzewodowo z routerem. Podłaczenie przewodowe czy bezprzewodowe wymusza w tv funkcję DLNA.

Ja mając podłączony tv przewodowo nigdy nie zauważyłem, żeby mi się przycinał obraz. Na forum wyczytałem, że przy podłączeniu przez adapter (bezprzewodowo) filmy 720 a zwłaszcza 1080 się tną ze względu małej przepustowości bezprzewodowego połączenia jak na takie filmy.

Wg mnie bezprzewodowe połączenie jest wygodne, jednak pod katem funkcjonalności to kiszka, bo nie po to człowiek kupuje tv z rozdziałką FullHD by później oglądać DvdRipy
 

cuban1

New member
Innym rozwiazaniem, jest wykorzystanie adapterow PLC - wykorzystujacych instalacje elektryczna do przesylu sygnalu miedzy kompem a tv. Obecnie PLC daja mozliwosc przesylu do 100/200mbps, a to juz pozwala spokojnie ogladac w HD. :D
 
Do góry