Jak podlaczyc?

ss2

New member
Witam, chcialbym ze soba polaczyc oto te urzadzenia:

-Tv Sharp WD1S
-Amplituner Yamaha Rx V465
-Dreambox 800
-Xbox 360
-Pc

Amplituner posiada dwa wejscia optyczne, co jesli dobrze mysle umozliwai bezproblemowe podlaczenie tunera i konsoli, jesli sie myle to prosze o sprostowanie:D Natomiast co z pctem, jakim kablem go podlaczyc. Posiadam Karte SB Live 5.1. Czy jesli ampli posaiada wyjscie pre-out czy moge do niego podlaczyc bezposrednio glosniki Creative 5.1 P-580?? Jakie kable bede potrzebwal zeby to wszystko zagralo? Dzieki!
 

superbart

New member
Tak jak napisałeś. Xbox360 + Dreambox oticalem do ampli. Z PC możesz pociągnąć kabel jack -> 2x cinch bo masz w karcie SB Live wyjście na jack. Głośników raczej nie podłączysz bo masz w subie 3 wejścia na dźwięk - front / rear / center + sub a w ampli nie masz wyjscia 5.1. Możesz spróbować głośniczki bezp. do ampli ale nie wiem jaką mają impedancję i musiałbyś cinche rozwalić. Z subem większy problem bo masz włączanie dzwięku na pilocie podłączanym do suba. Do telewizora to Ci dokłeadnie nie powiem bo sie nie doszukałem jakie masz wejścia w TV. Generalnie jak masz HDMI w X360 to HDMI do TV a jak nie to component. Z Dreamboxa do TV możesz DVI -> HDMI lub po SCART RGB.
Pozdrawiam
 

mario1969

New member
Jest być może jeszcze jedna mozliwośc podłączenia PC z ampli niektóre SB Livy mają wyjscia cyfrowe (potrzebny kabel mono jack-1xrca ) tym kablem podłączysz do ampli w wejscie coaxial i masz cyfrowe podłaczenie pc-amp , w zakładce creatiwa ustawisz jako sygnał cyfrowy (bodajże digital ouput). J
 
Ostatnia edycja:

ss2

New member
Uff ;) dzieki bo juz myslalem ze nikt nic nie napisze - dzieki panowie.
Sluchajcie jeszcze dwie rzeczy mnie zastanawiaja? Jesli sygnal audio z Dreama np. Tvp 1 bedzie nadawac w stereo to beda grac tylko dwa przednie glosniki czy tak jak obecnie wszystkie satelitki Creativa? Czy moze musze zmienic cos w ampli tzn jakis system dzwieku i "pusci" na wszystkie kolumny?

Co z wyjsciem pre-out? Z tego co wygooglowalem i na stronce znalazlem to jest to wyjscie bez wzmocnienia, czy podpinajac tam wlasnie te trzy jacki z ktorymi jest obecnie polaczony sub z karta muzyczna zestaw zagra jak nalezy?

Pozdrawiam!
 

superbart

New member
Nie wiem jak we wspomnianym przez Ciebie ampli ale ja w swoim denonie mam tak że musze ustawić np pro logic lub dts neo6 żeby mieć symulację 5.1 ze stereo. Jeżeli oglądałem dobre fotki to nie dasz rady z tego pre out wyjść na creativy bo ten pre out jest na suba i surroundy.
 

mario1969

New member
Wyjście Pre-out jest regulowanym wyjściem sygnału do następnego wzmacniacza. Samych nieaktywnych kolumienek nie podłączysz, aktywne już tak(muszą mieć własne zasilanie). Wg tego wydaje mi się że możesz podłączyć ale żeby grały one w stereo musiałbyś słuchać w opcji 5 lub 7 stereo. A wzmacniacz przy odsłuchu tych komputerowych głośników zawsze musiałby być włączony. Chyba chcesz sobie utrudnić życie.
 

ss2

New member
Sluchajcie ale sub ma wlasne zasilanie i wbudowany wzmacniacz, jest wlaczany z pilota przy pomocy pokretla:D a dopiero z niego wychodza kable na satelity. Czy jednak nie zagra po polaczeniu kalblem jack jack z wyjsciem preout na sub z amplitunera? Chcialem zrobic fajnego posta ze zdjeciami zeby wszystko bylo jasno i klarownie widoczne ale nie moge:(

Dzieki i pozdrawiam!
 

superbart

New member
Wyjscie na sub jest do niskich czestotliwości odtwarzanych przez sub właśnie. Wydaje mi się iż tam nie leci całe pasmo dźwięku. Możesz jednak spróbować zrobić tak: kupujesz 3 x przewód 2xcinch -> jack, nastepnie odcinasz w 2 przewodach końcówki cinch i podłączasz do wyjść głośnikowych w ampli a jack do suba. W trzecim przewodzie odcinasz 1 cinch i podłączasz do wyjścia w ampli na centralny a drugi cinch do pre out na suba.
 
Do góry