Jak podłączyć laptop (który nie posiada hdmi) do telewizora

Orange7

New member
Witam, przed paroma dniami kupiłem sobie telewizor Sharp Le630e. Teraz zajmuję się sprawą kabli, jak mogę podłączyć laptop który nie posiada hdmi, za to posiada vga do tego modelu telewizora (oczywiście obraz z dźwiękiem)?
 

jarjar82

New member
Łatwiej by było gdybyś podał jakie wyjścia/ wejścia posiada ów model Sharpa.

Pewnie coś w stylu kabel VGA-RGB choć to połączenie będzie bardzo słabe jakościowo.
 
Ostatnia edycja:

Orange7

New member
ok, żaden problem
posiada
3hdmi
wyjście audio
wyjście euro
technologie component video, usb wifi ready
a tak poza tym to...
Lan , Gniazdo CI+ , Czytnik kart SD , VGA , Wejście AV , Cyfrowe wyjście optyczne

więc jakim kablem uzyskam najlepszy obraz? oczywiście możliwym do zainstalowanie
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
To jest tak jak z przewodem component, jasne nie jest cyfrowy przesył ale wątpię byś przy poprawnie wykonanym przewodzie VGA dostrzegł gołym okiem różnice w obrazie na czym mniejszym jak 100 cali.
Mam też w sharpie wejście VGA, jakość obrazu nie do odróżnienia względem HDMI, tu i tam miałem ustawione 1080p, krystalicznie czysty i ostry obraz.

Większy problem to nie sam przewód co tv, sharpy nie akceptują kolorów 4-4-4 z PC a oprócz filmów właściwie wszystko na PC jest w takiej jakości koloru. Karta graficzna skompresuje ci więc kolory na 4-2-2 bo też takie żądanie dostaje od EDID telewizora. Być może jednak ty tej kompresji nie zobaczysz :)
Official 4:4:4 / Chroma Subsampling Thread
Tak na przyszłość tutaj możesz sobie poczytać o liście tv przystosowanych do PC. Zazwyczaj jest to sony, philips, samsung.
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
Z tego co pamiętam, to kiedyś tak było że po analogowym złączu VGA D-Sub nie można było wyświetlić obrazu o rozdzielczości 1920x1080. Coś się zmieniło w tym zakresie?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Zadnych konwersji i przejsciowek! Tak jak napisal Kapral Hicks; Kupujesz kabel D-sub - D sub (czy jak tam zwał VGA) i smiga. Mam tak od lat na kilku róznych lapkach. Nigdy nie miałem problemów z pelną rozdzileczoscia, lecz to oczywiscie zalezy od karty graficznej w lapku oraz jakie rozdzielczosci przyjmuje ow telewizor z kompa.

Sam uzywam dobrych kabli, ale Kupilem kiedys tesciowi zwykly marketowy i też smiga.

PeteShadow, ja mam tak od 2006 roku i nigdy nie mialem problemow z FullHD po D-sub. Owszem to "kiedys" musialo byc dawno :) Moze wczesniej, lub jeszcze starsze lapki lub tv. Owszem słyszalem "kiedys" o tym problemie, ale nie znam go, dlatego albo bylo to bardzo dawno, albo problem byl plotką by przejsc na HDMI.
 
Ostatnia edycja:
Do góry