Jak podłączyć sony 50W829B+HKAVR155+PS3

piotrekh_gry

New member
Witam.
laikiem jestem i proszę o pomoc. Jak podłączyć TV sony 50W829B pod amplituner Harman Karol AVR155 oraz konsole PS3 ...jak to wszystko połączyć żebym oglądając TV dźwięk szedł przez amplituner oraz jak będę grał również przez amplituner.

Pierwsza wersja była taka ze:
PS3 do TV po hdmi + tv do amplituner po optyki. Wszystko było Oki tylko nie było dźwięku 5.1 w grach itp

Druga wersja:
TV z ps3 po hdmi + ps3 do amplituner po optyki + amplituner do tv po hdmi. W ps3 był dźwięk 5.1 na amplitunerze natomiast nie było dźwięku tv na amplitunerze. ..

Heeelp

Poproszę łopatologicznie
 

piechu

Member
Bez reklam
Jako, że amplituner nie ma wyjścia HDMI ARC to aby mieć dźwięk z TV musisz go podpiąć optykiem. W ustawieniach tv musisz pogrzebać w opcjach aby przepuszczał Ci oprócz stereo także dzwięk 5.1. Dodatkowo podłączasz ampli z tv kablem hdmi.
Konsolę podpinasz kablem hdmi pod ampli lub jeśli okaże się, że np. input lag via ampli się zwiększa i jest w jakiś sposób odczuwalny to wtedy konsolę podpinasz pod tv.
 

piechu

Member
Bez reklam
tak, musisz tylko w ustawieniach dźwięku w tv przestawić z PCM na 5.1 (Dolby Digital, DTS) skoro telewizor jak widać automatycznie tego nie robi. Oczywiście dźwięk 5.1 będzie tylko wtedy jeśli źródło poda taki sygnał.
 

piotrekh_gry

New member
Jako, że amplituner nie ma wyjścia HDMI ARC to aby mieć dźwięk z TV musisz go podpiąć optykiem. W ustawieniach tv musisz pogrzebać w opcjach aby przepuszczał Ci oprócz stereo także dzwięk 5.1. Dodatkowo podłączasz ampli z tv kablem hdmi.
Konsolę podpinasz kablem hdmi pod ampli lub jeśli okaże się, że np. input lag via ampli się zwiększa i jest w jakiś sposób odczuwalny to wtedy konsolę podpinasz pod tv.


piechu ...podłączyłem tak jak napisałeś i oki jest na tyle dźwięk jest z tv na ampli. Podłączyłem ps3 hdmi pod ampi i nie ma dzwieku ani obrazu :/

Działa wszystko w jednym ustawieniu. konsola po hdmi do tv a z tv do ampli optycznym. Tylko że w tym ustawieniu gra nie chodzi na 5,1

5.1 na konsoli było jak podłczyłem ampli z konsola optykiem i tv z konsola hdmi...tylko znów Tv nie lecialo przez ampli

i teraz jestem w kropce :/ cięzki zywot laika
 
Do góry