Jak podłączyć i skonfigurować kino domowe?

onkyo-50

New member
Myślę że dla wielu z Was to prosta sprawa ale dla mnie okazała się zbyt skomplikowana.
Proszę o pomoc w podłączeniu i skonfigurowaniu poniższego sprzętu:
1. SONY 40W4000
2. Onkyo TX-SR606
3. DV-SP406
4. Ferguson 8900
5. INFINITY BETA HCS

Tak to połączyłem:
1. z 2. przez HDMI
3. z 1. HDMI
3. z 2. kompozytowe i optyczne
4. z 1. HDMI
5. głośniki do Onkyo
Czy to jest poprawnie, oczywiście niewiele działa ale jeszcze zostały ustawienia.
Moja ostatnia wieża Technika ( ma chyba ponad 10 lat ) to była betka.

To jest dowód na to jaki jestem cieniutki w temacie –
Głośniki połączyłem zgodnie z instrukcją i myślę że dobrze ale co do subwoofera nie jestem pewien.
W amplitunerze wpiąłem w PRE OUT a w subwooferze w LFE następnie podłączyłem sieć – czy to jest ok. czy może coś jeszcze?
Z programowaniem sprzętu jestem daleko w polu ale mam nadzieję że jakoś z Waszą pomocą dam radę ( chyba ) .

Chodzi o to aby tak działało :
  • TV - bez Onkyo
  • TV + audio z Onkyo
  • DVD – tylko z TV
  • DVD – TV + Onkyo
  • DVD - Onkyo
  • SAT – TV
  • SAT – TV + Onkyo
Nie mogę nawet odtworzyć głosu z TV przez głośniki Onkyo.
Mam nadzieję że znajdą się chętni i cierpliwi do pomocy.
Tylko wiecie tak prostym zrozumiałym dla laika językiem
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Brak połączenia Fergussona z Onkyo

Potrzeba go jakoś podłączyć z ampli (jest taka możliwość?), bo TV nie pchnie sygnału spowrotem do ampli.

Ja bym (osobiście) wszystkie źródła wpiął do ampli (najlepiej przez HDMI), a potem do TV (niestety implikuje to włączenie ampli, nawet kiedy chcesz użyć tylko głośników TV).
 

onkyo-50

New member
Sony ma gniazdo opisane -
"Sprzęt audia Hi-Fi z optycznym wejściem audio"
tylko nie wiem jakie są ograniczenia długości kabla opt.bo u mnie to trzeba 3mb i są jeszcze 2 Euro ale tu chyba tylko audio in.
Ferguson ma :
Cyfrowe wyjście dzwięku do połącaenia amplitunera kina domowego
Wyjście sygnału audio - stereo czinch
 
Ostatnia edycja:

armi

New member
Bez reklam
z tego tv puść sobie dźwięk chinchami (dodatkowo) do ampli
dvd -> tv = hdmi
tuner -> tv = hdmi
tuner -> ampli tym cyfrowym
dvd -> ampli = cyfrowo (optyk lub coaxial)
 

onkyo-50

New member
Tak mam podłączone z wyjątkiem TV czinche - ampli.
Szczerze powiem że dopiero dojżałem to czinche w TV.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

onkyo-50

New member
Muszę kupić kabelek 2x cinche .

Może ktoś odpowie na zadane pytanie?

"Głośniki połączyłem zgodnie z instrukcją i myślę że dobrze ale co do subwoofera nie jestem pewien.
W amplitunerze wpiąłem w PRE OUT a w subwooferze w LFE następnie podłączyłem sieć – czy to jest ok. czy może coś jeszcze?"


Pojawił się nowy problem z subwooferem.
Muszę go przestawić na tył a oryginalny kabel ma 4,5 m 1RCA/1RCA .
Potrzeba mi 10 m kabla i tu pytanie:
- jaki kabel
- czy mogę go przedłużyć (przez przejściówkę)
 
Ostatnia edycja:

onkyo-50

New member
Kabelek do subwoofera będę miał jutro, a teraz podłączyłem kablem 2xcinch audio z Sony/audio Hi-Fi z Onkyo/GAME/TV IN .
Muszę powiedzieć że dla mnie totalna klęska, aby mieć głos przez Onkyo musi być podkręcony na Soniaku.
Pomyślcie jak to rozwiązać, czekam na propozycje.
 

armi

New member
Bez reklam
mmmm to masz dziwnie ... a nie masz normalnego audio out w tym TV ?
ja u siebie w Sharpie mam totalnie ściszony TV i wszystko reguluje w ampie. Masz kabel optyczny ? Próbowałeś wyprowadzić dźwięk z tego wyjścia optycznego w TV ?
 

onkyo-50

New member
Bardziej normalnego audio out to Sony już nie ma.
Przez przejściówkę podłączyłem audio out do złącza Scart i głos jest na ampli przy ściszonym TV ale tylko z kablówki ( wejście antenowe).
Zobaczę jeszcze co będzie jak podłączę optycznie SAT z ampli i jak to zadziała to chyba tak zostawię.
 

armi

New member
Bez reklam
no trzeba próbować niestety. Być może ten tuner nie wypuszcza dźwięku przez HDMI. Ciężko mi coś więcej powiedzieć bo nie mam takiego sprzętu w domu.
 

onkyo-50

New member
Dzięki armi za pomoc będę dakej walczył, i oczekuję dalszych porad od pozostałych forumowiczów:) .

No i udało się a rozwiązanie znalazlem na tym forum w dziale LCD-SONY.
Dostałem przy okazji klapsa za złamanie regulaminu ale "artax360"udzielił mi skutecznej pomocy.W ustawieniach LCD należało zmienić A/V wyjście audio z "regulowane" na "stałe" a ja zmieniłem jeszcze w pozycji głośnik z "głośnik TV" na "System audio" i to był błąd.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

onkyo-50

New member
Dokładnie jak mówisz taki mały duperelek , ale bez pomocy z forum było by kiepsko.
Gdyby było prosto nie poznali byśmy własnego sprzętu:) .
Pewnie jeszcze nie raz będę wołał o pomoc, a... zapomniał bym podłączyłem audio SAT przez optykę i jest super, no i dotarł kabel do suba.
Jeszcze podkuć tu i tam rozprowadzić kabelki do głośników i trochę poustawiam w opcjach i będzie ok.
Teraz czas wypocząć bo jutro czas na zabawę - jadę na wesele więc trochę odpocznę od elektroniki :grin: .
 
Ostatnia edycja:
Do góry