Jak podłączyć telewizor LCD/plazmę do komputera/laptopa

buqers

New member
Witam mam telewizor Panasonic TH42PV8P i laptopa LG, który ma wyjście telewizyjne (S-Video), wyjście monitorowe D-Sub. Jak to teraz podlaczyc do telewizora i w ogole czy jest sens takiego polaczenia z takim komputerem. Karta grafiki nie wiem jakas 955 zwykła i 512ram. Niby nie ma tego DVI ani HDMI ten laptop ale patrzylem, że sa jakieś przejściówki do tego..... Możecie mi napisac co zrobić, bo nie wiem :(

Chce podlaczyc go do ogladania DVD oraz czasem divixow. Czy lepiej kupić dobre dvd?
 

shwp

New member
problem

Witam
mam nastepujacy problem mam w domu telewizor SHARP AQUOS 20" podlaczylem go do kompa kablem d-sub z DVI (karta 8800gt) i w czasie ogladania filmow jesli cos szybko sie dzieje zostaja przez chcwile na ekranie slady po szybkim ruchu(np. ktos machnie kijem to za kijem pojawia mi sie kilka takich cieni po nim). Nie wiem czy to wina kabla czy TV czy czegos jeszcze:/
Bardzo prosilbym o pomoc!!
 

elpik

New member
witam:)
mam pytanie jak podlaczyc moj telewizor z moim PC tak abym mogl ogladac na TV filmy HD
televizor: samsung le40r73bd
pc: karta graficzna gforce 8800gtx

le40r73bd,6869-550px.jpg


8800gtx-1.jpg
 

santok

New member
d-sub

Witam mam proglem podłanczam laptopa z telewizorem lcd samsung złączem d-sub i cokolwiek włącze to obraz jest zielony na lcd na początku co jakiś czas wskakiwał normalny obraz a potem tylko zielony ruszałem kablem i nic niewie co jest grane.
 

nasty79

New member
LG 42LF75 plus dell z 8600gt

Dzień dobry.
Problem na jaki trafiłem z podłączeniem to max rozdzielczość 1024x 768.
Z laptopa mam wyjście d-sub. w telewizorze wszystkie bez DVI.
Proszę powiedzcie mi w jaki sposób mogę uzyskać wyższą rozdzielczość na TV, kiedy próbuję wycisnąć coś więcej pojawia się brak sygnału.
 

drChaos

New member
elpik napisał:
witam:)
mam pytanie jak podlaczyc moj telewizor z moim PC tak abym mogl ogladac na TV filmy HD
televizor: samsung le40r73bd
pc: karta graficzna gforce 8800gtx

nie czytałes instrukcji tv /albo czytałes "po łebkach/, producent telewizora wskazuje ze wskazane jest podłaczenie tv do komputera przez złacze D-sub /tv/- zwroc uwage na tylny panel telewizora i podpis pod wejsciem D-Sub. Na karcie masz dwa wejscia cyfrowe DVI, wiec musisz poszukac takiego przewodu. Mozesz podłaczyc rowniez przez HDMI -DVI i ustawic klonowanie w panelu NVIDII.
Nawet przewodem S-video to zrobisz.
 

PIOCHU-M

New member
olka napisał:
No wiec wlasnie chodzi o to ze nawet poprzez powerStrip nie da sie nic zrobic, przynajmniej w moim przypadku - jakakielwiek rozdzielczosc ustawie to zmienia sie tylko jakosc obrazu (w zadnycm z przypadkow nie jest idealna, raczej kiepska niz dobra) i w kazdym przypadku obraz nie miesci sie na matrycy TV LCD.

Ani 800x600 ani 1366x768 ani posrednie nic nie zmieniaja w wielkosci obrazu - jedynie w jego jakosci....

Przeleciałem cały post i o podłączeniu laptopa do TV poprzez kabel HDMI-HDMI wiele się nie dowiedziałem, a wręcz wychodzi na to, że to nieciekawe rozwiązanie do oglądania filmów z laptopa na TV (coś o HDCP), wypowiedzi na ten temat praktycznie nic nie wnoszące.
Teraz się zastanawiam czy zakup przeze mnie laptopa DELL 1525 z wyjściem HDMI (właśnie na niego czekam) był dobrym rozwiązaniem by połączyć się do HDMI mojego 40' LCD Sony Bravia?
 

Loro

New member
HDMI przez amplituner

Laptop z wyjściem HDMI podłączam do TV sony (HD-ready) kablem HDMI-HDMI uzyskuję na TV rozdzielczość 1360/768 obraz jest ok. Jeżeli jednak laptop podłączę do amplitunera Yamaha RX-V661 przez HDMI, a następnie z amplitunera (HDMI-out) do TV też po HDMI to robi się sygnał 720p lub 1080i obraz jest dużo gorszy, nie mogę w żaden sposób uzyskać rozdzielczości 1360/768. Czy to wina amplitunera? a może coś innego?
Co można zrobić aby amplituner pozostawił 1360/768?
 

blank

New member
Witam

Szanowni forumowicze posiadam karte graficzną GF Galaxy GeForce 7600GS 256MB 1.2ns Zalman Edition,chce podłączyć jednocześnie kompa i tv

Proszę o informację jak podłączyć monitor LCD LG L226W i jednocześnie TV LCD Toshiba 37" x3000? Komp podłaczony jest kablem DVI pod
DVI-I Dual-Link myslałem, że jak podłącze kabel DVI - HDMI pod TV do DVI-I Single-Link będzie spokojnie odbieral, ale niestety. Co zrobić, żeby nie przełączać obydwoma kablami, tylko jednocześnie odbierć LCD Kompa i LCD TV.

Dziękuje

Pozdrawiam
 

g681

New member
Witam ! a jak jest ze stronami internetowymi po podłaczeniu do tv np. 32-calowego lcd jakiegos sredniej klasy..chodzi mi o to czy da sie czytac cokolwiek ( czy widac normalnie tekst ) czy niema problemu przez rozdzielczość :)Prosze o odpowiedz :) Pozdrawiam
 

koven

New member
blank napisał:
Witam

Szanowni forumowicze posiadam karte graficzną GF Galaxy GeForce 7600GS 256MB 1.2ns Zalman Edition,chce podłączyć jednocześnie kompa i tv

Proszę o informację jak podłączyć monitor LCD LG L226W i jednocześnie TV LCD Toshiba 37" x3000? Komp podłaczony jest kablem DVI pod
DVI-I Dual-Link myslałem, że jak podłącze kabel DVI - HDMI pod TV do DVI-I Single-Link będzie spokojnie odbieral, ale niestety. Co zrobić, żeby nie przełączać obydwoma kablami, tylko jednocześnie odbierć LCD Kompa i LCD TV.

Dziękuje

Pozdrawiam
Jak napiszesz zrozumiale w czym jest problem to może ktoś odpisze. W każdym razie powinno działać.

Witam ! a jak jest ze stronami internetowymi po podłaczeniu do tv np. 32-calowego lcd jakiegos sredniej klasy..chodzi mi o to czy da sie czytac cokolwiek ( czy widac normalnie tekst ) czy niema problemu przez rozdzielczość :smile:Prosze o odpowiedz :smile: Pozdrawiam

Nie wiem jak na 32 calach przy 720p czy zbliżonej, ale na 37" 1080p obraz jest bardzo ładny i czytelny. Z ok 2 metrów część stron czytam bez problemu inne powiększam "ctrl" + "+"
 

PermBan

New member
A myślał ktoś już o "wybebeszeniu" DVI (piszę o kablu DVI > HDMI) i wpięciu się w kable sygnałowe Audio. Po dośC długich poszukiwaniach w necie niczego podobnego nie znalazłem, bo sam mam kłopot z wymuszeniem głosu w Samsungu.

ps.
Ati X1950XT AGP + Samsung LE40M87BDX/XEU

ps.2
Obrazem (póki co) też jakoś szczególnie nie jestem zachwycony 1080i max, ale w niebieskiej ramce >> 720p OK - dźwięku !!BRAK!! :x
 

zbyszekl17

New member
Witam posiadam tv Panasonic TH-42PV80P i chciał bym go podłączyć do komputera w którym mam karte gf 5200 FX posiadającą wyjśćie dvi, podłączyłem przez kabel dvi-hdmi, sciągnełem najnowsze sterowniki ze strony producenta w ustawieniach karty graficznej probowałem rożnych ustawien na tv cały czarny komputer rozpoznał telewizor mozna zmieniac mu ustawienia ale dalej nic to nie daje dalej ciemno prosze o pomoc
 

ptr3009

New member
Przyszedł czas na podłączenie mojego tv lcd hd ready Toshiba 32R3500 do PC. Karta graficzna to Ati Radeon X1600 Pro z wejściem m.in. DVI.
Kupuję kabel hdmi-dvi i idzie on przez ściane do tv. Jak np. chcę odpalić film z pc, a wspomniany wcześniej tv jest w drugim pokoju, to jak operuje się kursorem myszki nie widząc ekranu?
Podłączał już ktoś ten model do PC?
 

Mikez

New member
kubaa napisał:
Witam mam tv Samsung LE32R82B i kartę gf8600gt z dwoma wyjsciami hdmi
Podłączyłem tv pod pc kabelkiem hdmi - dvi ->wszystko ok
mam jednak problem z dzwiekiem
uzylem kabelka mini jack - 2 cinch. podlaczylem tak jak w instrukcji tv( probowalem chyba wszystkie mozliwe kombinacje gdzie pasowal cinch:) ) a dzwieku nadal nie mam, grzebalem w ustawieniach tv i nic.
koncowke mini jack podłączyłem do zintegrowanej karty dzwiekowej
ma ktos jakis pomysl??

Witam, mam dokładnie ten sam problem, tyle że mój TV to Samsung LE40R86BD, a grafika GF 8600GE (ale mniejsza z tym, bo problem jest z dźwiękiem, a nie obrazem). Obraz mam podłączony przez D-SUB, dźwięk natomiast chciałem podłączyc kablem stereo mini jack - 2x RCA (cinch). I nic. Ma ktoś jakiś pomysł, bo szczerze mówiąc oglądanie filmów na TV z dźwiękiem tylko z prawej strony (tam stoi pc) mi się nie widzi... W ostateczności zostaje przedłużacz mini jack i głośniki z pc przeniesione pod tv, ale mam nadzieję, że ktoś wie jak przesłać dźwięk z pc do telewizorów Samsunga...?

BTW co to za wejście audio znajduje się na tylnim panelu LCD, zaraz obok d-sub? I jaki kabel potrzeba żeby podłączyć z nim pc? Zdjęcie panelu: ecranlounge.com/photos/le40r73bd,6869-550px.jpg
 

ontheair79

New member
Mikez napisał:
Witam, mam dokładnie ten sam problem, tyle że mój TV to Samsung LE40R86BD, a grafika GF 8600GE (ale mniejsza z tym, bo problem jest z dźwiękiem, a nie obrazem). Obraz mam podłączony przez D-SUB, dźwięk natomiast chciałem podłączyc kablem stereo mini jack - 2x RCA (cinch). I nic. Ma ktoś jakiś pomysł, bo szczerze mówiąc oglądanie filmów na TV z dźwiękiem tylko z prawej strony (tam stoi pc) mi się nie widzi... W ostateczności zostaje przedłużacz mini jack i głośniki z pc przeniesione pod tv, ale mam nadzieję, że ktoś wie jak przesłać dźwięk z pc do telewizorów Samsunga...?

BTW co to za wejście audio znajduje się na tylnim panelu LCD, zaraz obok d-sub? I jaki kabel potrzeba żeby podłączyć z nim pc? Zdjęcie panelu: ecranlounge.com/photos/le40r73bd,6869-550px.jpg

Witam
mam ten sam problem ale z SONY KDL-40W4000. (próbowałem z Samsungiem u sąsiada jest tak samo) Dźwięk podłączony z laptopa do tv kablem stereo mini jack - 2x RCA (cinch). Nie działa! Nie znalazłem w opcjach telewizora żadnych ustawień wyboru źródła dźwięku. albo jestem ślepy... może ktoś miał podobnie?? pozdrawiam
 

dario135

New member
witam
mam problem podpiolem laptopa do mojego panasa th42pz800 kablem vga i pojawila mi sie tylko tapeta z kompa zadnych ikon ani przegladarki inter nic,
podczas startu komputera pojawia sie na chwile napis windows ale po chwili z nika a jak juz komp sie odpali mam tylko tapete
prosze o pomoc
 

Tom@FK

New member
praca w Windows w 1080p

Witam i pozdrawiam Wszystkich.

Prosze o odpowiedz na kilka pytan
1. Czy jest sens wymiany komputerowego panela LCD 24" o rozdzielczosci 1920x1200 na telwizor LCD FULL HD 40" (lub wiekszy) ? Po przeczytaniu 26 stron tego tematu zauwazylem, ze kilku osobom udalo sie uruchomic Viste w rozdzielczosci 1920x1080, ale tak naprawde nikt nie pochwalil sie wrazeniami z pracy w tym trybie. I nie chodzi mi w tym momencie o ogladanie filmow tylko o prace w Viscie na telewizorze FULL HD w rozdzielczosci 1920x1080 w odleglosci ok 3m. Czy ikony pulpitu i czcionka ekranowa jest wystarczajaco ostra do pracy np w takim Wordzie ? Rozumiem ze wiele zalezy od modelu TV, prosze o wymienienie chociaz jednego na ktorym rezultat jest dobry lub bardzo dobry.

2. Zakladajac ze kupie sobie bardzo wydajna karte graficzna (GF 280 GTX, Radeon HD 4870 X2) ktora plynnie obsluguje gry w wysokich rozdzielczosciach, czy moze mi ktos potwierdzic ze bede mogl uruchamiac gry w rozdzielczosci 1920x1080 ? Moze udalo sie to komus na starszych modelach np 8800 gt , gts , 9600 , 9800 gtx ?

3. Z tego co tu wyczytalem jedyne sensowne podlaczenie karty grafiki do telewizora to DVI - HDMI, jako ze jestem kompletnie zielony w tym temacie ... sa takie kable o dlugosci powyzej 3m ktore pozwola mi na prace w tej rozdzielczosci ? (kable dvi-hdmi znalazlem, niestety nikt nie byl w stanie potwierdzic mi ze beda pracowaly z sygnalem 1080p) tu oczywiscie licze na jakas sugestie :)

4. Jezeli w ogole takowy TV istnieje ... czyli pozwaljacy na komfortowa prace z komputerem w 1920x1080 - prosze o podanie konkretnego modelu.
 

amdjurczuk

New member
Odpowiadam na problem z dżwiękiem na LCD

Otóż problem tkwi nie w TV lecz w karcie graficznej a w szczególności grupy NVIDIA 8***. Ja mam identyczny problem TV- SAMSUNG LE40M87BD i karta PALIT 8600 GT. Sygnał Video wysyłany przez karte do wejścia HDMI telewizora nie jest kompatybilny i odbierany jest również jako przekaz AUDIO DIGITAL i telewizor nie przechodzi w tryb odbioru AUDIO ANALOG gdzie podłączacie osobnym przewodem JACK-2 * RCA do TV dżwięk z karty dżwiękowej. Wymiana sterowników nic nie da. Sprawdżcie na innych kompach z kartami nie NVIDIA powinno być ok. Zostaje tylko podłączyć dźwięk do innego odbiornika audio a na tV mieć tylko wizje. POZDRAWIAM.
 

mriemer

New member
dario135 napisał:
witam
mam problem podpiolem laptopa do mojego panasa th42pz800 kablem vga i pojawila mi sie tylko tapeta z kompa zadnych ikon ani przegladarki inter nic,
podczas startu komputera pojawia sie na chwile napis windows ale po chwili z nika a jak juz komp sie odpali mam tylko tapete
prosze o pomoc

Prawdopodobnie w ustawieniach ekranu twojego laptopa masz zaznaczone że twój monitor główny to monitor laptopa (wtedy na tv pozostaje tylko tapeta) żeby cokolwiek widzieć na ekranie tv, wystarczy przeciągnąć jakieś okienko poza ekran laptopa z prawej lub lewej strony, wtedy możesz juz go powiększyć na cały ekran.
W ustawieniach ekranu mozesz także ustawić że na obydwu ekranach będzie wyświetlane to samo. Sprawdż również ustawienia twojej karty graficznej.:)
 
Do góry