Jak podłączyc kino + telewizor + dekoder telewizji satelitarnej

maciekm4

New member
Witam. chciałbym uzyskać Waszą poradę jak najlepiej podłączyć ww. tak aby dźwięk i obraz był najlepszy. Posiadam: amplituner TX-SR608, BD-308, telewizor Panasonic TX-P42G20E oraz dekoder telewizji satelitarnej (cyfra+) Pace PVR HD. Do tej pory wszystko mam połączone kablami hdmi. Podczas oglądania telewizji dźwięk idzie przez kolumny (na razie tylko fronty - ale chyba nie ma to znaczenia). Jednak od momentu podłączenia kina domowego zaobserwowałem, że na wiekszości kanałów rozjechała sie synchronizacja pomiędzy dźwiekiem a obrazem (dźwięk jest opóźniony w stosunku do obrazu). O ile na kanałach polskich jest to róznica stsunkowo niewielka (acz widoczna) to na kanałach muzycznych (w szczególności MTV HD) jest już bardzo znaczna.

Zasiegnąłem języka w serwisie i poradzono mi:
1. pobawić się opóźnieniami w amplitunerze - jasna sprawa, spróbuję,
2. najlepiej kupić kabel optyczny (zrozumiałem, że miałbym nim połączyc dekoder sat. z amplitunerem), i tu się zdziwiłem bo usłyszałem że: kabel hdmi puszcza dźwięk tylko PCM (stereo ? - nie znam sie jestem laikiem) i w przypadku gdy audycja telewizyjna jest nadawana w DD to tego nie usłyszę - a jak film z BD idzie po hdmi to też nie bęzdie dźwieku DD tylko stereo, bo odtwarzacz jest połączony kablem hdmi z amplitunerem ???.

Z związku z tym ma pytanie: faktycznie musze kupować kabel optyczny (i jak go podłączyć), żeby polepszyc jakość dźwięku ?
Będę wdzięczny za rozwianie moich wątpliwości.
 
Do góry