Jak podłączyć, aby działał dzwiek 5.1 w TV

Janosik86

New member
Witam

Niedawno zakupilem kino domowe Panasonic SC-PT850.
Chcialem podłączyć je do telewizora LCD Samsung LE32R72B. Na początku instalacji zauwazylem,ze nie ma zadnego kabla w zestawie , którym moża by połaczyc TV z Kinem. Tak wiec udalem sie do sklepu i zakupilem kabel HDMI. Wszystko super fajnie, podczas ogladania filmu z dvd wszystkie glosniki grają. Jednakże jak nie działają w ogole podczas ogladania TV. Tak wiec znow pobiegłem po nastepne kable, bo wyczytalem w instrukcji,ze sa potrzeba chincze. Poszedłem zakupiłe i podłączylem ... i co.? Działaja tylko 2 przednie glosniki + sub. Tu się nasuwa moje pytanie CO ZROBIC,a by podczas ogladania tv działały wszyskie glosnik? Zwrocic kabel chincz 2x i wymienic ja jakis inny?
Prosze uprzejmie o pomoc

Jesli podobny temat był, to prosze podanie linka :)

Pozdrawiam.
 

timbot

New member
Bez reklam
kolego, telewizor z anteny odbiera dzwiek stereo (czyli dwa przednie glosniki) i tylko taki dzwiek wysyla do twojego panasa, kabel nic w tym nie pomoże.
jedyne co mozesz zrobic to poszukac w panasie wlaczenia czegoś typu PseudoSurround (zeby twoj panas sobie sztucznie wymyslil dzwiek na pozostale glosniki), lub jakiego trybu full stereo - zeby tyly grały to co przód.
czyli kabel masz dobry, innego nie bedzie, poszukaj guzika na pilocie (cos w tylu audio mode/surround/audio, co nie znaczy ze taka opcja bedzie) mozesz w instrukcji poszukac, czy masz mozliwosc z dzwieku stereo robic pseudo surraund.
ten sam problem bedzisz mial przy sluchaniu plyt CD (które są również stereo)
 

Janosik86

New member
Troche mnie to niepokoi, bo jednak zakupiłem z mysla raczej uzywania kina do ogladania TV. TV odbieram przez normlana kablowke UPC. No nic będą probóował poszukac tej opcji. Dzieki za pomoc
 

timbot

New member
Bez reklam
kolego, 31 strona instrukcji
wlacz funkcje super surraound lub surround enhancer
robisz to guzikami "-srn enh" lub "s.srd" i tyle!
pozdrawiam, nos w góre!
 

Janosik86

New member
JESTEŚ BOSKI:D Działa, ale kurde musze się jeszcze pobawić ustawieniem glosników oraz dziewku, bo narazie cienko słychać;)

Jeszcze raz dzieki wielkie;)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Janosik86 napisał:
Działa, ale kurde musze się jeszcze pobawić ustawieniem glosników oraz dziewku, bo narazie cienko słychać;)
Lepiej skoncentruj się wyłącznie na głośnikach. :p

(Wiem, że to literówka, ale nie mogłem się powstrzymać) :)

ArtS :)
 

k1nd3r

New member
WITAM

A ja mam takie pytanko posiadam telewizor Samsung LE32R81 i posiadam kino domowe co ma glosniki 5.1 i mam mozliwosc wymuszenia ze dzialaja wszystkie glosniki i mam pytanie jak podlaczyc tv z kinem zeby jak ogladam tv z normalnej anteny graly glosniki z kina. Kino z tv mam laczone kablem hdmi. Po 1 poscie zrozumialem ze wystarcza kupic chincze i moje pytanie sie brzmi jak podlacze chincze tv z dvd co trzeba jeszcze przestawic czy odrazu dzialaja jak wlacze dvd.
 

horaj

New member
Witam, mam model SC-PT550. Porszę mi podpowiedzieć jak poprwnie ustawić kino do filmów nagranych z dzwiękiem Dolby Surround. Kanały HBO nadają dużo filmów właśnie w tym systemie.

Pozdrawiam
Andrzej
 

timbot

New member
Bez reklam
skad masz hbo? jesli z platrormy cyfrowej/kablowki cyfrowej to przede wszystkim musisz podlaczyc musisz wyjscie cyfrowe z dekodera z kinem
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Sorka, że tak , ale ... przeczytajcie instrukcje WSZYSTKICH Waszych urządzeń dokładnie, proszę. To często pomaga. :D
 

horaj

New member
HBO odbieram z platformy Cyfrowy Polsat. Kino jest połaczone do dekodera przez wyjście cyfrowe (optyczne). Czytam instrukcję i mój problem polega na tym, że nie wiem czy oglądając film z dźwiękiem Dolby Surround używać takich funkcji jak: Surround Enhancer oraz wzmacnianie dźwięku stereo: Dolby Pro Logic II, bo jest tam opcja Movie (materiał filmowy nagrany w systemie Dolby Surround).

Pozdrawiam
Andrzej
 

szwed0377

New member
Witam serdecznie jestem nowy chciałem się dowiedzieć jak uruchomić głośniki back surround są podłączone ale nie grają są sprawne
 
Do góry