Jak podłączyć telewizor LCD/plazmę do komputera/laptopa

aniou

New member
aniou napisał:
Mam laptopa Sony VGN-FZ140E, który ma wyjścia d-sub (VGA) oraz s-video.
Chciałbym podłączyć go do telewizora LCD Toshiba 32' AV500PG, który ma takie wejścia wideo:
scart, hdmi, component ( wszystko jest ładnie rozrysowane na stronie producenta: wwwtoshiba-av.pl/TV/LCD/AV/20/32AV500PG - po www proszę dodać kropkę ;) )
Jaki kabel powinienem kupić, żebym mógł oglądać filmy i seriale w wysokiej rozdzielczości (720p)?
Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc i ewentualne linki do szukanego kabla na allegro.
Ja jeszcze raz wracam do mojego problemu.
Ogooglowałem się trochę i wiem, że podłączenie mojego laptopa z tym TV może nie być takie proste.
Po odrzuceniu wielu różnych możliwości znalazłem rozwiązanie, chociaż muszę przyznać, że jest trochę kosztowne, dlatego wolałbym się najpierw upewnić, że po zakupie wszystko będzie śmigać.
Oto ono:

Toshiba Dynadock - replikator portów
Port DVI do wysoko wydajnego połączenia z telewizorem lub monitorem. - Wyjście audio w trybie kanałów 7.1 zapewniające doskonałą jakość dźwięku. - Wyposażona w sześć portów USB 2.0 i jeden port Ethernet. - W zestawie zasilacz prądu przemiennego, , kabel USB, podręcznik szybkiego startu, dysk CD z oprogramowaniem i podręcznikiem użytkownika. - System Windows Vista Basic.1 port DVI, rozdzielczość: do UXGA (1600 x 1200), kolor 24-bitowy; 1 port 10M/100M; Zasilanie prądem przemiennym; Port szeregowy; 1 port S/PDIF, obsługa audio w konfiguracji kanałów 7.1 przez port S/PDIF6 portów, przedni port USB dostarcza zasilanie, nawet jeśli komputer jest wyłączony
link (proszę dodać kropkę po "www"):
wwwceneo.pl/1127558

Teraz czas na lamerskie pytanie: Jak wcześniej pisałem, w swoim laptopie nie mam wyjścia dvi, więc czy jak kupię taką stację dokującą, podłączę ją do kompa i później połączę ją kablem dvi-hdmi z telewizorem LCD, to wszystko będzie działać?
Byłbym wdzięczny za szybką odpowiedź.
 

Glaniu

Member
Zmien rozmiar pulpitu HDTV

Czesc
Podlaczylem PC z karta nVidia 8800GTX do Samsunga 40 HDTV i wszsytko ok tylko zjadlo brzegi pulpitu . Probowalem ustawic to zmiana rozmiaru pulpitu HDTV ale nie ma reakcji co moze byc??? (sterowniki karty najnowsze)

Pozdrawiam
Glaniu
 

ragnall

New member
Posiadam LG32LC52, do tej pory używałem kabla komputerowego D-sub, zero problemów.
W przypływie weny twórczej zaryzykowałem i kupiłem kabael HDMI i przelotkę na DVI. Mój tv ma dedykowany port HDMI opisany jako DVI/HDMI. Po podłączeniu obraz mnie zaskoczył. Różnica w jakości jest wyraźna i rzucająca sie w oczy - kontrast i kolory są dużo wyraźniejsze, kontury ostrzejsze, filmy x264 miodzio.
Gdy na próbe podłaczyłem do drugiego portu (bez notki DVI) w każdej rozdziałce mam overscan i uciete boki.
Na dedykowanym porcie nie ma tego problemu o ile używam rozdzielczości "bezformatowej" tzn nie z rodziny HDTV.
Używam karty nvidia i w jej ustawieniach jest możliwośc przesyłu sygnału w standardzie 720p czy 1080p. Obraz po tym jeszcze zyskuje na jakości, co więcej, w menu telewizora pojawiają się dodatkowe opcje jak głębia czerni. Niestety w kazdym trybie HD nawet przez to złącze, mam ucięte boki /overscan/. Tv nie ma opcji jego regulacji :(
Jak puszczę 720/1080p to w kompie mam ocje kompresji overscana i zmniejszenia rozdziałki, tyle że w 1080 rozdzielczość jest za duża - za małe czcionki no i widać skalowanie (tv ma matryce hdredy), a w 720 musze zmniejszyć na tyle że wszystko się wielgachne wydaje. No i obraz jest skalowany w górę - również strata jakości a ddatkowo filmy hd się nie mieszczą. Trochę to dziwne.
Udało się komuś puścić sygnał 720p tak by nie cięło ramki w tv??
 

fiii

New member
Mam oczywiście banalne pytanie ,ale jestem początkującą w tych sprawach;)
Kupiłam plazmę Panasonic TH 37 PV 80 i chciałabym do niej podłączyć laptopa Dell M 6300 precision o karcie graficznej NVIDIAŸ QuatroFX 1600M.
Laptop ma Złącza
1 x DVI
1 x VGA
1 x RJ-11
1 x RJ-45
1 x S-Video
6 x USB 2.0
1 x Mikrofon
1 x Słuchawki
1 x Smart Card
1 x FireWire (1394)
1 x ExpressCard 54
a Plazma ma:
Gniazdo kart SD/SDHC: jest
Wejścia HDMI: 3 (tył)
Kompozytowe wejście wideo: AV3: typu RCA x 1 (przód)
Wejście S-Video: AV3: Mini DIN, 4-pinowy(przód)
Wejście audio (dla wideo): AV3: gniazda typu RCA (L, R)(1 zestaw, przód)
Wejście monitorowe PC: mini D-sub, 15-pinowe x 1 (tył)
Komponentowe wejście wideo: gniazda typu RCA x 3 [Y, PB, PR](tył)
Wejście audio (dla HDMI, PC,Component): gniazda typu RCA (L, R)(1 zestaw, tył)
21-pinowe wejście/wyjście: AV1: wej./wyj. AV, wej. RGB,Q-Link (tył), AV2: wej./wyj. AV, wej.S-Video, wej. RGB, Q-Link (tył)
Wyjście monitorowe: gniazda typu RCA (L, R) (1 zestaw tył)
Wyjście audio: gniazdo słuch. (x 1 przód)

Sorki za trochę długie wyliczenia , ale jakim kablem to najlepiej połączyć?
Chciałabym robić prezentacje zdjęć no i oglądać filmy oczywiście.
Pozdrawiam i dzięki z góry
 

Harry1986

New member
Witam.

Mam telewizor LCD 32LG5000 i podłączyłem pod niego laptopa HP dv6710ew poprzez złącze HDMI (kabel HDMI-HDMI) i tu pojawia się problem......

Otóż maksymalna rozdzielczośc jaką moge uzyskać na LCD to 1024x768 :confused:.
Standardowa rozdzielczośc na jakiej pracuje wyswietlacz w laptopie to 1280x800 (karta graficzna GeForce 8400M GS)

Chciałem ogladać filmy w rozdzielczości 720p, ale co z tego skoro rozdzielczość na telewizorze jest niska :/

Przeczytałem posty, szukałem - niestety nie znalazłem rozwiązania.
 

Sugar_beet

New member
Witam,
Zakupiłem ostatnio TV LCD JVC 37P80 i moje pytanie brzmi jak go podłączyć pod laptopa HP konktretnie model NX7400 zakupionego z jakies 1,5 roku temu. ( jaki kabel?)
Dzięki z góry za odpowiedź
 

edelman

New member
Witam,
Zakupiłem sobie kabel D-sub. Podłączyłem nim laptop z LCD 32' LG 6000. Wszystko ładnie lata tylko jeden mały szkopuł, nie mam obrazu podczas oglądania filmów Divixów, głos jest, wszystko ładnie, ale gdzie obraz?
Może ktoś mi pomóc?
pozdrawiam
 

davidian

New member
Posiadam Toshibe 42 z 3030 zakupilem kabel dvi-hdmi, w kompie zamontowana karta graficzna posiadajaca 2 x dvi GF 7900 GS.

Mam monitor 17 Samsung jak wiadomo natywna rozdzielczosc 1280x1024.

Czy jest taka mozliwosc a jezeli tak to jak zrobic zeby na LCD Samsung miec rozdzielczosc 1280x1024 a na tosi 1920x1080 (wyswietlac np pulpit) probowalem roznych rozwiazan i niestety nie udaje mi sie to :(

Dzieki za sugestie
 

viktorgrotzky

New member
Witam wszystkich i przepraszam za OT.

Przewertowalem wszystkie strony tego dzialu i zastanawia mnie dlaczego wiekszosc osob nie potrafi przeczytac tego co zostalo napisane wczesniej. Wiele problemow i ich mozliwych rozwiazan jest juz opisanych.
Zmarnowalem duzo czasu na czytanie wciaz powtarzajacych sie postow.
Na innych forach dawno lecialy by ostrzezenia i bany.

Najbardziej denerwuje mnie to ze niektorzy nie potrafia znalezc sobie w google nazw i opisow zlacz. Czy to takie trudne poswiecic kilka minut na edukacje(zacznijcie od instrukcji obslugi)?


Pozdrawiam myslacych
 
Ostatnia edycja:

t.y.

New member
Witam wszystkich,

Od pewnego czasu walczę z moim telewizorem, żeby móc oglądać na nim filmy z kompa. Problem polega jednak na tym, że chcę ustawić rozdzielczość monitora na 1280x1024, a telewizora 640x480. Mimo prób, nie udało mi się ustawić różnych rozdzielczości dla tych odbiorników.

Telewizor to SHARP LC-20S5E-BK 20" przez D-SUB
Monitor LG 795FT CRT 17" przez D-SUB
Grafika GF8800GT 2xDVI

Najnowsze stery do grafy.

Telewizor mam podłączony kablem D-sub->D-sub, przez przejściówkę DVI-DSUB. Monitor również przez przejściówkę DVI-DSUB. Kiedy dam klonowanie obrazu i roz. 640x480, to obraz jest na CRT i na TV, lecz próba zmiany rozdziałki na większą kończy się wyłączeniem TV. Brakuje mi poprostu takiego trybu wyświetlania, żeby dwa odbiorniki ustawić niezależnie jeden od drugiego. Może da radę zrobić to jakimś zewnętrznym programem?

Drugie pytanie dotyczy dźwięku. Aktualnie mam rozgałęźnik w gnieździe audio na k. dźwiękowej (Soundblaster Audigy) i sygnał puszczony na głośniki komputerowe oraz na wejście audio w TV. Zdaje to ezgamin bo słyszę co się dzieje na ekranie TV, ale przy okazji słyszę oczywiście też różne inne dźwięki z XPka i foobara. Pytanie brzmi, czy mogę wykorzystać zintegrowaną dźwiękówkę do puszczenia sygnału na TV tak żeby słyszeć tylko filmy, a inne dźwięki przez audigy do głosników pc?

Każda porada mile widziana;)
Pozdrawiam
 

madziulex

New member
toshiba + lg

Dzień dobry.

Mam problem, może ktoś mi tu pomoże, nie wiem czy zadaję to pytanie pod dobrym wątkiem:???:, chodzi o to, że chciałam podpiąć pod LCD LG 32LC52 laptop Toshiba Satellite P100 - 429. Nie orientuję się zupełnie, więc najlepiej wytłumaczyć mi od podstaw,,, jaki kabel, żeby było jak najlepiej z obrazem i z dzwiękiem:) Będę wdzięczna !!;) pozdrawiam
 

viktorgrotzky

New member
Przeczytaj instrukcje telewizora, zapewne bedzie cos o podlaczaniu tv do pc.
Sprawdz jakie masz zlacza w laptopie. Poczytaj troche ten dzial. I jesli czegos nie bedziesz wiedziec mysle ze z checia Ci ktos pomoze.
 

madziulex

New member
Dziękuję. Sprawdziłam, w komputerze mam jedno złącze RGB, i jedno HDMI (tak piszą na oficjalnej stronie toshiby) nic więcej nie ma. Natomiast w instrukcji tv piszą żeby podpiąć kabel do gniazda RGB i jeszcze do audio. mam taki jeden kabel z końcówkami takimi które pasują pod oby dwa RGB i w kompie i w tv, podłączyłam, ale na ekranie było napisane, że nie ma sygnału:/ więc pewnie trzeba podłączyć pod to gniazdo hdmi jakiś kabel hdmi z jednej str a z drugiej RGB! Tak? ale co z tym audio jeszcze? czy to ma być zwykły jack? :???::???:

Rf - antenowe
AV - wejście
S - Video
Component(Y,Pb,Pr)
Scart 1
Scart 2
Hdmi/Hdcp(480i/480p/576i/576p/720p/1080i/1080p)
Rgb D-Sub (15pin)

Takie złącza posiada mój Tv, a laptop jak wczesniej napisalam jedno HDMI, i jedno RGB... jaki kabel najlepiej kupić?? Proszę o odpowiedź, bo naprawde nie mam skad wziąc takich informacji...:(
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
trzeba tylko umieć szukać...

HDMI to sygnał cyfrowy - zarówno dźwięk i obraz i takie rozwiązanie będzie najlepsze, o ile kupisz znośny kabel i laptop nie będzie robił problemów z rozdzielczością/odświeżaniem
 

fenix2

New member
Witam,

Uffff przebrnołem przez całe 30 stron tego topicu !! Ale muszę zapytać.

Zamówiłem już tego LCD'ka Toshiba 32R3500 czekam na kuriera.
Moje pytanie brzmi jak wygląda sprawa podłączenia go do kompa ??
Czy wyświetla natywną rozdzielczość ? Jak wygląda sprawa z DHCP ??
Czy mogę oglądać na nim filmy z laptopa w HD ?
Mój laptop to Asus F3Tc, Thurion X2 1,8GHz, 2 GB RAM, Karta GeForce Go 7300 z 2 wyjściami D-SUB i DVI-D.
Jakiego programu użyć najlepiej do odtwarzania HD i jakich kodeków??
Bo SubEdit Player jakoś sobie nie radzi z HD, obraz jest jakiś poszarpany występują Atefakty.

Chce kupić przejściówkę z DVI -> HDMI ??
Jak wygląda sprawa jakości i czy da się grac w gry na tyl LCD ??
Jak sprawdzić czy wyjście DVI w lapku obsługuje DHCP??

I jeszcze jedna sprawa w instrukcji do LCD jest napisane cytuję:
"Łączność z PC:
Tryb PC dla HDMI - TAK"
Co to oznacza ??

Bardzo proszę o radę i dziękuje z góry!!
 

simpsonek

New member
hmmmm

oki ja tez przebrnalem ale niestety nie znalazlem odpowiedzi wiec prosze o ratunek.... toshiba 32' regza vs pc hmmm...... kupilem kabelek dvi - hdmi dvi do karty graficznej a hdmi do tv oczywiscie do wejscia pierwszego bo jest cyfrowo-analogowe a drugie tylko cyfrowe.... wlaczam kompa i wszystko jest ok... pojawia mi sie bios w odpowiedniej rozdzielczosci na obu ekranach nastepnie pasek ladowania windowsa tez na obu ekranach po czym tv dalej jest czarne tak jakby nie bylo sygnalu... w komppie mam ustawione ze drugi monitor wlaczony i poszerzony pulpit... komp tv wykrywa i nie ma teoretycznie problemu wedlug niego... natomiast tak jak mowie tv "niet" aktualizacje sterownikow nie pomogly co dalej pomocy :p:p:hmm:
 

fenix2

New member
simpsonek napisał:
oki ja tez przebrnalem ale niestety nie znalazlem odpowiedzi wiec prosze o ratunek.... toshiba 32' regza vs pc hmmm...... kupilem kabelek dvi - hdmi dvi do karty graficznej a hdmi do tv oczywiscie do wejscia pierwszego bo jest cyfrowo-analogowe a drugie tylko cyfrowe.... wlaczam kompa i wszystko jest ok... pojawia mi sie bios w odpowiedniej rozdzielczosci na obu ekranach nastepnie pasek ladowania windowsa tez na obu ekranach po czym tv dalej jest czarne tak jakby nie bylo sygnalu... w komppie mam ustawione ze drugi monitor wlaczony i poszerzony pulpit... komp tv wykrywa i nie ma teoretycznie problemu wedlug niego... natomiast tak jak mowie tv "niet" aktualizacje sterownikow nie pomogly co dalej pomocy :p:p:hmm:
Simpsonek Masz tą Tośkę co ja ?? 32R3500 ja chyba jutro kupie kabel DVI-hdmi i zobaczę co i jak.
Spróbuj jeszcze ustawić TV jako głowny i jedyny ekran jak również w opcjach TV ustaw że na wejściu HDMI masz PC !! Spróbuj jak coś jeszcze drugie wejście HDMI !! Telewizor używa sygnału DVI cyfrowego wieć niewiem po co ci to cyfrowo-analogowe. Przyczyną może być też kabelek chyba potrzeba mieć Dual-link czyli DVI-D (24+1). Spróbuj też różne ustawienia częstotliwości i rozdzielczości. A jakie masz gniazdo DVI w kompie, jaki rodzaj ??

Jakoś to forum śpi. Dużo pytań mało odpowiedzi. :roll:
 
Ostatnia edycja:

simpsonek

New member
hmmmm

:hmm: ustawilem i zniklo wszystko na szczescie po 15 sekundach wraca do normalnosci.... co wiecej odpialem calkowicie monitor glowny zostawilem tylko tv podpiete do wejscia w karcie dvi-d i taki tez mam kabel a przy tv hdmi i nic... przepialem rowniez pod drugie wyjscie i dalej po pasku windowsa wylacza sie obraz i nic :( niestety.... co wiecej w opcjach hdmi w tv mam wszystki formaty dostepne prucz wlasnie pc bo jak sie domyslilem chodzi o te opcje wyswietlania obrazu super live 1 itd... karta radeon 9200 nie jest to wypas ale chyba powinno dzialac jestem juz skrajnie wyczerpany a w dodatku sie na tym nie znam a moze nie znalem bo po tych 30 stronach to sie wiecej niz w szkole nauczylem :krol:..... a tv mam toshiba 32AV500 prawie to samo
 
Ostatnia edycja:
Do góry