Jak najlepiej podłączyć xbox360+amplituner+LCD Full HD

dawidop

New member
Witam,
Jest to mój pierwszy post na tym forum. Jak w temacie, jestem posiadaczem zestawu Xbox 360 elite + Yamaha RXV-663 z kolumnami Jamo S606 5.1 z sub'em + Tv Toshiba 47 Regza Full HD. Wszystko to spięte na szybko kablami HDMI. Czytając forum widze że są różne sposoby podłączeń. Dodam, że przy tym zestawie i pomieszczeniu ok.25 m2 jakoś niema rewelacji. Jak dam glośniej to głowa pęka jednak nie czuć tej jakości dźwięku, obraz natomiast jest ok. Nie jestem audiofilem ale zestaw kupiłem ok.1 rok temu i tak jak go podpiołem, lecę na tym do dziś i w moim odczuciu zestaw za ok 11 tyś. powinien dawać lepsze odczucia.
Proszę o jakąkolwiek pomoc i z góry dziękuję
 

dawidop

New member
Dzięki za zainteresowanie...
Niewiem jednak czym jest ten adapter,jakie ma możliwości lub nawet jaki jest koszt takiedo urządzenia. Wyczytałem też że z xbox'a można puściś dżwięk kablem optycznym.Czy to znaczy że HDMI przesyła lipny dżwięk?
W instrukcji amplitunera sugerują za najleprze możliwe połączenie właśnie HDMI.Obecnie jest tak: Konsola---HDMI---Amplituner---HDMI---LCD.
Dodatkowo jeszcze dekoder "Polsat" połączony z LDC euro-złączem a chinch z amplitunerem.Dekoder jest badziewiem i niema wyjścia optycznego.Ale na koniec listopada będzie N'ka którą zapewne należy podłączyć właśnie optycznym?
A w sumie wracając do wstępu co mi da ten adapter?

A czy da się tak, i czy coś to da?

Dźwięk: Xbox => optyk => ampli
Obraz: Xbox => HDMI => TV

Dziękuję i Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

klemens007

New member
Xbox 360 to nie PS3 i po samym HDMI nie będziesz miał dźwięku DD. Żeby mieć taki dźwięk w xsie musisz go właśnie połączyć z av optykiem.
 

dawidop

New member
To już chyba wszystko jasne czemu niema rewelacji z tym dźwiękiem. Czy w takim razie może mi ktoś polecić jakiś sensowny kabel optyczny, jakiej firmy, na co warto wydać pieniądze lub może jakiś konkretny link?
Będę bardzo wdzięczny. Za miesiąc biorę N'ke w której to zapewne też niema takiego kabla w zestawie więc muszę zapodać sobie 2szt. najmniej a jak dojdzie jeszcze blu-ray? Nawet w wydaniu PS3 to i tak kabla optycznego w zestawie niema?! ech...
 

horak

New member
Kupujesz Kabel hd Av Microsoftu - taki z wejściem optycznym. Ostrożnie demontujesz plastikową obudowę wtyczki ponieważ inaczej nie zmieści ci się kabel hdmi do xboxa. Jak zdejmiesz obudowę podłączasz do kabel do xboxa. Optyka do ampli i hdmi do tv. Masz dzwięk cyfrowy i obraz full hd. Co do kabli jeśli chodzi o mnie nie ma to znaczenia żadnego. Miałem droższe, tańsze i na wszystkich było tak samo. NIe ma co przepłacać. Tak naprawdę różnią się tylko jakością wykonania. Kup sobie jakieś Vivanco i będziesz zadowolony.

Pozdrawiam
 

dawidop

New member
Dzięki horak za info z taką możliwością, ale czy to jest konieczne?
Jestem teraz daleko od domu ale wracam jutro i sprawdzę, jednak jestem prawie pewny że mam za konsolą osobne wyjścia HDMI, oraz optyczne. Konsolę kupiłem ok rok temu, jest to wersja "elite" i chyba ma wcześniej wymienione wyjścia. A jeżeli tak to czy mimo to lepiej jest zakombinować jak radzisz?
 

Pablooo88

New member
Najlepiej kup ten audio adapter. Wpisz w allegro: AUDIO XBOX i znajdziesz, ewentualnie wpisz nr aukcji: 794315349


I nie musisz rozbierać żadnej wtyczki, konsola nie będzie się resetowała no i nie plączą się żadne kable...
 

mataman

New member
Bez reklam
Pablooo88 to żeś teraz palnął, horak tez szpec.

dawidop skoro masz elita to kostke z optykiem masz w zestawie, potrzebujesz tylko dokupic kabelek optyczny.
 

dawidop

New member
Zgadza się "mataman"...Jest tak jak piszesz, posiadam już w zestawie takie cuś. Pytanie jednak czy nie stracę jakości obrazu jeśli zapnę tylko ten kabel AV, czy jak on się tam zwie do konsoli i połączę z TV. Może jednak faktycznie lepiej będzie obraz puścić HDMI a dźwięk optykiem tak jak radzi "Pablooo88" ?
Kabel i tak kupić muszę tylko czy jest sens jakiś markowy kupować? Nawet niewiem które są dobrej a które nie. Jutro sprawdzę czy jest różnica pomiędzy HDMI a AV. Muszę jednak odsuwać szafy i wszystko rozpinać :(.

Pozdrawiam
 

mataman

New member
Bez reklam
Zaraz , zaraz. Gdzie ja napisałem żebys obraz podpinał kablem av ? Obraz dajesz po HDMI a jednocześnie podpinasz tylko do dzwieku ten adapter i optyk
 

dawidop

New member
A no racja! Tak jakoś mi się napisało dziwnie... Podepnę ten kabel optyczny jak go tylko kupię, jednak muszę zamawiać przez internet więc to potrwa chwilę ale dam znać co i jak. Może mi ktoś polecić jakiś optyk 2m?

Dzięki mataman i pozdrawiam
 

Pablooo88

New member
mataman napisał:
Pablooo88 to żeś teraz palnął, horak tez szpec.
Nie wszystkie Elite mają ten adapter. Ja mam niedawno kupiony i w Jasperach nowych nie ma HDMI i audio adaptera, więc jak sam do końca nie wiesz to nie komentuj ok?
 

satinav

New member
ja mam podłaczone do lcd 37" (full hd i aplitunera yamahy 5.1) kablem ktory jest w zestawie (xbox->komponet z optycznym wejsciem), a do aplitunera z xboxa optycznym i jest rewelacyjnie, obraz swietny (nie widać dużej róznicy pomiedzy komponet , a hdmi).
 
Do góry