Jak podłączyć TV pod Kino Domowe, żeby uzyskać dźwięk z kina..

rosa1997

New member
Witam.
Mam niestety mały problem. Posiadam telewizor Samsung UE40ES6100 i kino domowe 5.1 Samsung HT-XQ100. Posiadam również przewód hdmi oraz przewód optyczny. Problem jest w tym, że chciałbym uzyskać dźwięk z telewizora podczas oglądania telewizji na kinie domowym. Połączyłem to owym kablem HDMI i nic. Na kablu optycznym również nie słychać dźwięku. Prosiłbym o pomoc. Być może ten telewizor lub kino nie obsługuje czegoś i dlatego nie da się uzyskać tego efektu - lub może kabel jest zły - albo ja nie potrafię czegoś w opcjach ustawić. Bawię się już z tym kolejny dzień.. Bardzo prosiłbym o pomoc..
Pozdrawiam
 

rosa1997

New member
kapturki oczywiście, że zdjąłem.

PeteShadow: Nie rozumiem za bardzo Twojego pytania. Kino domowe czyta mi jedynie przez źródło hdmi jeżeli oto chodzi.
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
Skąd bierzesz sygnał (obraz i dźwięk), który z telewizora chcesz puścić na kino domowe (antena indywidualna z sygnałem analogowym, antena indywidualna z sygnałem analogowym DVB-T, antena zbiorcza, kablówka, kablówka z zewnętrznym dekoderem, satelita z modułem CI, satelita z zewnętrznym dekoderem, dysk twardy/pendrive podłączony do portu USB, strumień z Media Servera, itp., itd.)? Masz jakieś inne urządzenia oprócz KD i TV? Jak masz to wszystko podłączone? Nie możesz uzyskać żadnego dźwięku, czy tylko 5.1?
 

rosa1997

New member
Sygnał biorę z anteny kierunkowej DVB-T, na tej antenie są 2 telewizory. Innych urządzeń oprócz KD i TV nie mam podłączonych. Nie mogę uzyskać żadnego dźwięku z TV, a z płyty tylko przez 2 głośniki słychać. Mam to podłączone przewodem HDMI i przewodem Optycznym TOSLINK.
 
Do góry