Jak podłączyć Yamaha RX V485 do komputera?

Max420

New member
Witam,

chodzi o połączenie komputer amplituner. Miałem kupić początkowo zewnętrzną kartę AXAGON ADA-71 USB i połączyć kablem optycznym bądź koaksjalnym z amplitunerem, ale wyczytałem, że w ten sposób nie można strumieniować sygnału DTS-HD Master Audio oraz Dolby TrueHD. Jedynie jest to możliwe przez HDMI. AXAGON ADA-71 USB nie ma hdmi

Czy polecicie jakąś kartę muzyczną z hdmi, lub może jakieś inne rozwiązanie tego problemu?
 

Max420

New member
Mam słabą zintegrowaną kartę graficzną z płytą główną. Dlatego chciałem kartę zewnętrzną muzyczną, bo słyszałem, że dźwięk z komputera musi być sprowadzany na początku do formatu AC3 zanim trafi do amplitunera - bez niego nie będzie dźwięku przestrzennego.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Nie ma on znaczenia, to nie świat analogowy że jakość kart dźwiękowych miała znaczenie.
I poczytaj na nowo bo to co piszesz wyżej to głupoty, dźwięk ma wyjść w takim formacie jakim jest źródło czyli należy przekazać dźwięk do amplitunera nienaruszony w trybie bitstream / passthrough, ustawia się to w odtwarzaczach wideo.
 
Ostatnia edycja:

Max420

New member
Dzięki za wyjaśnienie. W karcie graficznej mam jedno wejscie hdmi - mam podpięty monitor. Mam taką rozdzielkę na dwa hdmi, ale nie wiem czy jak podłączę monitor i amplituner przez rozdzielkę do jednego gniazda w kompie, to czy nie będzie jakichś zakłóceń dźwięku?
 

Max420

New member
Czy mogę rozdzielić jeden kanał hdmi w karcie graficznej komputera na dwa na monitor i amplituner bez zakłóceń dźwięku?

Takim rozdzielaczem ROZDZIELACZ ROZGAŁĘŹNIK HDMI 2 PORTY HD GOLD SPLIT - na allegro z 50 zł, bo nie wiem czy kupować.
 
Do góry