Jak podłączyć zestaw ampli onkyo TX-sr309 i głośniki canton

pablowroclaw

New member
Witam zakupiłem sobie zestaw kina domowego amplituner onkyo TX-SR309 oraz głośniki Canton CD 1000.2 niestety jestem kompletnie zielony w tym temacie i nie wiem za bardzo jak to wszystko podłączyć chodzi mi tutaj przede wszystkim o podłączenie amplitunera z subwooferem. Na ampie jest tyko jedno wyjście "pre out subwoofer" natomiast na subwooferze jest już ich cała masa :niewiem:. Poza tym mam jeszcze jedno pytanie jakie kable zaleca się do podłączenia reszty kolumn są jakieś specjalne zalecenia?.


Dziękuję za odpowiedzi i wyrozumiałość dla żółtodzioba

Zdjęcia moge wysłać na maila ponieważ nie moge jeszcze dodawać linków:fool:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kable z miedzi beztlenowej wystarczą na Twoje potrzeby.
A co do podłączenie - to masz instrukcję ?
 

3d0

New member
Ja się z kolei zastanawiam jak się ma teoria do praktyki w podłączaniu subwoofera...

Teoria mówi, że pojedynczym kablem RCA łączymy ampli z lewym kanałem suba. Pierwsza sprawa, że lewy kanał (białe wejście) ma po prostu oznaczenie "L", natomiast prawy kanal ma oznaczenie "R/mono". Wygląda więc, że nie jest to reguła i w tym wypadku powinno się połączyć do prawego. Inna sprawa, że woof gra tak samo niezależnie od tego czy podłączę do L czy do R.

Ciekawi mnie natomiast efekt połączenia kablem RCA w schemacie Y, czyli pojedyncza końcówka w ampli a podwójna w woof. I znowu teoria mówi, że tak się nie powinno robić, natomiast w zestawie jest przejściówka 2xchinch -> 1x(damski) i w takim schemacie gra to na moje ucho lepiej. Bas wydaje się głębszy choć nie jest wcale dużo mocniejszy.

Przejściówka jest słabej jakości - taka zwykła stalówka. Ma natomiast 2cm, więc pytanie czy robi to jakąś różnicę jeśli w nią wpinamy dobrej jakości kabel RCA?
 
Do góry