Jak podłączyć zewnętrzne głośniki?

tormentor

New member
Witam, mam głośniki komputerowe Logitech 2.1 i chciałbym je podłączyć do telewizora UE40H6700.
Na początek wpiąłem się z tyłu w dwa gniazda AUDIO L i AUDIO R takim kablem 2x cinch i żeński jack
Niestety nie mam jak pokazać pleców TV, bo nie mogę dodawać grafiki, ale łatwo jest wyszukać plecy podobnych Samsungów w google. Są tam trzy gniazda cinch: 3x video i 2x audio.
Na koniec w gniazdo jacka wetknąłem głośniki, słuchawki i wszystko co było pod ręką i cisza... Absolutnie nic nie szło przez audio.
Zerknąłem do instrukcji, że może jest to audio IN, skorzystałem już z innego kabla, zakończonego męskim jackiem i wpiąłem do telefonu/mp3 i nic, w telewizorze cisza. PRzestawiałem w opcjach wszystko co tylko się da. Niestety bez sukcesu, nawet nie wiem czy to audio jest in, kiedy out a kiedy w ogóle zadziała. W uszkodzone gniazdo nie wierzę, bo jest to zupełnie nowy tv. Mam pytanie do Was, do znawców: co tu jest nie tak i jak puścić dźwięk z tv na głośniki? Czyżby pozostało tylko gniazdo słuchawkowe?
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Zerknolem i to jest in wyjście jest tylko na optycznym, rozwiązaniem bedzie jack>2 chincz stara metoda ale z jakością nic wspólnego nie ma:) .Pozdro
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Zerknolem i to jest in wyjście jest tylko na optycznym, rozwiązaniem bedzie jack>2 chincz stara metoda ale z jakością nic wspólnego nie ma:) .Pozdro
 

popej

New member
Pewnie głośniki komputerowe mają kabel z min-jack i można go wprost wetknąć w wyjście słuchawkowe TV. Tylko będą działać obie regulacje głośności - w TV i głośnikach. Trzeba tak wyregulować, żeby nie szumiało i nie było przesterowane.
 
Do góry