Jak podłączyć telewizor LCD/plazmę do komputera/laptopa

kempa6

New member
Witam
Mam mały problem z podłączeniem DVD do TV
TV to LG 42LC41
DVD to Denver DRS-1908
Chciał bym aby normalne kanały były odtwarzane przez głośniki z dvd.
Moje jedno pytanie: jak to zrobić:D ??
Jakich użyć kabli i jak to ustawić, aby tak działało
 

WuWu

New member
Geno21 napisał:
Witam. Podłaczyłem HP Pavilona 6700 pod LCD Sharpa wszystko bylo ok, obraz troche uciety po bokach ale filmy wyswietlal perfect, chcialem te uciencia zlikwidowac i nie wyszlo:) teraz LCD wyswietla mi tylko tapete, a ikon i co gorsza filmow nie widac, dlaczego?

p.s. nie wiem jak wrocic do ustawien podstawowych :/

Mam dokładnie ten sam problem.
TV to sony E4050 a karta to Radeon 7500
Pracuje nad tym. Jak mi się uda, to dam znać.
Jakbyś Ty doszedł, to tez się odezwij. :confused:
 

ciahol

New member
hej

mam panasona 42py800P i lapka asusa model f3jc zakupielm sobie do niego z allegro kabelek dvi/hdmi i wszystko hula, obraz najlepiej ustawic by był wyswietlany tylko na jednym monitorze w tym wypadku tv, niestety nie umie sobie poradzci z tym jak wysiwetlac go w max rozdzielczosci..1920x... smiga mi na 1840x...i jest ok, dziwek polaczylem kablem typu jack/2xchinch i głos jest choc nieco słaby... sciagam filmy 720p i bede dalej testowal co i jak, jesli ktos ma jakies cenne wskazowki prosze o info :)
 

darkmajin

Member
Bez reklam
jak sciagasz 720p to ustaw 1280x768 .. nie bedzie upscalowac przez co nie stracisz jakosci ..

co do rozdziałki niemam pojecia czemu nie dziala fakt dziwne
dzwieku raczej nieda sie inaczej ... pozdrawiam
 

spasny

New member
kupuje na czasie sharpa 37x20e... i na dniach chcialbym kupic kabel (i podjechac do MM i sprawdzic czy wyciaga 1080p-slyszalem ze sa problemy). Czy jest sens wydawac 100 zł i wiecej jesli moj kabel bedzie dlugosci 1,5-2m? z tego co wiem raczej nie... moze mial ktos doswiadczenia z nizej wymieniony kablami? ktory kupic?

http://www.allegro.pl/item484766281_dvi_d_hdmi_full_hd_ofc_24k_dual_profesjonalny_2m.html

http://www.ceneo.pl/;0151299814-10.htm

http://www.allegro.pl/item480716123_kabel_hdmi_dvi_d_sound_image_2m_vivanco.html

http://www.allegro.pl/item482967595_kabel_hdmi_dvi_dual_link_2m_sound_image_vivanco.html

http://www.allegro.pl/item481933039_hdmi_dvi_d_2m_24k_dual_link_vivanco_fv_gw.html

Z gory dziekuje za porady;)
 

darkmajin

Member
Bez reklam
a koledzy z mm nie polecali ci jakiegos innego ktory "niema problemow" .. nie wiesz ze oni polecaja to czego maja duzo na magazynie ?

po drugie jakie miałby miec problemy jest full hd wiec taka rozdzielczosc wyswietla nie wierz w bajki...

kable sa takie same wszystkie róznia sie wygladem tylko jak chcesz wydawac 600 pln na kabel twoja sprawa przy cyfrowym sygnale itak nie zauwazysz róznicy miedzy tym za 5 a takim za 500

mam sharpa 46x20e i zadnych problemow z nim nie mialem i nie mam polecam ta serie chociaz terach chyba jest ta x2l ? x2e ? 100hz w podobnej cenie no niewiem juz sie nie interesuje tym tematem ;)
 

WuWu

New member
Geno21 napisał:
Witam. Podłaczyłem HP Pavilona 6700 pod LCD Sharpa wszystko bylo ok, obraz troche uciety po bokach ale filmy wyswietlal perfect, chcialem te uciencia zlikwidowac i nie wyszlo:) teraz LCD wyswietla mi tylko tapete, a ikon i co gorsza filmow nie widac, dlaczego?

p.s. nie wiem jak wrocic do ustawien podstawowych :/

Problem rozwiązałem.
Wystarczyło przeciągnąć otwartą na monitorze aplikacje kursorem poza prawy bok monitora i natychmiast pokazywała się na TV :D
Mając TV w drugim pokoju tego od razu nie dostrzegłem.
 

Sugar_beet

New member
Podłaczyłem JVC P80 pod mojego laptopa i teraz może ktoś może mi podpowiedzieć jak zrobić żeby obran na laptopie znikł? Przecież go nie potrzebuje jak mi się wyswietla na LCD. Dzięki
 

ivf

New member
z reguły laptopy mają gdzieś na klawiaturze przełączanie ekranów. sprawdź w instrukcji, jeśli nie znajdziesz to podaj model laptopa, może ktoś znajdzie.. ;)
 

ciahol

New member
mecze sie by odpalić PIP'a, moj tv py42800p i mam kablowke z tunerem HD z Vectry niech ktos poradzi czy da sie wogule i w jakis sposob podlaczy by to wszystko działalo, kablowka polaczona jest po kablu hdmi a jak zrobic reszte???
 

darkmajin

Member
Bez reklam
watpie zeby pip dzialal hdmi>D-sub zobacz w instrukcji czy mozesz wlaczyc go w takiej konfiguracji jezeli nie nic z tym sie nieda zrobic niestety :/
 

ciahol

New member
czyli pipa da sie odpalic tylko patrzac np, na dvd ?? czy byc moze zalatwic sobie drugi tuner i wtedy kombinowac...a przez euro badz zwykly kabel antenowy sie nie da? mam podlaczenie hdmi/hdmi
 
Ostatnia edycja:

albert438

New member
Witam! Mam plazmę Panasonica 42pv80 i chcę ją połączyć z laptopem po kablu d-sub. Jaki kabel wybrać?? Czy jest różnica długość/jakość, czy porostu nie ma znaczenia czy to będzie 2 metry czy 10metrów? Jakie bajery musi posiadać taki kabel (jakieś dławiki itp.). chodzi mi tylko o oglądanie filmów HD z kompa

A może lepszy obraz uzyska się jak podłącze lapka z tv poprzez przejściówkę d-sub - hdmi
 
Ostatnia edycja:

ivf

New member
nie ma takiej przejsciówki (d-sub -> hdmi) bo to zbyt różne sygnały (analogowy i cyfrowy), a kabel ze złączami D-sub bierz z rozsądkiem jakikolwiek, byle najkrótszy jaki potrzebujesz (to jest sygnał analogowy i długość kabla ma spory wpływ na jakość sygnału)
 

Gremted

New member
Witam!

Posiadam laptopa marki Compal z grafiką 9600 GT oraz 3m kabel HDMI. System operacyjny to Windows XP. Kablem obraz docięra do telewizora i jest taki jaki powinien być natomiast dźwięku jak nie było tak nie ma... mógłby ktoś doradzić gdzie mógłbym to ustawić?
 
Do góry