Jak podłączyć kino domowe

dankul1

New member
Pytanie jak podłączyć amplituner JVC 411 do TV Panasonic TX-P42S10, aby móc fonie z programów tv puszczać na kolumnach kina domowego. Już mam dwa moduły spięte przez hdmi z amplitunera (monitor - czyli chyba wyjście) na tv hdmi 1 ale to raczej na przyszłość jak jeszcze dvd bądź bd podłącze do ampli i filmy z krążka będę chciał oglądać.
Teraz przydałby się dźwięk z tv na kino domowe puścić.
 

Sackboy

New member
Pozwolcie, ze sie podepne troche pod temat, zeby nie zasmiecac.

Posiadam LCD Sharp XL2E i chcialbym, aby dzwiek z Analogowej tv zostal puszczony do Ampli Onkyo rx-v 605, oraz dalej do Jamo 606. Podlaczylem to kablem 2xRCA-2xRCA z wyjscia Audio OUT w TV do Wejscia Audio Game/TV. No i byloby wszystko ok, gdyby nie to, ze dzwiek wtedy wydobywa sie z glosnikow podloczonych do Ampli, oraz tych w TV. Slychac wtedy lekki poglos. Gdy podlaczam przejsciowke jack/RCA lub same sluchawki w wyjscie sluchawkowe w tv, dzwiek oczywiscie przestaje byc slyszalny w glosnikach wbudowanych w TV. Pytanie czy to jedyne wyjscie, aby dzwiek w LCD zostal wylaczony po podpieciu Amplitunera?
 

dankul1

New member
Sądziłem że przez hdmi pójdzie i video i fonia.
Jednak tylko video a tak jak czarna ninja pisze dołożyłem 2RCA-2RCA i jest wszystko git.

Sackboy napisał:
Pozwolcie, ze sie podepne troche pod temat, zeby nie zasmiecac.

Posiadam LCD Sharp XL2E i chcialbym, aby dzwiek z Analogowej tv zostal puszczony do Ampli Onkyo rx-v 605, oraz dalej do Jamo 606. Podlaczylem to kablem 2xRCA-2xRCA z wyjscia Audio OUT w TV do Wejscia Audio Game/TV. No i byloby wszystko ok, gdyby nie to, ze dzwiek wtedy wydobywa sie z glosnikow podloczonych do Ampli, oraz tych w TV. Slychac wtedy lekki poglos. Gdy podlaczam przejsciowke jack/RCA lub same sluchawki w wyjscie sluchawkowe w tv, dzwiek oczywiscie przestaje byc slyszalny w glosnikach wbudowanych w TV. Pytanie czy to jedyne wyjscie, aby dzwiek w LCD zostal wylaczony po podpieciu Amplitunera?
Wydaje mi się że tak ja mam tak samo i jak chcę puścić na ampli to wyciszam głos z tv. Inaczej za cholerę nie chciało pójść, jak znajdziesz inne rozwiązanie to daj znać. Pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Sackboy

New member
dankul1 napisał:
Wydaje mi się że tak ja mam tak samo i jak chcę puścić na ampli to wyciszam głos z tv. Inaczej za cholerę nie chciało pójść, jak znajdziesz inne rozwiązanie to daj znać. Pozdrawiam

No ja zamiast wyciszania poprostu wtykam mini jacka w gniazdo sluchawkowe. Ale wierzyc mi sie nie chce, ze nikt nie pomyslal, zeby cos zrobic w tym kierunku, zeby nie rozwiazywac tego problemu w ten prymitywny sposob:)
 

kemot80

New member
Piszę tu żeby nie zakładać nowego tematu, zdecydowałem się na kupno tv LCD Sony KLD S5550 chciałem podłączyć do niego odtwarzacz DVD Yamaha S663 poprzez kabel HDMI (ver. 1.3b) tak też zrobiłem ale nic to nie dało, czy jest możliwe podłączenie tych 2 urządzeń tylko kablem HDMI czy trzeba połączyć je innym/i kablem? DVD posiada wyjście cyfrowe HDMI a LCD 3 wejścia HDMI.
 
Do góry