Jak podłączyć telewizor LCD/plazmę do komputera/laptopa

ernestus

New member
ernestus napisał:
Witajcie, ja mam następujący problem.

Posiadam telewizor lcd panasonic lx80p, oraz laptopa z kartą grafiki GMA965 ( x3100). Popiąć to chciałem razem kablem d-sub, jednak po podpięciu nie mogę ustawić rozdzielczości hd ready, chodzi w 1024x768, format 16:9, niby obraz jest na calym lcd, filmy wyglądają bdb, ale w windowsie widać troszek nieostrość obrazu. Któryś z użytkowników podpiął może taki zestaw w rozdziałce 1366x768? z góry dzięki i pozdrawiam

Chciałem jeszcze dodać że podłączyłem laptopa do jakiegoś starszego modelu LG, chyba z 2006 roku, wyskoczyła lista rozdzielczości, dużo krótsza niż na moim panasie, jednak była wśród nich 1366x768. takze to nie wina kabla...
 

tomnaw2000

New member
mam pytanie
czy jesli podłącze LCD z laptopem poprzez kabel HDMI - DVI bede mial jednoczesnie obraz i głos, bo narazie mam polaczenie kablem DCI do gniazda pc w tv obraz jest ale glosu brak
 

kolokilko

New member
Podobny problem

leszekmw napisał:
no to i ja sobie pozwolę zapytać bo już mi się kręci we łbie wszystko , tym bardziej że nie mam wiekszego pojęcia o komputerach.

telewizor jvc 32p80 , laptop acer z przed trzech lat..bez wyjścia hd. generalnie mam go podłączonego do tv , wszystko widać , zdjęcia z płyt , filmy , internet...ale nie mogę grać w gry...nie weim czy wszystkie ale na przykład age of empaire/to taka stara świetnagierka/ włącza mi się tylko czołówka , wstęp do grya potem mam już tylko dźwięk i czarne tło ..i co z tym robić??
laptop jest podłączony przez wyjście na monitor /pci?/ , nie ma innych wyjść....

Mam problem z podłączeniem mojego Acer-a Aspire 3690 z grafiką Mobile Intel(R) 945 Express Chipset Family przypuszczam ze to zintegrowana. mam kabel S-video z przejściem na Euro, jak podłączam do telewizora widze tylko czarno białą tapete z pulpitu i nic więcej próbowałem znaleźć jakieś opcje jak np:współczynnik proporcji czy przełączenie na PAL w kilku rodzajach.
Przeczytałem już kilka postów na różnych forach i nie ma wzmianki o tego rodzaju problemie a tobie działa.
Czy używałeś jakiegoś programu pomocniczego do skonfigurowania tego połączenia czy może coś jeszcze innego trzeba???
Proszę o pomoc!!!
 

damek

New member
Problem z filmami po DVI -> HDMI

Witam

Podłączyłem plazmę Panasa z kompem przeewodem DVI -> HDMI ale o długości 10m. Wszystko śmiga elegancko, obraz fajny, ale podczas oglądaniu filmów (głównie przy dynamicznych scenach) pojawia się brak synchronizacji klatek - widać wyraźnie pasek (granicę) poprzedniej i następnej klatki, która się przesuwa z góry na dół. W obydwu odbiornikach mam ustawione 60Hz i wszystko powinno być ok, ale na monitorze tego efektu nie ma a na tv jest. Strasznie wkurza... Ma ktoś remedium?

Pozdrawiam
 

ph14

New member
problem z połączeniem

Witam, jestem nowym użutkownikiem tego forum, i z tego co zdążyłem zauważyć jeszcze nikt nie spotkał się z takim problemem jak mój...
Podłączyłem LCD 32' HD ready pod PC przez kabel DVI-HDMI, śmigało świetnie na rozdzielczosci 1368x766, pełny idealny obraz. Karta GF8600GT tv- daewoo z panelem samsunga.
Ostatnio zmieniłem format obrazu w trakcie oglądania tv na 4:3(zeby miec niespłaszczony obraz z anteny) i po włączeniu PC( pracuję w trybie dualview) na dużym ekranie obraz zwęził się po bokach, takjakby dopasowując się do trybu 4:3 ( czarne pasy bo bokach). Po zmianie skali w tv na 16:9 i przejściu na tryb dualview pasy pozostały...Próbowałem już wszystkiego z zainstalowaniem najnowszych sterów i programiku power strip- dalej bez zmian.
Dodam tylko,że gdy zmieniam rozdzielczości na LCD nawet na 1368X766 to widać zmiany w obrazie ale wszystko odbywa się w tym" pomniejszonym ekranie" a pasy po bokach pozostają. Proszę pilnie o pomoc i o każdą radę.

Przy podłączenie prze svideo - obraz rozciąga się idealnie na caly ekran LCD tylko,że wiadomo - słąba jaość.
CZy to może być wina kabla?( tylko,że działało wcześniej) czy "coś" się stało z tv? skąd ta nagła zmiana w obrazie na tv?
 

miksar

New member
Podłączenie Panasonic TH-42PV80P do komputera stacjonarnego

Witam wszystkich.

Mam pytanie dotyczące Podłączenia Plazmy Panasonic TH-42PV80P do komputera stacjonarnego, z którego karta graficzna NVIDIA GeForce 8600GT ma dwa wyjscia DVI. Plazma będzie jako drugi monitor.

Jakim kablem to wykonać abym miał wysoką jakość obrazu?

W jaki sposób mam podłączyć dźwięk ?

Odległość między kompkiem a plazmą 10m.

Z góry dziękuje za szczere i rzeczowe odpowiedzi :)

Łaczę pozdrowienia dla wszystkich forumowiczów.
 

krzysiekfff

New member
Witam serdecznie. Chciałem się podzielić z innymi metodą rozwiązania problemu nad jakim siedziałem ładnych parę godzin.

Mam TV LCD Sharp LC-37D65E i kompa z Radeonem 9200SE z wyjściem DVI. Podłączyłem komputer kablem DVI -> HDMI i po wymuszeniu rozdzielczości 1080p nijak nie dało się ustawić, aby pulpit nie wyjeżdżał poza obręb ekranu. Kombinowałem ze sterownikami i ustawieniami w menu tv. Okazuje się, że Sharpy mają magiczny przycisk na pilocie obok sleep z mniej więcej takim symbolem [<||>]. Naciskamy go, wybieramy z dostępnych opcji "Piksel na piksel" i jest wszystko pięknie ładnie,mamy na tv z kompa pulpit w 1920x1080 :) Może komuś się przyda.

Pozdrawiam.
 

damek

New member
miksar napisał:
Witam wszystkich.

Mam pytanie dotyczące Podłączenia Plazmy Panasonic TH-42PV80P do komputera stacjonarnego, z którego karta graficzna NVIDIA GeForce 8600GT ma dwa wyjscia DVI. Plazma będzie jako drugi monitor.

Jakim kablem to wykonać abym miał wysoką jakość obrazu?

W jaki sposób mam podłączyć dźwięk ?

Odległość między kompkiem a plazmą 10m.

Z góry dziękuje za szczere i rzeczowe odpowiedzi :)

Łaczę pozdrowienia dla wszystkich forumowiczów.

Najlepiej jak podłączysz video przewodem DVI->HDMI 10m, a audio przewodem optical lub coaxial jesli masz takie wyjscie w karcie muzycznej, a jesli nie to jack->cinch. Z tym ze jak napisalem wyzej u mnie obraz jest zyleta (Panasonic th-37pv80) ale mam problem z synchronizacja klatek na dynamicznych scenach filmow z kompa. Podejrzewam ze to wina slabej jakosci przewodu, wiec lepiej kup dobrej jakosci, 10m highquality bedzie pewnie kosztowal ponad 100 zl. I daj znac jak u Ciebie to wyglada jak podlaczysz...

Pozdrawiam
 

Gandziak

New member
Laptop-> LCD

Problem stary jak świat, ale rozwiązania nie znalazłem:
Laptop Acer TravelMate Serii 7720 rozdzielczość 1400 x 900:

- VGA
- S-VIDEO
- Gniazdo słuchawki/głośniki/

LCD Philips 32 pfl 7403d:
- SCART (Obsługuje gniazda Audio L/R, wejście/wyjście CVBS i gniazdo RGB) x2
- Y Pb Pr
- Audio IN L/R
- SPDIF OUT
- AUDIO OUT L/R
- HDMI x4
- AUDIO IN (mini Jack)
- AUDIO L/R
- S-VIDEO
- Gniazdo słuchawki

Zastanawiam się czy oprócz podłączenia S-VIDEO - S-VIDEO istnieje jakaś możliwość możliwość podłączenia sygnału Video. Pytanie kolejne: co z głosem, jakieś rozsądne rozwiązanie na podłączenie dźwięku? Będę wdzięczny za sugestie
 

avenger88

New member
Mam Problem mam sharpa lc32d65e a karte graficzna geforce 8600gts podlanczam przy czym nei ma obrazu w tv czemu? wyszukuje na kompie ale nadal nic , wie ktoś co powinienem zrobić?
 

miksar

New member
damek napisał:
Najlepiej jak podłączysz video przewodem DVI->HDMI 10m, a audio przewodem optical lub coaxial jesli masz takie wyjscie w karcie muzycznej, a jesli nie to jack->cinch. Z tym ze jak napisalem wyzej u mnie obraz jest zyleta (Panasonic th-37pv80) ale mam problem z synchronizacja klatek na dynamicznych scenach filmow z kompa. Podejrzewam ze to wina slabej jakosci przewodu, wiec lepiej kup dobrej jakosci, 10m highquality bedzie pewnie kosztowal ponad 100 zl. I daj znac jak u Ciebie to wyglada jak podlaczysz...

Pozdrawiam



Witaj Damek !

W ciągu miesiąca powinienem zakupić Plazmęi zaraz jak tego dokonam podłączę ją do mojego kompka wg. Twoich zaleceń, za które bardzo DZIEKUJĘ !!!. O jakości obrazu i dźwieku bezzwłocznie Dam Ci znać.

Pozdrawiam:)
 

garnett15

New member
POMOCY - brak dźwięku !!! Podłącznie PC do SONY KDL-32W4000/4210 przez DVI-HDMI

Witam

Kupiłem tv lcd Sony KDL-32W4210 oraz następujące kable aby podłączyć do niego PC:
- Kabel HDMI/DVI Prolink Exclusive 5m
- Kabel wt. 3,5 str./2xRCA Prolink Exclusive - 5m
Komputer jest wyposażony w kartę graficzną GF9800GT z 2 wyjściami DVI oraz kartę muzyczną Creative SB Audigy

Problem w tym, że na tv jest obraz a dzwięku nie ma :( Grzebałem w ustawieniach źródła dźwięku ale albo tego nie umiem robić albo coś jest nie tak :( a może ja coś źle podłączyłem

Proszę o pomoc
 

dudu

New member
Mam takie Pytanko Telwizor Sharp aquas LC37x20E + laptop dell xps m1530 1440x900 max rozdzielczosc karta 8600gt

Podłaczenie Kabel Hdmi


Wyswietli sie na telewizorze rozdzielczosc większa niż na laptopie ?

jaki kabel Hdmi polecacie ? pozdrawiam
 

doubleube

New member
garnett15 napisał:
Witam

Kupiłem tv lcd Sony KDL-32W4210 oraz następujące kable aby podłączyć do niego PC:
- Kabel HDMI/DVI Prolink Exclusive 5m
- Kabel wt. 3,5 str./2xRCA Prolink Exclusive - 5m
Komputer jest wyposażony w kartę graficzną GF9800GT z 2 wyjściami DVI oraz kartę muzyczną Creative SB Audigy

Problem w tym, że na tv jest obraz a dzwięku nie ma :( Grzebałem w ustawieniach źródła dźwięku ale albo tego nie umiem robić albo coś jest nie tak :( a może ja coś źle podłączyłem

Proszę o pomoc

Bo po DVI nie idzie dzwiek
w lapie musialbys miec HDMI
ja takze mam DVI a dzwiek puszczam po optycznym SPDiF do Amplitunera
 

doubleube

New member
adas7 napisał:
do karty powinieneś dostać kabelek spdif, który podł od karty dźwiękowej do graficznej i wtedy jest dźwięk po hdmi.
ze co?
kabel dostac?
pierwsze slysze
a jak chcesz wejsc sygnalem audio w kabel HDMI ???
to sa zupelnie inne protokoly !!!
i fizycznie nawet nie bardzo
wyjscie dzwiekowej z laptopa (SPDIF - cyfra/optyk) do Amplitunera
lub do TV jesli ma wejscie optyczne
 

adas7

Member
doubleube napisał:
ze co?
a jak chcesz wejsc sygnalem audio w kabel HDMI ???

Przecież kabel HDMI przesyła zarówno obraz jak i dźwięk :eek:

tutaj nad literką U jest złącze zeby podpiąć spdif do grafy

http://www.3dnews***/_imgdata/img/2008/04/29/81200.jpg

powinien być do tego kabelek w pudełku z kartą.

Są nawet karty żeby podpiąć doń optyczny spdif

Nie chce mi się tłumaczyć, ale tutaj jest to jasno napisane.


http://xtreview.com/addcomment-id-4190-view-GeForce-9800-gx2-optical-S-PDIF.html



Early video card models GeForce 9800 gx2 had two ports DVI on the rear panel, situated one above other, and also HDMI and optical sound S/PDIF . It was intended , for transmitting sound from the sound card or motherboard to the video card, which then transfers it together with video in the united cable HDMI.
However, most video card with HDMI on the rear panel, based on NVIDIA video card, uses another method of sound transmission. On the rear video card panel there is coaxial S/PDIF, which is connected by external cable with the sound card or motherboard.


pozd


w/w kabelek znajduje sie na wyposażeniu tej grafy i jest na fotce

http://www.3dnews***/_imgdata/img/2008/04/17/ge/Complect_big.jpg
 
Ostatnia edycja:

doubleube

New member
adas7 napisał:
Przecież kabel HDMI przesyła zarówno obraz jak i dźwięk :eek:

tutaj nad literką U jest złącze zeby podpiąć spdif do grafy

http://www.3dnews***/_imgdata/img/2008/04/29/81200.jpg

powinien być do tego kabelek w pudełku z kartą.

Są nawet karty żeby podpiąć doń optyczny spdif

Nie chce mi się tłumaczyć, ale tutaj jest to jasno napisane.


http://xtreview.com/addcomment-id-4190-view-GeForce-9800-gx2-optical-S-PDIF.html



Early video card models GeForce 9800 gx2 had two ports DVI on the rear panel, situated one above other, and also HDMI and optical sound S/PDIF . It was intended , for transmitting sound from the sound card or motherboard to the video card, which then transfers it together with video in the united cable HDMI.
However, most video card with HDMI on the rear panel, based on NVIDIA video card, uses another method of sound transmission. On the rear video card panel there is coaxial S/PDIF, which is connected by external cable with the sound card or motherboard.


pozd


w/w kabelek znajduje sie na wyposażeniu tej grafy i jest na fotce

http://www.3dnews***/_imgdata/img/2008/04/17/ge/Complect_big.jpg
tylko jest jedno ale...
kolega ma laptopa
i ma wyjscie DVI

i o tym mowimy

sorry, cofam (nie bede mazac) myslalem ze chodzi o laptopa
ponizej tego postu jest nastepna i myslalem ze od tego samego uzytkownika, ktory mowi o DELL'u
sorry jeszcze raz za wtracanie
sam mam laptopa z DVI i po prostu chcialem pomoc
 
Ostatnia edycja:
Do góry