jak podłączyć dwa TY do jednej anteny

smolnicki

New member
cześć forumowicze
stoję przed nowym problemem a mianowicie jak podłączyć dwa telewizory do jednej anteny ale w odbiorze DVB-T czyli multiplexu . Gdy podłączylem do jednej anteny ale bez wzmacniacza antenowego chodzi tylko jeden telewizor a na drugim jest komunikat "słaby sygnał sprawdź kabel" i nic po za tym. Korzystam przy tym ze zwykłego rozdzielacza kabla na dwa telewizory. Nie chcę stosować wzmacniaczy bo nie trafiłem na taki który by się nie psuł albo nie miał mocowań koncentryka na śrubki czy jakieś mechaniczne połączenia bo jak wiadomo tylko lutowane połączenia są trwałe. Gdy odłączę jeden TY obraz wraca DVBT i jest super a na dwa tylko jeden chodzi i to z analogu. Wyglada na to że ty z BVBT potrzebuje dużo mocniejszego sygnału. Proszę poradźcie mi co zrobić aby z jednej anteny pracowały dwa TY z naziemnej cyfrowej ale przy tym nie montować żadnego wzmacniacza. Może jest jakiś rozdzielacz kabli który nie traci mocy sygnału. aha - antena jest nowa z dużym zyskiem sygnału a miejsce odbioru to Wrocław krzyki.
pozdrawiam i liczę na jakiś sensowny pomysł
 
Do góry