Jak podłączyć DVD manta 051 do tv samsung LE32R82 kablem HDMI ?

tomato

New member
Witam

Mam problem z podłączeniem do mojego tv samsung LE32R82 odtwarzacza DVD firmy manta 051. Problem jest taki że pojawia się napis "brak sygnału" kabel jest ( HDMI-HDMI ) jakiś zwykły najnormalniejszy - proszę o pomoc bo nie mam pojęcia jak mam to podłączyć i czy się da ?
Kupiłem DVD z wyjściem HDMI i lipa straszna bo przez kabel euro działa normalnie a kablem HDMI nic nie idzie...

Jeśli ktoś może mi pomóc to bardzo proszę.

pozdrawiam
 

Attica

New member
Rozwiązanie jest proste: podłącz najpierw sprzet zwykłym kablem (AV), wejdź w menu w Mancie w ustawienia i zmień wyjście na HDMI. Zniknie obraz, podłącz wtedy HDMi i powinno byc OK:)
 

desecrator

New member
Przyłączam się do pytania. Podłączam najpierw Manta DVD-051 zwykłym kablem (AV), wchodzę w Mancie w menu "USTAWIENIA OBRAZU" wybieram "USTAWIENIA HDMI" i ustawiam "HDMI: Wł.". Obraz nie znika. Wypinam następnie działający przewód HDMI z Denon DVD-1920, podłączam do Manta DVD-051 i Philips 37PFL9732D wyświetla "Brak sygnału" a po jakimś czasie "Nieznany format wizji". Tak samo było na Sony KDL-40W4500, z tym że ten nie wyświetlał nic, ani obrazu, ani żadnych informacji.
 
Ostatnia edycja:

desecrator

New member
Dzisiaj na taki jak zamieściłem powyżej opis problemu serwis manta odpowiedział mi:

Witam
Niestety będzie Pan musiał urzadzenie zareklamować
Z poważaniem.

Robert Strzelec
rstrzelec@manta.com.pl

Technical Support
MANTA MULTIMEDIA
ul. Matuszewska 14
03-876 Warszawa
tel; 22 332 34 63
fax; 22 332 34 52
 
Do góry