Jak podłączyc LE32B651 pod Komputer

smajek

New member
Witam

Niedawno kupiłem telewizor samsunga i chcialbym abym w prosty sposób odtwarzał to co mam na kompie na telewizorze. Pisze ze jest funkcja DLNA WIreless ale jak sie do tego zabrać po prostu nie wiem.
Mam laptopa hp nx7400, wifi , router wifi co trzeba zrobić aby spiąc te dwa urządzenia tj. telewizor i laptop

POzdr
 

EventcheD

New member
Z tego co wiem do obsługi WiFi w tv musisz dokupić odbiornik pod USB. Tak więc pozostaje LAN, podłącz LANowy kabel od routera do tv oraz zainstaluj na PC oprogramowanie z płyty. Niestety nie doradzę co trzeba zrobić w oprogramowaniu bo nie mam o tym najmniejszego pojęcia.

Jednak wg mnie najlepszym wyjściem będzie zakup kabla DVI - HDMI i podłączenie laptopa bezpośrednio przez HDMI.
 

jolan

New member
Ja pociągnę temat dalej.
Podpiołem TV kablem sieciowym z ruterem, zrobiłem test sieci który wyszedł OK, następnie połączyłem zie z netem i wyskoczyły mi plansze z ochroną prywatności i kliknąłem 2 razy na zgadzam się, następnie wyskoczyła mi jakaś aktualizacja youtube coś tam, zaktualizowało się i na tym koniec. Jak teraz klikam na Internet w TV to mi się łączy i czekam i czekam, jak długo trzeba czekać? Aha odpaliłem też prog na kompie z płytki i udostępniłem folder ze zdjęciami, cała operacja przeszła pomyślnie, i takie moje pytanie, gdzie mam teraz szukać tego udostępnionego folderu ??
 

grajen

New member
jolan napisał:
Ja pociągnę temat dalej.
Podpiołem TV kablem sieciowym z ruterem, zrobiłem test sieci który wyszedł OK, następnie połączyłem zie z netem i wyskoczyły mi plansze z ochroną prywatności i kliknąłem 2 razy na zgadzam się, następnie wyskoczyła mi jakaś aktualizacja youtube coś tam, zaktualizowało się i na tym koniec. Jak teraz klikam na Internet w TV to mi się łączy i czekam i czekam, jak długo trzeba czekać? Aha odpaliłem też prog na kompie z płytki i udostępniłem folder ze zdjęciami, cała operacja przeszła pomyślnie, i takie moje pytanie, gdzie mam teraz szukać tego udostępnionego folderu ??
1. za pierwszym razem jak sie to wszystko ustawia to troche trzeba czekac (niestety ;( )
2. w tym programie musisz zezwolic tv na odtwarzanie twoich zasobow - niestety nie pamietam w jakim oknie to sie robilo, ale za duzo opcji to tam nie ma
3. jesli masz to juz zrobione to wchodzisz do media play i tam czerwony przycisk na pilocie (zmiana urzadzenia), wybierasz nazwe swojego serwera i ogladasz ;]
 

jolan

New member
W progu na kompie zbyt dużo to opcji nie ma :) W TV jak biorę czerwonym lista urządzeń to mam tylko Pamięć TV.
OK dzięki za wskazówki, jutro pokombinuję to dam znać.
 

grajen

New member
jolan napisał:
W progu na kompie zbyt dużo to opcji nie ma :) W TV jak biorę czerwonym lista urządzeń to mam tylko Pamięć TV.
OK dzięki za wskazówki, jutro pokombinuję to dam znać.
ok, aby zezezwolic tv na odbior materialu to w samsung share costam costam wchodzi sie share -> set device policy i ustawia przy tv na Allow

jesli dalej tv nie widzi to masz prawdopodobnie wlaczony firewall na komputerze - sprobuj go na chwile wylaczyc i sprawdz czy wtedy tv bedzie widziec twoj komputer - jesli tak to pobaw sie w dodanie tego programu do wyjatkow w firewallu, zeby nie musiec bawic sie w wylaczanie/wlaczanie firewalla jak sie chce cos ogladac
 
Ostatnia edycja:

jolan

New member
Program mam po polsku.
W pasku Udostępnij klikam na Ustaw zabezpieczenia dla urządzeń i wyskakuje mi okienko z IP, urządzeniem, stanem i ustaw stan. Nie mam żadnych urządzeń na liście. Co robię nie tak ?

Ok już coś mam ale:
mam antyvira NOD32, udostępniłem w firewall-u protokoły i w programie pokazała mi się TV z jego IP w opcji Ustaw zabezpieczenia dla urządzeń. Przeszedłem na TV i kliknąłem czerwony aby wybrać urządzenie, pokazał mi się serwer i kliknąłem na niego, zaczęło się ładować o i na ekranie wyskoczyły mi zdjęcia ale zaraz po tym info że nie można zrealizować żądania i zostanie wyświetlone okno główne. Jestem połączony cały czas z serwerem ale jak chcę wejść w photo music itp to za każdym razem wyświetla mi się ten komunikat.
 
Ostatnia edycja:

grajen

New member
jolan napisał:
Program mam po polsku.
W pasku Udostępnij klikam na Ustaw zabezpieczenia dla urządzeń i wyskakuje mi okienko z IP, urządzeniem, stanem i ustaw stan. Nie mam żadnych urządzeń na liście. Co robię nie tak ?

Ok już coś mam ale:
mam antyvira NOD32, udostępniłem w firewall-u protokoły i w programie pokazała mi się TV z jego IP w opcji Ustaw zabezpieczenia dla urządzeń. Przeszedłem na TV i kliknąłem czerwony aby wybrać urządzenie, pokazał mi się serwer i kliknąłem na niego, zaczęło się ładować o i na ekranie wyskoczyły mi zdjęcia ale zaraz po tym info że nie można zrealizować żądania i zostanie wyświetlone okno główne. Jestem połączony cały czas z serwerem ale jak chcę wejść w photo music itp to za każdym razem wyświetla mi się ten komunikat.
jesli masz noda to sprobuj wybrac opcje wylacz zapore (nie filtruj ruchu sieciowego) [tylko na czas potrzebny do sprawdzenia czy to zapora jest powodoem problemow] i zobacz czy wtedy bedzie ok - jesli tak to znaczy ze musisz dobrze wyjatki poustawiac - innych pomyslow poki co nie mam
 

jolan

New member
Ech... dokładnie. Wyłączyłem zaporę i poszło. A możesz powiedzieć jak poustawiać żeby konkretnych usług nie blokował ?? Wcześniej ustawiłem na tymczasowe pozwolenie no ale to nie pomogło.
 

grajen

New member
jolan napisał:
Ech... dokładnie. Wyłączyłem zaporę i poszło. A możesz powiedzieć jak poustawiać żeby konkretnych usług nie blokował ?? Wcześniej ustawiłem na tymczasowe pozwolenie no ale to nie pomogło.
nie wiem czy to bedzie dzialac - noda uzywam na innym komputerze niz tego samsung share manager, ale generalnie w nodzie to powinienes zrobic tak:

wejsc w ustawienia w nodzie -> zapora osobista -> reguly i strefy -> edytor stref i regul -> ustawienia

jesli masz spis aplikacji to ok, jesli nie to nad lista kliknij w "przelacz widok drzewa aplikacji"

jesli w tej liscie masz juz samsung share manager to rozwin to i najlepiej pousuwaj reguly i zostaw tylko jedna, ktora zedytujesz nastepujaco:
kierunek obydwa, czynnosc zezwol, protokol tcp i udp -> zatwierdz ok

jesli nie masz na liscie tej aplikacji to stworz nowa regule - nazwij ja jakos tak "zezwolenie na polaczenie dla samsung share manager", kierunek obydwa, czynnosc zezwol, protokol tcp i udp, przejdz w zakladke lokalne i w aplikacji wybierz plik .exe naszego Share Managera

powinno wtedy hulac - daj znac jak Ci poszlo
 

jolan

New member
Niestety, robię wszystko jak napisałeś i nic. Dalej nie może się połączyć a nawet nie widzi kompa. Jak wyłączę monitorowanie sieci to jest wszystko ok.
 

grajen

New member
jolan napisał:
Niestety, robię wszystko jak napisałeś i nic. Dalej nie może się połączyć a nawet nie widzi kompa. Jak wyłączę monitorowanie sieci to jest wszystko ok.
ok, teraz jestem w domu, ale za to tutaj nie mam noda :p

jesli nie masz jeszcze tak zrobionego to ustaw zeby nod zezwol na ruch w obie strony (tak jak pisalem w poprzednim poscie) dla tych aplikacji (z folderu samsung share manager):
- http_ss_win_pro.exe
- wiselinkpro.exe
- samsung pc share manager.exe

jesli dalej nic to mozna pokombinowac tak: zakladam ze masz router ktory laczy sie z netem i router polaczony z tv i twoj komputer do routera (kabel czy wifi obojetnie), jesli tak to w nodzie jest cos takiego jak ustawienie strefy zaufanej - to jest gdzies w ustawieniach zapory - zobacz czy masz tam ustawione na nieudostepnianie zasobow - jesli tak to sprobuj przelaczyc na ta opcje gdzie zezwala na udostepnianie
 

jolan

New member
Wielkie dzięki grajen.
Zrobiłem tak:
- wszystkim trzem aplikacjom zezwoliłem za ruch w sieci w obie strony i obydwa protokoły,
ale to nie dało skutku więc:
- w ustawieniach personal firewall w zakładce ODS and advanced options zaznaczyłem Allow UPNP in the trusted zone.
Czyli z zrobiłem tak jak napisałeś, aha no i podłączenie mam tak jak pisałeś kabelkiem z ruterem i komp z ruterem a ruter udostępnia sieć.
Wielkie dzięki.
 
Do góry